alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
245
Irelia Bıçakların İradesi
Ediz T.
20 Aralık 2014 13:44

Runeterra üzerindeki en nefes kesici ve ölümcül dövüş sanatlarının birçoğunda Ionia imzası vardır; bu sanatlar, Ionia'lıların aydınlanma peşinde koştuklarının göstergelerinden sadece biri. Ancak ortaya çıkan en muhteşem bıçak dövüşü stili, bir yabancının müdahalesinin ürünüydü. Usta Lito, öğretileri neredeyse her şehir devletin ileri gelenleri tarafından rağbet gören bir kılıç ustasıydı. Sanatı çok iyi korunan bir sırdı; Lito'nun elinde kılıçların can bulduğu söylenirdi. Bu büyük usta Runeterra'nın en iyi hekimlerini bile şaşkınlığa sürükleyen, beklenmedik bir hastalığın pençesine düştü. Öldüğünde, ardında oğlu Zelos ve kızı Irelia'yı ve gerçekten eşi bulunmaz bir silah bıraktı. Ionia ordusuna katılarak çavuş olan Zelos, Ionia'yı işgale hazırlanan Noxus'a karşı Demacia'dan destek almak için yola koyuldu. Zelos geri dönene kadar evini korumakla görevli olan Irelia, saldıran Noxus güçleri karşısında bir başınaydı.

Ionia'lılar başlangıçta takdire şayan bir şekilde savaştılarsa da, kısa süre sonra Ionia kanı Noxus çizmelerinin altında toprağa kızıl izler bıraktı. Ionia halkı teslim olmak için hazırlanıyordu; ancak genç Irelia babasının devasa bıçağını kaldırıp kardeşi dönene kadar dayanacağına ant içtiğinde, herkese ilham vererek Placidium'daki Büyük Direniş'in fitilini ateşledi. Ancak meydana gelen savaşın tozu dumanı içinde, Noxus'un kara büyüsü ile lanetlendi. Irelia can çekişirken, Yıldızların Çocuğu Soraka genç kızın yitip giden ruhunu tutmak için son bir çaba sarf etti. Yurdundan vazgeçmek istemeyen Irelia, ölümün kıyısından döndü; babasının kılıcı ise yanıbaşında havaya yükseldi. Kılıcın aniden canlanması karşısında kılı bile kıpırdamayan Irelia, soğukkanlı bir şekilde ön saflara doğru koşmaya başladı. Kılıç çevresinde dans ediyor, dehşet içindeki Noxus askerlerini kolayca biçiyordu. Katliama uğrayan işgalciler Placidium'dan çekilmek zorunda kaldı. Irelia, Ionia Muhafız Alayı'nın Kaptanı olarak tayin edildi ve zamanı geldiğinde, anayurdunu savunmak için Adalet Meydanlarına gitti.

'Kılıç, kanla resim yapan bir fırça gibi dalgalanıyor.'
-- Bir Noxus Saha Raporundan alınmıştır.

Arkadaşlar

  • Karma

Rakipler

  • Singed
  • Syndra

Hasan Can K.
9 Ocak 2015 21:10
Solo canavarı :) 
Sergen B.
28 Şubat 2015 11:32
Kasılmış Bir İrelia'yı Durdurmak Gerçekten Çok Zor