alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
264
İrelia - Bıçakların İradesi
Rıdvan T.
17 Şubat 2015 21:22

Runeterra üstündeki en nefes kesici ve ölümcül kavga sanatlarının hemen hemen hepsinde Ionia imzası bulunur; bu sanatlar, Ionia'lıların aydınlanma arkasında koştuklarının işaretlerinden sadece biri. Ancak ortaya çıkan en harika bıçak dövüşü tarzı, bir yabancının müdahalesinin eseriydi. Usta Lito, öğretileri hemen hemen her şehir devletin ileri gelenleri tarafından ilgi gören bir kılıç ustasıydı. Sanatı mükemmel şekilde korunan bir gizemdi; Lito'nun elinde kılıçların can bulduğu bilinirdi. Bu harika usta Runeterra'nın en iyi hekimlerini bile şaşkınlığa sürükleyen, alışılmadık bir hastalığın pençesine düştü. Vefat ettiğinde, arkasında oğlu Zelos ve kızı Irelia'yı ve hakikaten benzeri bulunmaz bir silah bıraktı. Ionia ordusuna girerek çavuş olan Zelos, Ionia'ya saldırıya hazırlanan Noxus'a karşı Demacia'dan yardım almak için yola düştü. Zelos geri dönene kadar evini muhafaza etmekle görevli olan Irelia, saldıran Noxus kuvvetleri karşısında tek başınaydı.

 

Ionia'lılar en başta övgüye yakışan bir biçimde savaştılarsa da, kısa zaman sonra Ionia kanı Noxus çizmelerinin altında toprağa kızıl izler bıraktı. Ionia milleti pes etmek için hazırlanıyordu; fakat genç Irelia babasının inanılmaz bıçağını kaldırıp kardeşi geri gelene kadar direneceğine yemin ettiğinde, herkese ilham vererek Placidium'daki inanılmaz Direniş'in fitilini ateşledi. Fakat meydana gelen savaşın tozu dumanı içerisinde, Noxus'un kara büyüsü ile lanetlendi. Irelia can çekişirken, Yıldızların Çocuğu Soraka genç kızın yitip giden ruhunu yakalamak için son bir çaba sarf etti. Yurdundan vazgeçmek istemeyen Irelia, ölümün ucundan döndü; babasının kılıcı ise hemen yanında havaya yükseldi. Kılıcın bir anda canlanması karşısında kılı bile oynamayan Irelia, soğukkanlı bir biçimde ön saflara doğru ilerlemeye başladı. Kılıç etrafında dans ediyor, korku içindeki Noxus savaşçılarını kolayca biçiyordu. Katliama uğrayan işgalciler Placidium'dan ayrılmak zorunda kaldı. Irelia, Ionia Muhafız Alayı'nın Kaptanı olarak tayin edildi ve zamanı geldiğinde, anayurdunu muhafaza etmek için Adalet Meydanlarına gitti.

 

'Kılıç, kanla resim yapan bir fırça gibi dalgalanıyor.'
-- Bir Noxus Saha Raporundan alınmıştır.

Sergen B.
23 Şubat 2015 20:33
Çok Sağlam Bir Hero Sersemletmeleri Çok Op :)