alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
741
Top 10 En Gerekli Destek Eşyaları
Polat S.
19 Aralık 2014 13:00
1-Yakut Keşiftaşı: 

Bu eşya, destek karakterlerinin vazgeçilmez eşyasıdır. Verdiği can ve totemler ile en iyi eşyalardan biridir. Toplamda 400 can ve 5 totem hakkı verir. Her merkeze gitmenizde 5 yük totem dolar. 3 tane totem atma hakkınız vardır. Aksi halde 3'ü geçer ise,her attığınız totemde, ilk attığınız totem silinir ve yerine son totemi atmış olursunuz. Her destek karakterine alınabilir. 

2-Dağın Sureti: 

Yakın dövüş destek karakterleri için vazgeçilmez bir eşyadır. Bu eşyanın pasif özelliği, toplamda 4 yük biriktirir. Can değeri 200'ün altında olan minyonları tek vuruşta öldürürsünüz. Yanınızda can değeri az olan takım arkadaşınızın ve sizin minyondan aynı altını almanızı sağlar, sizi ve takım arkadaşınızı bir miktar iyileştirir ve 1 yük harcar. Aktif özelliği ise, seçtiğiniz hedefe tıklayarak ona bir miktar can kalkanı verirsiniz. Kalkan 5 saniye içinde kendini yok eder. Ayrıca bu eşyanın %10 bekleme süresinde azalma ve 5 saniyede 1 +20 can yenilemesi özelliği vardır. 
(NOT: Uzak dövüş destek karakterlerinde bu eşyanın pasif özelliği devreye girmez,ancak minyona son vuruş yaptığınızda çalışır.) 

3-Donmuş Yürek: 

Rakip saldırı gücü taşıyıcısı karakterlerinin kabusudur diyebiliriz. +100 zırh özelliği, +400 mana ve bekleme süresinde %20 azalma sağlamaktadır. Pasif özelliği; yakında bulunan rakiplerin saldırı hızını %15 düşürür. Tüm birimlere alınabilir. 

4-Mikael'in Kazanı 

Zayıflatma etkileri özelliğine sahip rakip karakterlerin pek hoşlanmadığı item diyebiliriz. Bu eşya +40 büyü direnci, 5 saniyede +20 mana yenileme ve bekleme süresinde %10 azalma sağlamaktadır. Pasif özelliği; eksik olan %1 mana için %1 mana yenilemesi sağlar. En can alıcı özelliği de aktif özelliğidir. Örneğin sersemletilmiş, yavaşlatılmış, hareket etkisi kısıtlanmış v.s takım arkadaşınız ve ya kendinize bu eşyanın aktif özelliğiini kullanırsanız, bu etkilerden anında kurtulursunuz ve bir miktar iyileşirsiniz. Tüm birimlere alınabilir. 

5-Buz Kraliçesi'nin Hakkı 

Destek birimlerinin para kazanma sıkıntısına karşı en iyi eşyalardan birisidir. Bu eşya +50 yetenek gücü, 5 saniyede 1 +10 mana yenilemesi, bekleme süresinde %10 azalma ve 10 saniyede 1 +2 altın verme özelliği vardır. Pasif özelliği, rakiplere şampiyonlara ve kulelere 
bir miktar fazladan vurmanızı sağlar. Aktif özelliğini bir rakibe karşı kullandığınızda, onlara bir miktar hasar verir ve 2 saniyeliğine %80 hareket hızlarını azaltır. AP destek birimlerin vazgeçilmez eşyalarından biridir. 

6-Uluların Tılsımı 

Yine destek birimlerin para kazanma konusundaki en gerekli eşyalardan biridir. 5 Saniyede +15 can ve mana yenilemesi, +20 hareket hızı, bekleme süresinde %10 azalma ve 10 saniyede 1 +2 altın özelliği vardır. Yakınınızdaki minyonlar, başka bir birimler tarafından öldürülünce her minyon başına size 3 altın ve 10 can verir. Aktif özelliği; yakındaki takım arkadaşlarınıza 3 saniyeliğine +%40 hareket hızı verir. Tüm destek birimlerine alınabilir. 

7-Kızgın Buhurdanlık 

Can ve kalkan basan tüm destek karakterleri için işlevsel bir eşyadır. +40 yetenek gücü, 5 saniyede 1 +10 mana yenilemesi ve bekleme süresinde %10 azalma sağlar. Pasif özelliği, +%8 hareket hızı verir. Aktif özelliği; can ve ya kalkan bastığınız arkadaşınıza, 6 saniyeliğine %25 saldırı hızı verir. 

8-İkiz Gölge 

AP destek birimlerinin en çok yetenek gücü veren eşyasıdır. +80 yetenek gücü,bekleme süresinde %10 azalma ve +%6 hareket hızı sağlar. Aktif özelliği; işaretlediğiniz kısa bir mesafeye 2 adet ruh gönderir. Bu ruhlar 6 saniyeliğine etrafı arar ve bir rakibe çarpması halinde onu 2.5 saniyeliğine görünür kılar ve %40 hareket hızını azaltır. 

9-Zeke'nin Sancağı 

Bu eşyayı oyunda pek alan yoktur. Ama takımınızdaki saldırı gücü taşıyıcınızı güçlendiren iyi eşyalardan biridir. Verdiği +250 can sayesinde tanklaşırsınız.Ayrıca bekleme süresinde %20 azalma sağlar. Pasif özelliği; dost şampiyonlara %10 can çalma ve +20 saldırı gücü sağlar. 

10-Demir Solari'nin Broşu 

Sağladığı 400 can ve 20 büyü direnci sayesinde tanklaşırsınız. Yakınınızdaki dost şampiyonlara 5 saniyede 1 +20 büyü direnci ve +10 can yenilemesi verir. Aktif özelliği; yakınınızdaki dost şampiyonlara bir miktar can kalkanı sağlar. Kalkan 5 saniye içersinde yok olur. 

(NOT: Eşyaları derecelendirmedim, her eşyanın kullanıldığı yerler ayrıdır. Sadece sıralamak için sayılarla belirttim.)

onur can e.
19 Aralık 2014 13:15
Mikael ile donmuş yüreğin yeri sıra olarak yer degişmesi gerekiyor onun haricinde doğru itemler.
Polat S.
19 Aralık 2014 13:17
(NOT: Eşyaları derecelendirmedim, her eşyanın kullanıldığı yerler ayrıdır. Sadece sıralamak için sayılarla belirttim.)
Not olarak yazdım kardeşim. Derecelendirme yapmadım itemlerde. Sadece sıralamak için numaralandırdım.

Ulaş Kaan A.
20 Aralık 2014 12:27
önemli kesinlikle supp diiyip ap kasanlar...