alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
169
Zilean-Zamanın Bekçisi
Rıdvan T.
17 Şubat 2015 21:24

Bir günler, kurak Urtistan topraklarında ihtişamlı bir memleket bulunuyordu. Büyük Duvar'ın aşağısındaki çoğu ülke gibi, o da uzun zaman evvel ürkütücü bir Rün Savaşı sırasında dağıtılmıştı. Fakat bu memleketten bir kişi sağ kurtuldu: Zilean adlı bir sihirbaz. Zamanı takıntı haline getirmiş olan bu sihirbaza, memleketin Saat Kulesinde oturmak çok hoşuna gidiyordu. Savaşın yıkımı yurduna yaklaşırken, Zilean bütün gelecek ihtimallerini kuvvetli bir zaman sihriyle tahmin ediyor, barışçıl bir çözüm bulmayı düşünüyordu. Ama Zilean'ın sihirleri zaman algısını etkiledi. Nereye bağlı olduğu bilinmeyen bir kara şövalye-sihirdar grubu Urtistan'ı yakıp yıkarken, o süreyi kendisi için dondurmuş, düşünüyordu. Hatasını anladığında Urtistan, yanıp yıkılmış bir çöplüktü. Bu yıkıma sebep olan sihirdarlar zekice bir kararla Saat Kulesi'ne hasar vermemişlerdi. Bu şekilde hem Zilean'ın dikkatini çekmemiş, hem de ona kendi dikkatsizliğiyle işkence etme şansı yakalamışlardı.

 

Zilean'ın bu harika kayba üzülmeye zamanı olmadı bile. Tehlikeli araştırmalarının insafsız bir yan etkisi olduğunu duydu: zaman bozunması. Bu mistik bozukluk ona ölümsüzlüğü veriyordu, ama bilincini şu andaki sabit noktadan farklılaştırıyordu. Şimdi zihni zaman içinde, geçmişten bu ana hayat sürmüş olduğu bütün anlar arasında dolanıyor. Zilean olayların hiçbirini umursamıyor. Bu lanetin en katlanılmaz tarafı, Zilean'ın Urtistan'ı bazen eski şekliyle görüp, diğer zamanlarda insansız yıkıntılarında hayat sürmesi. Sadece League of Legends (Efsaneler Ligi) sihirdarlarının kullandığı kuvvetli sihirler bu rahatsızlığı geçirebiliyor. Zilean tedavi, sonra da halkını kurtaracak bir yöntem bulmak niyetiyle Lig'e girdi.

 

”Henüz yaşanmamış bir kayıptan daha devasa bir üzüntü yoktur.”
--Zilean

Sergen B.
23 Şubat 2015 20:32
Güzel Hikaye Teşekkürler