alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
361
Sezon sonu ödülü ilkelerimiz
Sergen B.
6 Kasım 2015 15:08

Sezon sonu ödülü ilkelerimiz

YAZAN RİOT SPEİRUNE

Oyunun her alanında olduğu gibi dereceli sıralarda da oyuncuların sportmence davranmalarını ve takım oyunu oynamalarını istiyor, bunu bir “oyun kültürü” haline getirmek için çalışıyoruz. Sezon boyunca oyunlara değer katıp birlikte oynadıkları kişilere örnek olmuş; oyun kötüye giderken taktik ve moral verirken, kazanırken mütevazı olup rakiplerini takdir etmiş oyuncuları şimdiden başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Sezonun bu noktasına kadar pek de sportmence davranışlar sergileyememiş Sihirdarlara ise sportmenliği benimsemeleri için son bir şans veriyoruz:

Sezon bitiminden geriye dönük olarak son 3 ay içerisinde 7 gün ve üzeri uzaklaştırma almamış, sezon sonu itibariyle de aktif sohbet/dereceli kısıtlaması bulunmayan oyuncular sezon sonu ödüllerinelayık görülecek.

Bu sezon içerisinde üçüncü parti yazılım kullanma veya hesap yükseltme (eloboost) gibi ihlallerden uzaklaştırılan oyuncular ise bu ödülleri kazanamayacak.

Örnekler üzerinden gidelim:

Sihirdar A, olumsuz davranışları sebebiyle Şubat ayında 14 günlük uzaklaştırma aldı. Fakat bu uzaklaştırmayla birlikte yaptığının yanlış olduğunu anladı ve o günden bu yana hiçbir maçta olumsuz davranış sergilemedi.

Sihirdar A, sezon sonunu kapsayan son 3 aylık sürede örnek bir Sihirdar olduğu için sezon sonu ödüllerini alabilecek.

Sihirdar B, Ekim ayında bir takım arkadaşına hakaret ettiği için 5 maçlık sohbet kısıtlaması aldı. Sezon sonuna dek 5 maç sessiz kalarak yaptıklarını yeniden değerlendirdi ve kısıtlamadan çıktı. Sezon sonunda bu kısıtlama aktif olmadığı için Sihirdar B, sezon sonu ödüllerini alabilecek.

Sihirdar C, Mayıs ayında hesap yükseltme (eloboost) yaptığı tespit edildiği için uzaklaştırma aldı; sezon sonu ödüllerine de elveda dedi.

Sihirdar D,  Ekim ayında olumsuz davranışlarından dolayı 7 günlük veya daha uzun süreli uzaklaştırma aldı. Son 3 ay içerisinde sergilediği bu davranış sebebiyle sezon sonu ödülü alamayacak.

Bu konuyla ilgili birkaç hatırlatma yapalım: Her sezon kendi içerisinde değerlendirmeye tabidir. Bu sezon ödül alamamanız gelecek sezonları etkilemeyecek. Yani bir sonraki sezon, sportmen bir Sihirdar olarak sezon sonu ödüllerinizi alabilirsiniz. Gelecek sezon için bu kurallar son 3 ayı değil, daha büyük bir zaman aralığını kapsayabilir; bu sebeple yalnızca ödülü alabilmek için değil, gerçekten örnek bir oyuncu olmak için sportmenliği benimsemenizi öneririz.

Bununla birlikte sezon sonu ödülü alamayacağını bildiği için yanlış davranışlarına devam eden veya bu tutumunu daha da kötü bir hale getiren oyuncular kalıcı uzaklaştırmayla karşı karşıya kalabilir. Daha önce sistemsel bir hatadan dolayı uzaklaştırma almış ve masumluğu kanıtlanarak hesabı açılmış olan oyuncular ise sezon sonu ödüllerini alabilecek.

Herkese sportmenlik dolu oyunlar dileriz!

Cevap bulunamadı.