alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
290
Seujani : Kışın Gazabı
eray e.
20 Aralık 2014 14:02

Efsane

Sejuani zorluklar içinde doğup, barbarlıkla büyüdü. Başkaları Freljord'un zorlukları altında ezilip yok olurken, Sejuani açlık bir teşviğe, acı güce, soğuk ise zayıfları sürüden ayıklayan bir yardımcıya dönüşene kadar onlara göğüs gerdi. Yaşadığı sıkıntılar ona, sonsuz kış boyunca hayatta kalmak için en az kış kadar soğuk ve acımasız olmak gerektiğini öğretti. Sejuani'ye göre halkı her şeye katlanacak kadar kuvvetli olmalıydı; yoksa hakları ölümdü. Freljord'u ele geçirdiğinde, hayatta kalanların korkulacak bir ulus oluşturacağını biliyordu.

Kışın Pençesi kabilesinin reisi, çocukluğunda kabile nüfusunun yavaş yavaş azaldığını gözleriyle görmüştü. Soğuk ve açlık, en dayanıklılar dışındaki herkesi öldürmüştü. Kardeşleri arasında 10 yaşını görebilen sadece o olmuştu. Bu yüzden kendisinin de sefalet içinde öleceğinden emindi. Umutsuzluk içinde, kabilenin bilgesine akıl danışmaya gitti. Ama bilge baktığı falda Sejuani'nin öleceğini değil, bir gün Freljord'u fethedip dağılan kabileleri birleştireceğini gördü.

Kaderine sonsuz inancı olan Sejuani; kendini, ondaki iradeye sahip olmayan herkesi öldürecek noktalara kadar zorladı. Kürk giymeden, yiyecek almadan kar fırtınalarına girdi. Donmuş rüzgârlar derisini tırmalarken antrenman yaptı. Kabilesinin en güçlü savaşçılarıyla artık bacakları tutmayana kadar birbiri ardına kapıştı. Kabilenin reisliğini ele geçirdiğinde, savaşçılarına kendisini örnek almalarını emretti. Onun yönetiminde kabilesi, her zamankinden güçlü hale geldi.

Sejuani'nin seferini sonunda başlatan; ilginçtir ki bir savaş ilanı değil, bir barış jesti oldu. Kışın ilk günü, Ashe'in kabilesinden Sejuani'nin konakladığı yere elçiler geldi. Avarosalıların tahıllarından hediye getirmişlerdi. Ashe'in niyeti açıktı: Sejuani onun kabilesine katılırsa, Kışın Pençesi bir daha asla aç kalmayacaktı. Bu hediye, Sejuani'ye göre bir hakaretti. Ashe'in kabilesini zayıf, yumuşak, tarımı savaşmaya tercih eden zavallılar olarak görüyordu. Onun gözünde en aşağılık şeydi bu.

Sejuani halkını toplayıp, hediye getirilen tahılı yaktı. Ashe'in iyi niyet hediyesinin, zayıflığa yol açacağını açıkladı. Elçilerin üstündeki erzağı ve malzemeleri alarak, onları mesajıyla beraber geri yolladı: Kışın Pençesi, Avarosalılara Freljord'da sadece güçlülerin hayatta kalmayı hak ettiğini gösterecekti. Sejuani ve birliği, yanan tahılları arkalarında bırakarak, verecekleri pek çok acı dersin ilkine başlamak üzere yola çıktı.

''Ben buzdan oyuldum, fırtınayla şekillendim, soğukta katılaştım.''
- Sejuani
Hasan Can K.
7 Ocak 2015 20:00
Tank bir jungler.
Sergen B.
28 Şubat 2015 13:15
Harika Bir Jung İp Biriktiriyorum Alıcam :) 
Sergen B.
6 Mart 2015 09:40
Hala Çok Sağlam Vurabiliyor :)
Sergen B.
11 Mart 2015 15:47
Full Tank Kasın Ad'si Yüksek Bir Hero Zaten