alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
454
Vayne Rehberi
mert kaan u.
11 Temmuz 2015 10:35

Selam.En iyi ADC şampiyonlarından olan Vayne'i size açıklayacağım.Biraz uzun olabilir.

Vayne
Gece Avcısı
mPmmbP.png

Yetenekler:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WnmjNP.png
Pasif--Gece Avcısı:
Vayne kötülük yapanları acımasızca avlar.
Yakındaki rakip şampiyonlara doğru ilerlediğinde 30 Hareket Hızı kazanır.

3DQkm5.png
Q--Takla:
Bedel: 30 Mana 
Menzil: 300

Vayne bir sonraki atışında hedefi tutturmak için yuvarlanarak,dikkatle pozisyon alır.
Bir sonraki saldırısı ek hasar verir.

Kısa mesafeli bir takla atar.Sonraki 6 saniye içerisinde yapılan normal saldırı,
toplam Saldırı Gücünün %30/35/40/45/50 kadarına eşdeğer
30/35/40/45/50% Saldırı Gücüfazladan fiziksel hasar verir.

YBmoYA.png
W--Gümüş Ok:
Bedel: Pasif 
Menzil: Kendine 

Vayne oklarının ucunu, kötü varlıklara karşı zehirli olan, nadir bir madenle kaplar.
Aynı hedefe karşı art arda gerçekleştirdiği üçüncü saldırı ya da yetenek,
hedefin azami Can değerinin belirli bir oranını gerçek hasar olarak yansıtır.
(Canavarlara karşı en fazla 200 hasar)

Bir rakibe karşı yapılan her üç saldırıdan veya kullanılan her üç yetenekten biri,ilave
20/30/40/50/60 artı rakibin azami Can değerinin %4/5/6/7/8
kadarını gerçek hasar olarak verir.(Canavarlara karşı azami 200 hasar)

yMgkB9.png
E--Kazıkatar:
Bedel: 90 Mana 
Menzil: 710

Vayne sırtındaki ağır arbaleti çeker ve fırlattığı devasa okla hedefini geri savurur ve ona hasar verir. Hedef araziye çarparsa, mıhlanır ve ek hasar alarak sersemler.

Attığı ok hedeflenen rakibi geri savurur ve45/80/115/150/185 (+50% ek Saldırı Gücü)fiziksel hasar verir. Yere çarpan rakipler45/80/115/150/185 (+50% ek Saldırı Gücü) ilave fiziksel hasar alır ve 1.5 saniye sersemler.

RY2jWZ.png
R--Son Hazırlık:
Bedel: 80 Mana 
Menzil: Kendine

Destansı bir hesaplaşmaya hazırlanan Vayne, Saldırı Gücü elde eder, Takla yeteneğini kullandığı sırada görünmez olur ve Gece Avcısı yeteneğinden kazandığı ek Hareket Hızı üç katına çıkar.

8/10/12 saniyeliğine 30/50/70 fazladan Saldırı Gücü kazanır.
aktif haldeyken, Takla 1 saniyeliğine görünmezlik verir; Gece Avcısı'nın fazladan Hareket Hızı ise 90 değerine yükselir.

Kabiliyetler:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
n7ZBa1.jpg
Rünler:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
62d01N.jpg
Söylencek pek bir şey yok sanırım.Rünleri tabii ki de "Gelişmiş" olarak almalısınız.
Ben o an IP olmadığı için normal rünlerden aldım.^^


Koridor Safhası:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vayne True Damage'i olan late de buyuk rahatsızlıklar verebilen en güçlü adclerden birisidir.Her ne kadar Latede güçlü olsanızda düşük levellerde çok damage yiyen can sıkıcı bir heroya dönüşebilir.Eğer iyi bir vayne oyuncusu olmak istiyorsanız dediklerime harfiyen uymalısınız.Size bir şeyler öğretmek benim için bir başarıdır...
İyi Şanslar 
Öncelikle ilk gank e kadar farm odaklı oynamalısınız.Supportunuz başarılı bir supportsa karşı tarafı sizin yerinize olabildiğince dürtebilmelidir.Bu yüzden vayne olarak yanıma tavsiye ettiğim supportlarThresh,Lulu ve Annie dir.Support bir vayne için çok önemlidir.Supportunuzla bot lanede adeta dans etmeli her harekete yanıt vermelisiniz.Peki neden supportunuzun dürtmesi bu kadar onemli ? Sebep şu ki vayne earlyde kusursuz farm yapmalıdır.Farm yaparken çok buyuk damageler yiyebildiği için siz farm alırken supportunuzun karşı tarafın farmını ve sizi dürtmesini olağan bir şekilde azaltması gerekiyor.İlk gang geldiği zaman veya kendinizi farmda germekten iyi bulduğunuz zaman ilk riskli atağınızı atın.Bunu en az 4 levelde yapmanızı öneririm.İlk atağınızda karşı tarafın supportu size vururken sizde karşı adc ye odaklanmalısınız.Karşı supportun canı az olsa bile sizin yemeniz gereken tavuk karşı adcdir.Bu atakta sakın ve sakın kule altına girmeyi denemeyin.
Şöyle bir sıkıntımız var vaynede.FİRST BLOOD.Jungleniz siz henuz 2-3 levelken geldi ve size gang atarken ölüp neden gelmiyorsun diye kufurler yağdırdı.Sizde karşı tarafın adcsine kill verdiği için artık o adcnin durdurulamaz olduğunu düşündünüz ve adama küfürle karşılık verdiniz.Bu sadece size farm kaybettirir.Konuşacağınız zamanı farma harcayın.Doğru atakları bekleyin.Dürtülmemeye çalışın.

Team Fightlerde ise sıralamaya uyun.Takımınızda sorun varsa bile uymaya çalışın.Sıralama şudur:
En önde tank oyuncu.Onu takip eden ve adcye odaklanan bir dövüşçü.Onun arkasında sert damageler vermeye çalışan bir mid.Ve en arkada supportunuzla siz.Tabi karşı tarafınkiyle kıyaslarsak iyi bir takımları varsa dövüşçü size odaklanacak.O yüzden,ulti+Q sizi görünmez yaparak geriden iyi bir damage vermenize yardımcı olur.
Unutmayın,ne kadar kasamamış olsanızda TF leri bir adc üstlenir.1haftalığına gözlemleyin ki ilk adcsi ölen bir takım genellikle tflerde kaybeder.

Genel Vayne başlangıcı böyledir:
4gX5VJ.jpg
Ben hep böyle başlarım.Son itemler ise bunlardır:
n7ZBpa.jpg
Tabii istersenin ilk Mahvolmuş Kralın Kılıcı ile başlayabilirsiniz.
Büyüler:
AmWpdp.jpg
Ya da Sıçra-Şifa da kullanabilirsiniz.

Vayne karşısında "Güçlü" şampiyonlar:
Annie:Ultisini atmadan önce w ile attığı stunt ı tambir başbelası.
62ddoP.png
Caitlyn:Uzaktan çok rahat dürtebildiği için.
WnmmNY.png
Draven:Çok rahat dürtebildiği için.
pglld0.png
 

Vayne


ogoogq.jpg

Cevap bulunamadı.