alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
586
League of Legends yeni başlayanlar içeri !
Ahmet Can Ç.
21 Aralık 2014 16:09
lk öncelikle champion(karakter) tavsiyesi istemeden önce kendine bir hedef belirlemen gerekiyor bunun sebebi ise ileride sıkıntı çekmemen için. bu yüzden koridorunu yani karar verdiğin mevkini söylersen ona göre daha iyi yardımcı olabiliriz. oyuna yeni başladığın için bu mevkileri bilmiyor olabilirsin biraz da onlardan bahsedeceğim

Oyun da 3 adet koridorumuz var bunlar orta koridor,aşağı koridor,yukarı koridor bulunmaktadır birde ormancı ormanın içindeki yaratıkları keserek para ve tecrübe kazanarak seviye atlıyor ayrıca takım arkadaşları zor durumda kaldığında veya karşı rakibe göre geride kaldıklarında onların koridoruna gidip yardım ediyor zaten bunları aşağıda detaylı olarak anlatacağım. neyse ben koridorların açıklamalarını ve champions(karakter) sınıflarını açıklayacağım

Orta Koridor:Oyun da bu mevkiye kısaca "Mid" denilmektedir. bu mevkide oynamak çok zevklidir ama birazda zordur

Üst Koridor:Oyun da bu mevkiye kısaca "top" denilmektedir. bu mevkide ilk oyunlarınız da 2 kişi olarak oynayabiliyorsunuz yalnız oyunu öğrendikten sonra bir seçim yapmak zorundasınız onlardan da bahsedeceğim 

Alt Koridor:Oyunda bu mevkiye kısaca "bot" denilmektedir. bu mevkide 2 kişi oynanılıyor. Destek ve Saldırı gücü taşıyıcısı. 

Saldırı Gücü Taşıyıcı nedir ?
Saldırıya yönelik bir karakterdir Alt Koridorda(bot)oynamaktadır. yapması gereken en önemli 3 görevi vardır bunlardan
-Olabildiğince gelen minyonları kesip tecrübe ve altın almalı
-Karşı rakibe sıkıntı vermeli
-Takım savaşlarında pozisyonunu koruyup karşı takıma olabildiğince hasar vermeye çalışmalıdır.

Destek Karakter Nedir ?
Destek Karakter saldırı gücü taşıyıcının yanında oynar ve ona yardım eder oyunda çok fazla önem verilmese de oyunun gidişatını değiştiren bir karakterlerden biridir. destek karakterim en önemli 3 görevi vardır 
-Saldırı Gücü Taşıyıcısına olabildiğince yardım etmek
-Çalılara veya görünmeyen alanlara totem koyup görüş açısı sağlamalı.
-takım savaşlarında daima olmalı ve gerekirse takım arkadaşları için kendisini feda etmeli 

Orta Koridor(Mid) Oyuncusu ?
bana göre en riskli bir mevkidir bu mevkide yalnız oynarsınız yalnız sağınız dan veya solunuzdan baskında yeme olasılığınız diğer oyunculara göre çok daha fazladır ana oynaması zevkli bir koridordur bu mevkide çok iyi bir bilgim olmadığı için pek bir bilgi veremeyeceğim yalnız forumlar da veya internetden araştırarak çok daha ayrıntılı bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Üst Koridor(Bot) oyunucusu ?
orta koridordaki gibi tek başına oynuyor bu mevkide saldırı gücü taşıyıcısına benzer görevleri vardır bu oyuncunun bunlardan bazıları
-minyonları keserek karşı rakibe göre en fazla altın ve tecrübe kazanmalı
-oyunun ilerleyen dakikalarda takım ardaşlarına yardım etmeli.
-takım savaşında pozisyonunu çok iyi korumalı.

Ormancı ?
ormancı diğerlerine göre daha farklıdır koridorda değilde ormandaki yaratıkları keserek tecrübe ve altın kazanıyor ayrıca hangi takım arkadaşı geri kaldığında veya yardım istediğinde koridoruna gidip yardım eder ormancı için çok önemli 3 görev vardır
-takım arkadaşlarına koridorda geri kaldığında yardım etmeli
-her koridora baskın yapmalı
-takım savaşlarında ön saflarda olup takım arkdaşlarını korumalı 
Sertaç B.
24 Aralık 2014 21:25
Gayet faydalı olmuş teşekkürler.
oğuz d.
24 Aralık 2014 21:26
daha az ve öz yazsan daha ıyıdı 
Mertcan E.
24 Aralık 2014 23:00
Kısa deyip beleşcilige gerek yok.ogrenmek istiyorsan okuman gerekiyor.tesekkurlet bu arada gayet güzel paylaşım.
Muhammet K.
28 Aralık 2014 17:35
Yeni başlayanlara yaralı olmus
İbrahim Çağatay Ö.
29 Aralık 2014 11:12
yeni başlayanlar için hızlandırılmış bir bilgi demeti olmuş :D teşekkürler
Berkay D.
29 Aralık 2014 21:12
Bence lol e başlamayın  çünki arktık  sıkıyor belli bir zaman sonra hep yaptığın işler kendini tekrarlıyor fakat illa para yatırıp oyun oynamak istiyom derseniz gidin metin2 oynayın ayda 25 tl yaztırı ve lol den daha falza zevk alırsınız
Toprak Y.
29 Aralık 2014 21:59
Yeni başlayanlar için olması gereken bir konu'idi güzel olmuş teşekkürler.