alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
363
SONA YETENEKLERİ
Sergen B.
27 Mart 2015 18:52

Yetenekler

Baskın Akor

Sona'nın 3 defa büyü kullandıktan sonra yaptığı ilk normal saldırı, ilave büyü hasarı verir ve bunun yanı sıra Sona'nın en son çaldığı şarkıya bağlı olarak ek bir etki daha kazanır.

Cesaret İlahisi

Bedel: 45/50/55/60/65 Mana 
Menzil: 825

Sona'nın çaldığı Cesaret İlahisi'nden çıkan ses okları, şampiyon ve canavarlar öncelikli olmak üzere, en yakındaki iki rakibe büyü hasarı verir. Sona'nın sahip olduğu geçici bir hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının rakiplere karşı yapacakları ilk saldırıda ilave hasar vermesini sağlar. Sona'nın yardım ettiği her takım arkadaşı için harenin süresi artar.

Aktif: En yakınındaki iki rakibe (şampiyon öncelikli olarak) 40/80/120/160/200 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Sona'nın oluşturduğu hare, takım arkadaşlarının bir sonraki saldırısında 5 saniyeliğine fazladan 0 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı vermesini sağlar. Sona'nın haresi 3 saniye sürer ve yardım ettiği her takım arkadaşı için bu süre 0.5 saniye artar.
Baskın Akor - Staccato: %40 ilave akor hasarı verir.

Metanet Aryası

Bedel: 80/85/90/95/100 Mana 
Menzil: 1000

Sona'nın çaldığı Metanet Aryası, etrafına koruyucu melodiler yayarak Sona ile yakınındaki yaralı bir takım arkadaşını iyileştirir. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge tarafından işaretlenen takım arkadaşlarına geçici bir kalkan verir ve yardım ettiği her takım arkadaşı için harenin süresini arttırır.

Aktif: Sona'yı ve yakınındaki en yaralı dost Şampiyonu 30/50/70/90/110 (+20% Yetenek Gücü) iyileştirir. Bu iyileştirme etkisi, hedefin eksik olan her %1 Can değeri için %0.5 artar. Sona'nın oluşturduğu hare, takım arkadaşlarına 1.5 saniyeliğine 0 (+20% Yetenek Gücü)gücünde bir kalkan verir. Sona'nın haresi 3 saniye sürer ve yardım ettiği her takım arkadaşı için süresi 0.5 saniye artar.
Baskın Akor - Diminuendo: Bir rakibin verdiği toplam hasarı 3 saniyeliğine %20 (+%0)azaltır.

Sürat Şarkısı

Bedel: 65 Mana 
Menzil: 360

Sona'nın çaldığı Sürat Şarkısı, kendine ilave Hareket Hızı kazandırır. Bu etki zamanla azalarak biter. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, yakınındaki dost şampiyonlara ilave Hareket Hızı verir ve yardım ettiği her takım arkadaşı için harenin süresini arttırır.

Aktif: Sona'ya zamanla azalarak biten %0 (+%0) Hareket Hızı kazandırır ve etrafında 3 saniyeliğine bir Sürat haresi oluşturur. Hare bölgesi ile işaretlenen takım arkadaşları, 1.5 saniyeliğine %0 (+%0) Hareket Hızı kazanır ve Sona'nın haresi ile kendi Hareket Hızı güçlendirmesini 0.5 saniye arttırır.
Baskın Akor - Tempo: Bir rakibi 2 saniyeliğine %40 (+%4% Yetenek Gücü) yavaşlatır.

Kreşendo

Bedel: 100/150/200 Mana 
Menzil: 900

Sona en güçlü akorunu basarak rakip şampiyonları sersemletir ve onları dans etmeye zorlayarak büyü hasarı verir. Kademe yükseldikçe, hare güçlerinin etkisi artar.

Aktif: Sona en güçlü akorunu çalarak, rakip Şampiyonları sersemletir ve önünde dizilip, 1.5 saniye dans etmeye ve 150/250/350 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı almaya zorlar.
Pasif: Kreşendo'nun kademesi arttıkça, Sona'nın harelerinin etkisi artar. Sürat Şarkısı'nın Sona'ya verdiği güçlendirmenin etkisi de artar.Cesaret İlahisi için +10/20/40 büyü hasarıMetanet Aryası için +10/20/40 kalkan gücüSürat Şarkısı için +%2/4/6 Hareket Hızı

Cevap bulunamadı.