alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
365
Gizli Silahlar : Destek Brand
Kerim A.
20 Aralık 2014 21:23
 Gizli Silahlar: Destek Brand
Gizli Silahlar’a hoş geldiniz. Bu yazılarda; sık görülmeyen ama oyunda beklenmedik faydalar sağlayabilecek şampiyon seçimlerinden bahsedeceğiz. Bugünkü konumuz, Destek Brand.

UYARI
Bu rolde ya da şampiyonda deneyimli değilseniz, burada önerilenleri denemek beklenmedik sonuçlara yol açabilir.

Destekte Brand Sıcaklığı

İkili koridorda Brand’in kendine has hasar-kitle kontrol-biraz daha hasar karışımı son derece faydalı. Dayanıklılık mı? Canım, dayanıklı destek mi olur? Alt koridora Brand’le gitmek aklınıza yatmadıysa, size beş adet geçerli neden sunabiliriz:

O Taban Hasarı Var Ya!
Desteklerin kayda değer bir başarı yakalayabilmesi için, genellikle ya yüksek taban hasara ya da yeteneklerinden gelen bir işlevselliğe sahip olmaları gerek. Destek Brand’de kamyonla taban hasar var. 6. seviye kombosunu kullanarak hasar potansiyelini, Annie ve Karma gibi “hasar kusan” diğer destek şampiyonlarının neredeyse iki katına çıkarıyor. Skor mu demiştik?

Büyü Hırsızının Muhtelif MarifetleriPara nasıl basılır biliyor musunuz? Isıyla. Brand nasıl? SICAK. Destek Brand resmen çil çil altın basıyor. Pasifi Alev, bir büyüyü her isabet ettirdiğinizde hedefin zaman içinde hasar almasını sağlayan bir damga bırakır. Pasifinin her damgası, Büyü Hırsızının Marifeti’ni tetikler. Yani Büyü Hırsızı tam doluysa, bir tek büyüyle isabet ettirmek size 15 altın kazandırabiliyor.

SersemletmelerBrand’in çok sevilen sersemletmesinin devreye girmesi için art arda iki büyü isabet ettirmeniz gerekir ama bunu yapabileceğinizi biliyoruz. Sonuçta siz Destek Brand oynamayı göze alabilecek kişilersiniz. Brand’in herhangi bir büyüsüyle rakibi hırpaladıktan sonra, uzun menzilli yetenek atışı Ateş Topu’nu tutturmanız, Sona ultisinden bile uzun süren bir sersemletme sağlayacaktır.

“Volkan”, İkili Koridorda Daha Verimli

Ultiyi tek kişiye atmak yerine 2 kişi yanyana iken atarsanız sürekli sekip yüksek miktarda hasar verirsiniz.

Minyon Kesmek

Tabikide Riot'un yazdığını yazmayacağım.Supsanız farm yapmayacaksınız yaparsan oyun sonu 9x report 

32. Koridor

Ancak Brand’in zayıflıkları, alt koridorda da geçerli. Çok hareketli olmadığı için, Leona gibi saldırgan ve tank destekler ateşini coss diye söndürebilir. Lulu gibi kalkan veren destekler de Brand’in yüksek hasarını azaltarak yangın söndürücü etkisi yapar.

Ne Yapacağını Kestirmek Kolay
Brand şampiyonları sersemletebilmek için, ilk büyüsünü isabet ettirmeye mecburdur. Yani bir büyü yaptığında, arkasından ne yapmaya çalışacağı neredeyse kesindir. Rakibi Ateş Topu’ndan kaçtı mı? Hoop, gitti sersemletme. Alev Sütunu’ndan korunabildi mi? Hoop, gitti hasar potansiyeli. Binin tepesine.

Kısıtlı Hareket İmkânı
Brand özellikle hızlı ve hareketli bir şampiyon değil, dolayısıyla kitle kontrole hedef olması kolay. Ateş Sütunu da, dürtmeye çalışırken koridoru ilerletmesine neden olup kendisini ormancı için hedef haline getirmesini iyice kolaylaştırabilir.

Bütün Büyüleri Aynı Anda
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Brand’in olayı kombo yapmak. Yani büyüleri art arda sıraladıktan sonra hayatta kalan olursa, karşı saldırılara açık olduğu bir bekleme süresi yaşayacak.

Bu öneriler size ilginç geldiyse, ya da canınız şöyle ağız tadıyla bir orta koridor Brand oynamak istediyse, Brand’i ve Buz Alevi Brand kostümünü 1 Aralık tarihine kadar indirimli alabilirsiniz. Brand 440 RP (normalde 880 RP), Buz Alevi Brand ise 487 RP (normalde 975 RP)'ye mağazada.


eray e.
20 Aralık 2014 21:28
güzel açıklama olmuş kardeşim 
Ali Can Y.
20 Aralık 2014 23:13
Kopyala Yapıştır yapmayın artık ya :D
Hasan Can K.
4 Ocak 2015 17:34
İyi oluyor support brand.
Funda İ.
4 Ocak 2015 18:05
Fazla agresif bir oyun sergilediğimden istemeyerek kill çalıyorum sıklıkla.En iyisi thresh ile nami destekse :D
Sergen B.
18 Şubat 2015 10:43
Faydalı Bilgi Teşekkürler
Sergen B.
23 Şubat 2015 20:16
Sup Brand ilginç Geldi Bana Bugün Oynadım Bence Midde Daha Etkili :)