alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
516
Yeni espor ligi hakkında açıklama
Erencan Ç.
21 Aralık 2014 21:01
Sihirdarlar!


Bildiğiniz gibi, 4. Sezon Türkiye Şampiyonası 1 Aralık 2013 tarihinde Sampiyonluk Ligi mücadeleleri ile başlayacak. Yine bu tarihten itibaren de Yükselme Ligi’ndeki takımların puan kazanmaya başlayacağı özel turnuvalar da aktif hale gelecek.
2013 sezonu gibi bu sezonda da tüm takımlara şimdiden başarı dilemek ve yeni sezonun bir önceki sezonu aratmayacak kadar heyecanlı, çekişmeli ve hepsinden önemlisi centilmence geçmesini dileriz.

Sezon 4’ü duyururken ayrıca Sezon 5 ile ilgili önemli bir önbilgiyi de sizlerle paylaştık. Sezon 5’te kurulacak özel bir lig içinde yer almaya hak kazanacak takımlar maddi olarak desteklenmeye başlanacak dedik. Bu sayede ülkemizde elektronik sporlarda ciddi bir gelişme olacağına inanıyoruz. Ülkemizde esporun Avrupa ve Amerika seviyesine gelmesi için bu bir ilk adım olarak da görülebilir.

Türkiye’de esporun gelişmesi bizler için birincil önceliktedir. Sizlerin de takip ettiği gibi espor, yurtdışında çevrimiçi oyunların hayat damarlarından birisini oluşturmaktadır. Hele ki Türkiye’deki sihirdarlarımızın ne kadar rekabetçi, ne kadar spor sevdalısı olduğunu da göz önüne aldığımızda bu bizim için atılması gereken en önemli adımdı. Bunu takip eden daha pek çok adımın atılacağına emin olabilirsiniz.

Amacımız sadece “kuvvetli” takımları desteklemek değil. Bunun yanında mücadeleyi de artıracağını düşündüğümüz bir uygulama ile yeni kurulan tüm takımların da bu Süper Lig’de yer almak için kıyasıya bir mücadele içine gireceğine eminiz. Ayrıca, eSpor’un gelip geçici bir heves olmadığını, bunun diğer spor dallarından ayrılamayacağını da göstermek istiyoruz. Sezon 3 içerisindeki izlenme rakamlarına baktığımız zaman, LoL TV kadar yoğun takip edilen başka bir aktivite veya organizasyon olmadığını görmekteyiz. League of Legends yayınlarının izlenme rakamlarını, akla ilk gelen konvansiyonel spor dalları çevrimiçi ve hatta televizyon ortamında yakalayamamaktadır. Dolayısı ile espora ilgi bu kadar büyükken bizler de bu mecraya elimizden gelen desteği vermek ve bulunduğu noktadan daha da ileri gitmesi için maksimum desteği sağlamak istiyoruz.

Bunun dışında Sezon 5’te yine çevrimiçi yaptığımız turnuvalar gibi, PC Kafe ve Üniversitelerdeki turnuvalarımıza da devam edeceğiz. 

Umarız kısa sürede espor ülkemizde hakettiği yere ulaşır. Bu sayede de Sihirdarlarımızın sadece oyun oynamadığını, aslında mücadeleci bir ortamda amatör veya yarı-profesyonel birer sporcu olduklarını herkese ispat etmiş oluruz.
ata emir k.
21 Aralık 2014 21:12
İleriki zamanlarda göreceğiz espor baya bi büyüyecek gibi
Yiğithan B.
21 Aralık 2014 21:56
bence iyi olmuş güzel bilgi verdin saol
Mertcan E.
21 Aralık 2014 22:35
Oyuncularin artik profesyoneller gibi para da kazanacağı bence güzel bir şey.
Berkan U.
21 Aralık 2014 22:36
bence sözleşmeler ciddileşmeli kafalarına göre oyuncu atıp alıyolar.