alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
354
Gragas Rehberi
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 13:56

Gragas Rehberini anlatmaya başlıyorum

Rünler

Kabiliyetler

Yetenek Dağılımı

Oyun başı itemları

Oyun sonu itemlar: Bence Lich bane önemli bir yere sahip çünkü yakıncısınız ayrıca Basic attacklarınız çok vuruyor bunu değerlendirmek için uygun bir item. Ama yapılması şart itemlardan biri değil.

Oyun başı safhası:

Gragas çok oyun başında çok güçlü hasara sahip. Sizin lane deki ana göreviniz farm yapıp adamın canını olduğunca azaltmak bunu yapmak için en kolay yol Q skili ile hem farma hemde adama vurmak olacaktır. E skilini farm almak için kullanmamaya çalışın çünkü bu sizi oldukça tehlikeli bir duruma sokacaktır. Ayrıca her zaman E skilini kullanacak kadar mana bırakın olası bir baskında E skili hayat kurtarır. Level 3 te çok yüksek bir damage e sahipsiniz önceden harrasladığınız rakibinize W+Q+E kombosu ve ignite ile öldürme ihtimaliniz yüksek bunu göz önünde bulundurun.Rakibe Basic attack vurmayı unutmayın.

Oyun ortası:

Oyun ortasında gragas mid lanede çok güçlü ama kolayca dive yapabilirsiniz R skili ile onları saklandıkları kule altından çıkarabilirsiniz.Ayrıca biraz daha ap kastıktan sonra Q skili ile çok rahat farm yapabilrsiniz Lanedeki minionları temizledikten sonra Jungleinizda Wraithleri kesmeyi unutmayın Gank atılabilecek lane varsa ise onlarada Gank atabilirsiniz. Oyun ortasındaki olası bir tf mesela Dragon fightta ise yapmanız gereken Q skili ile adamları dürtmek olacaktır R skilinizi ise iki şekilde kullanabilirsiniz Sizi teamfighta zorlamışlar ve kaybedeceğinizi düşünüyorsanız Adamları dağıtmak için kullanabilirsiniz bunu yaparken onlardan birini kendi tarafınıza atıp ayrı kalmasını ve tfde üstün olmayı başarabilirsiniz. İkincisi ise Rakip Tfye girmeyi istemiyor ama siz girerseniz kazanacağınızı düşünüyorsanız R skili onlara atıp 1 veya 2 kişiyi kendi tarafına çekip kolayca indirebilirsiniz ama ultiyi Karşı rakipten olabildiğince fazla kişiye tutturmaya çalısın.

Oyun sonu:

Oyun sonunda yapmanız gerekende az önce anlattığım gibi R ultiniz kullanmanız lazım Olabildiğince fazla Q ile onları rahatsız edin. Ayrıca Zhonya itemini bitirdiyseniz E ile adamlara koşarak R skili ile kolayca adamı size çekebilirsiniz. Eğer olası bir size saldırıda E skiliniz olmadığı için zhonyanızı basıp takımın yardımını bekleyebilirsiniz Zhonya bitince ise E skili ile fighttan çıkabilir veya savasmaya devam edebilirsiniz.

Oyun içi ipuçları:

Gragas E skili ile duvarlardan geçmeyi unutmayın bu size ekstra bir flash olacaktır ayrıca yapılması ise çok kolay. Genelde 2. blue 7:10 civarı 3.Blue ise 12.30 civarında çıkar bunları önceden Wardlayarak Q skili veya R skiliniz açıldıysa onlarla kolayca çalabilirsiniz. 

Counterlarınız

Sizin Counterladıklarınız

Cevap bulunamadı.