alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
444
Rengar Hikayesi
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:10

Ganimet avcısı olarak bilinen Rengar hikayesi bu bölümde sizlerle. Ormancı veya solo olarak kullanılan Rengar, kimdir, gözüne nasıl kaybetti, en büyük düşmanı kimdir ve bunun gibi birçok bilgi bu hikayede anlatılmaktadır.

Rengar Kimdir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ganimet avcısı olarak bilinen Rengar, inninin her bir duvarını, Valoran’ın en yırtıcı yaratıklarının kafa taslarıyla, boynuzlarıyla, pençeleriyle ve dişleriyle süslemiştir.

Rengar’ın koleksiyonu geniş, ancak o hala tatmin olmuş değil ve yorulmak bilmeden daha büyük avlar arıyor. Her avına bol vakit ayırarak inceliyor, öğreniyor ve yenmeyi başaramadığı tek canavarla yeniden karşılaşmak için hazırlanıyor.

Rengar gerçek anne ve babası hiç bir zaman tanımadı. Onu efsanevi bir avcı olarak tanınan bir insan büyüttü. İdeal bir öğrenciydi. Babasının öğretilerini hemen kavrıyor ve keskin içgüdüleriyle sentezleyip geliştiriyordu.

Rengar daha yelesi uzamadan kendi başına yaşamaya başladı ve büyük bir bölgeyi kendi alanı olarak sınırladı. Bölgesinin sınırlarını saldırmaya cüret edeceklere bir uyarı olarak öldürdüğü avların kafa tasları ile işaretledi.

Bir bölgenin tartışılmaz hakimi olmak bunun kendisini tatmin edeceğini sanıyordu. Ancak aksine Rengar huzursuzlanmaya başlamıştı. Bölgesindeki hiç bir yaratık onu zorlamıyordu. Sınırlarını zorlayacak birilerini bulamayan Rengar’ın ruhu sıkılmaya başlamıştı.

Avlamaya değer bir av kalmadığından bir daha asla avın heyecanını his edemeyeceğinden korkuyordu. Tüm umudunu yitirmek üzereyken o canavarla karşılaştı. İğrenç bir görüntüye sahip, uzaylıya benzer kesinlikle buraya ait olmayan bir yaratıktı. Kocaman tırpan gibi pençeleri vardı. Yoluna çıkan her hayvana parçalayıp yiyordu.

Rengar Gözünü Nasıl Kaybetti?

Rengar vs Khazix

Nihayet onu zorlayabilecek bir av ile karşılaşmanın heyecanıyla Rengar aceleyle avına atıldı. Daha önce karşılaştığı avlara göre kat kat kat üstün bir yaratıktı. Vahşi bir savaşın sonunda ikisi de sakat kalmalarına neden olan yaralar aldılar. Rengar bir gözünü kaybetmişti ama asıl yaralanan şey gururuydu. Daha önce bir kere bile avını öldürmemiş olmamasıydı. Daha da kötüsü yaralarının ağırlığı yüzünden geri çekilmek zorunda kaldığıydı.

Sonraki günlerde yaşamla ölüm arasındaki çizgide savaştı. Acıdan kıvranıyordu ancak derinden hafif bir mutluluk hissediyordu. Av başlamıştı. Eğer dünyada böyle kuvvetli yaratıklar bulunuyorsa Rengar hepsini bulup kendilerini üst üste yığacaktı. Ancak bu canavar, onu tadını çıkararak öldürecekti.

Şimdi inninin en geniş duvarında, bir gün koleksiyonun en nadide parçası olacağına yemin etmiş o canavara ait ayrılmış bir yeri var.

https://youtu.be/bc7pXDSeeck?list=PLzK2t0uDbwIKH0GPzB3TVQHmmhadGxyFf

Sergen B.
6 Kasım 2015 13:37

Kha Zix İle Olan Rekabeti Çok Güzel Oyun İçinde Sağda Çıkan Görevden 500 Gold Kazanabiliyoruz