alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
541
Maokai Çarpık Treant
Ediz T.
18 Aralık 2014 18:13
Maokai bir zamanlar, cennet gibi bir ormanda yaşayan bir doğa ruhuydu. Ama insanların kibiri yüzünden, bu hayat sona erdi. Artık; eski halinin, yaşam ve ölümün doğal döngüsüne kafa tutan kara büyülerle çarpılmış, kararmış bir gölgesi. Hiç istemediği bir güçle bütünleşen bu heybetli treant, doğanın intikamcı bir afeti haline geldi. Gölge Adalar’ı eski haline getirecek bir yol arayarak Valoran’ı gezen Maokai, karşısına çıkan düşmanları büyüyle ve çelik gibi dallarıyla parça parça ediyor.

Gölge Adalar ölümün hüküm sürdüğü bir ülke haline gelmeden önce çok güzeldi, capcanlı bir doğal yaşamı vardı. En güzel yöresiyse, yemyeşil ağaçların, yüzlerce çeşit canlının ve ruhların yaşadığı kutsal ormandı. Gölge Adalar'ın kralı büyücülerine yaşamla ölümü ayıran duvarı yıkmalarını emrettiğinde, büyücüler bu emri yerine getirebilmek için kutsal ormanın gücünü sömürdüler.

Büyücüler, ritüelleriyle yaşam döngüsünü bozmayı ve kontrol etmeyi rüyalarında bile göremeyecekleri güçleri dünyaya salmayı başardılar. Gölge Adalar'daki tüm yaratıkların canı yavaş yavaş çekilmeye başladı. Ulu ağaçlar kuru kütüklere, insanlar çarpık çurpuk gölgelere, orman ruhlarıysa aldatan hayaletlere dönüşmeye başladı. Kutsal ormanın en güçlü ruhu olan Maokai, dünyasının gözleri önünde çürüyüp yıkılışını dehşet içinde seyretti. Menfur enerjiler Maokai’ı alt etmeye başlayınca, bu yüce ruh da yaşadığı yerin hayat enerjisinden kalanları korumak için aklına gelen son çareye başvurdu. Uzanabildikleri her şeyi aç pençeleriyle parçalayan yaşayan ölüler git gide yaklaşırken; ormanın ruhsal gücünün merkezinde bulunan yaşlı meşe ağacına giren Maokai, adaların öz enerjisini toplayıp ağaçta yoğunlaştırdı. Sınırsız büyüyle güçlenen Maokai tam olarak yozlaşmadı ama hasar almadan da kurtulamadı. 

Hem yaşamın hem de ölümün özütleriyle dolan Maokai, ağaçla bütünleşti ve çarpık bir garabet haline geldi. Yüzyıllarca, acı ve pişmanlıktan başka yoldaş bilmedi. Bildiği ve sevdiği her şeyin yok oluşuna gözyaşı dökerken, dalları ağırlaşıp eğildi. Yuvasını mahveden düşüncesiz büyücülere öfkelendiğinde, kökleri topraktan fırladı. Ama henüz her şey bitmemişti. Maokai, Gölge Adalar'da kalan son yaşam kıvılcımını ve onunla beraber, hayatın adaya dönüş umudunu kurtarabilmişti. 

Maokai’ın içindeki hayat özütü, Gölge Adalar’ın eziyet içinde kıvranan hayaletlerini ateşe gelen pervane gibi kendine çekiyordu. Ruh, yaşam tohumunu acımasız hortlaklardan titizlikle koruyordu ama onları sonsuza kadar kovalayamayacağının da farkındaydı. Eskiden yuvası olan bu ölüm ülkesinden kaçmalıydı. Doğanın kendisini yaşayan topraklara götüreceğine güvenerek denize atladı, sürüklenmeyi bekledi. Bu şekilde ölüm güçlerini Gölge Adalar'dan atmayı ve hayatı yeniden filizlendirmeyi umuyordu. .

Maokai -- 
''Doğanın dengesini bozan, cezasını çeker.''

Arkadaşlar

  • Malphite

Rakipler

  • Zyra
Burak G.
18 Aralık 2014 18:32
Tam bir ağaç hikayesi. Böyle hikayeleri olan heroları seviyorum. :)
onur can e.
20 Aralık 2014 17:35
Zyra ile maokai ayni ormanin cocugu ama dusmanlar.
ramazan ö.
20 Aralık 2014 17:43
mesela leona zyraya skill bassın zyra büyüyor :D
Cansın C.
20 Aralık 2014 19:56
sağol kardeşim :)
görkem halil m.
20 Aralık 2014 21:09
Adamsın emeğine sağlık
eray e.
20 Aralık 2014 21:11
on numara bi herolardan birisi 
Hasan Can K.
4 Ocak 2015 18:06
Off tank güzel bir hero :) 
Ali Eren G.
28 Ocak 2015 19:29
maokai nerf yemden ok güçlüydü ama şimdi oynanmıyor

emre s.
9 Şubat 2015 14:55
maokainin w sine gelen buffdan sonra coştu resmen
Sergen B.
16 Şubat 2015 12:18
Çok Güzel Bir Hero Ama Malesef Günümüzde Pek Kullanılmıyor