alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
342
Kör Keşiş Lee Sin
Baran A.
19 Aralık 2014 08:21

Lee Sin bir gençlik heyecanıyla bir sihirdar olmayı kafasına koymuştu. Akranlarında benzeri görülmemiş bir İradeye ve azme sahip olan delikanlı, becerileri ile o zamanki Yüksek Konsey Üyesi Reginald Ashram'ın dikkatini çekti. Sihir Akademisi'nde eğitim almaya başlayan Lee Sin, kendisine ayak uyduramayan öğrencilerle aynı hızda ders almaktan nefret etti. Daha erken mezun olma umuduyla, ders dışı zamanında da sihir sanatının inceliklerini öğrenmeye çalıştı. Çalışmalarında büyük ilerlemeler kaydetti ve diğer öğrencileri geride bıraktı. Lig'in en büyük sihirdarlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılıyordu ki... korkunç bir hata yaptı. Sabırsızlık göstererek, yeteneklerini sınamak için Veba Ormanlarından bir yaratık çağırmaya çalıştı. Önünde beliren şey ise, paramparça olmuş bir çocuktu. Cansız bir et yığını olarak yere düşen çocuğun yüzünün olması gereken şeye bakacak fırsatı ancak buldu. Lig'de yürütülen soruşturmada, çocuğun yaşadığı köyün ayinin etkisiyle tamamen yok olduğu ortaya çıktı.


 Lee Sin'in yetenekleri öylesine umut vaat ediyordu ki Lig bu olayı göz ardı etmeye hazırdı; ancak genç sihirdar adayı kendini affedemiyordu bir türlü... Akademi'den ayrıldı ve bir daha büyüyle uğraşmamaya yemin ederek bağışlanmak için Shojin Manastırı'na kapandı. Yıllar sonra, işlediği suçu affetirmek adına, Noxus'un İonia'yı işgalini protesto etmek için kendini yaktı. Ateşin verdiği acıya dayanarak, haftalar boyunca yanar halde kaldı. Eylemi, Ionia'nın galip geldiği bir Lig karşılaşmasının yapılmasını sağladı; ancak Lee sin söndürüldüğünde, gözleri tamamıyla yanmıştı. Kurtarıcı ilan edilen Lee Sin yeniden doğmuştu; harekete geçme arzusu geri gelmişti. Leage of Legends'a (Efsaneler Ligi) katılarak günahlarını bir keşişin sahip olduğu tek şeyle, kan ve terle bağışlatmaya karar verdi. 


Bir kişi dünyayı yerle bir edebilir; ama çoğunluğun çabaları, onu yeniden inşa eder.' -- Lee Sin

Polat S.
19 Aralık 2014 11:57
Zed'den sonra beni en çok etkileyen hikaye Lee'nin. Zed ile Lee dışındaki heroların hikayeleri biraz dandik :D
onur can e.
19 Aralık 2014 12:11
Vicdanlı bir hero imiş kendini yakması felan valla ben yapamazdım.
Hasan Can K.
9 Ocak 2015 21:34
Çok sağlam bir jungler.  1. sezondan beri metada.
Sergen B.
28 Şubat 2015 10:58
Efsanesi Çok Güzel Gerçekten Okuyun Arkadaşlar
Sergen B.
6 Mart 2015 10:02
Q'yu Tutturmakta Zorlanan Birtek Benmiyim :D
cem gencer a.
6 Mart 2015 11:24
abi jung ve soloda op olan bi hero derecelide almaya çekinmem :D