alexa
Legend Online
Legend Online elmas satın almak için, kredi kartı, paypal yada banka havalesi gibi ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. En ucuz elmas kodu Durmaplay'de satış yapılır. Legend Online Elmas, Legend Online oyununda kullanilan para birimidir. Satin aldiginiz Elmas kodlarini E Pin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
509
Legend Online Ceza Sistemi
Emre K.
24 Ekim 2014 00:49
Ceza Sistemi
Genel Kurallar
Bir kişinin, Destek sayfamıza bir adet talep yollaması yeterlidir. Bütün talepler, Legend Online Joygame Oyun yönetimi tarafından incelenmektedir. İncelenen sonuçlara göre hile dışındaki konulara 48 saat içinde geri dönüş yapılmaktadır. Oyun hakkında açıklanan kuralların en önemlisi, Oyun içi düzenini bozan oyuncular için uygulanmaktadır. Legend Online Joygame Oyuncusu, oyun iletişim ve araçlarında, oyun ve başka oyuncuların düzenini bozma gibi bir hakkı yoktur. Kurallara uyulmadığı tespit edilen oyuncuların hesabı geçici bir süre susturma ya da uzaklaştırma yöntemi ile cezalandırılır. Herhangi bir kullanıcı/oyuncu, herhangi bir problemden sebepten dolayı sunucu çöküşü ya da program hatasından olumsuz etkilenirse, bu sorundan önceki hale getirilmesini talep edemez. 
Ceza İtirazları
Oyuncu, almış olduğu cezaya itirazını destek talebi açarak yapmalıdır. Açtığı destek talebinin konu başlığı Ceza İtirazı olmalıdır. Başka bir Oyun görevlisinin verdiği cezayı başka bir oyun yöneticisi kaldıramaz. Ancak cezayı veren oyun görevlisinin üstü Oyun Yöneticisi cezayı onaysız kaldırabilir. 
Bug Kullanımı (Program Hataları)
Program hatalarının kullanımı kesin olarak yasaktır. Her oyuncu bulduğu hataları vakit kaybetmeden Destek Talebi açarak bildirmek zorundadır. Program hatalarının çıkar amaçlı kullananların hesapları süresiz olarak kapatılıp silinecektir. Buldukları program hatalarını, başka oyuncular ile paylaşan kişilerin hesapları silinmek üzere kapatılır.

Zararlı Program Hatalarının Kullanımı
Oyuncunun karakterine pozitif şekilde katkı sağlayan, gelişmesine katkıda bulunan, defansını ya da atağını arttıran her türlü program hataları bu kapsama girer.Hilenin kullanmasına azmettirmek, teşvik etmek yasaktır.Kullanıldığında,
İhlal : 30 Gün karakter kapatılır.
İhlal : Hesap silinir.
Oyun Tekniğine Müdahale ve Yardımcı Programlar
Oyunun tekniğine müdahale eden, aksatmaya çalışan her türlü yöntemin kullanılması yasaktır.Otomatik script ya da yarı otomatik scriptlerin kullanımı yasaktır.(otomatik olarak çiftlik toplatmak vs.) Oyun sistemine zararın karşılanması için yasal yollara başvurulabilir.
1.İhlal: 30 gün karakter kapatılır.
2.İhlal: Hesap silinir.
Organize Hile
Kural açıklarından yararlanmaya çalışmak her zaman olumsuz değerlendirilecektir.Kurgulu ve planlı olarak yapılan birden fazla kural ihlalini barındıran, anlaşılmaması için özen gösterilen organize hilelerde, Organize hile adı altında kapatma cezaları uygulanabilir.Şöhret kasma, altın kasma vb. şeyler için geçerlidir.
1 İhlal: 30 gün karakter kapatılır.


Gerçek Hayata Yönelik Tehditler

1.İhlal: 7 gün susturma cezası
2.İhlal: 14 gün susturma cezası
3.İhlal: 30 gün susturma cezası
4.İhlal: Karakter 30 gün süre ile oyundan uzaklaştırılır.
Oyun yapısı içerisindeki mesajlaşma sistemleri, hesap (oyuncu), Peri, karakter açıklaması ve Birlik isimleri, Birlik içerikleri vb. araçlar ve yöntemleri kullanarak
* Hakaret veya küfür,
* Her türlü reklam, propaganda, siyasi ve dini içerikli yazılar yazmak,
* Kanunlara aykırı davranışlarda bulunmak
* Karakter satışı, takası vb. şeyler yazmak
*Para birimleri, simgeleri vb.
kesinlikle yasaktır ve kullanıcı bu davranışından sorumlu olur. Her türlü kısaltma, noktalama, kodlama ve ima olumsuz anlamda değerlendirilecektir. Cezalar; Birlik ismi tag veya içerikleri için verilecekse, belirtilen ceza ittifağın kurucusuna verilecektir. Birlik bilgilerindeki bu ifadeler, oyun yöneticileri tarafından değiştirilecektir.
Üslup:
1.ihlal: 12 saat susturma cezası
2.ihlal 1 gün susturma cezası
3.ve sonraki ihlaller 1 gün karakter kapatılır 

Hafif hakaret
1.ihlal: 1 gün susturma cezası
2.ihlal: 3 gün susturma cezası
3.ihlal: 7 gün susturma cezası
4.ihlal: Karakter kapatılır

Ağır hakaret küfür
1.ihlal 1 gün ban cezası
2.ihlal 3 gün ban cezası
3.ihlal 7 gün ban cezası
4.ihlal Karakter kapatılır 

Üslup, karakter satışı vb. veya hafif hakaretin ard arda spam halinde aynı veya farklı oyunculara karşı yapılması durmunda, bir üst hakaret cezası kapsamında değerlendirilebilir.
Aynı şekilde ağır hakaret veya küfürün spam halinde ard arda belli bir oyuncuya veya birden çok oyuncuya karşı tekrarlanması halinde doğrudan kapatma uygulanabilir.
Hakaret ve küfür peri isimleri, karakter açıklaması, birlik isimleri, hesap isimleri vs. evrendeki herkesin görebileceği alanlar kullanılarak gerçekleştirilirse, bir üst ihlal karşılığı olan ceza uygulanır.
Aile değerlerine, kutsal değerlere veya takım üyelerine hakaret:
30 gün susturma cezası 
Legend Online Joygame bir oyundur ve içerisinde politika ve parti propagandası yasaktır. Buna uymayan oyuncu , birlikler dağıtılıp kapatılacak, kurucuları ise cezalandırılacaktır. Bu kuralın geçerli olması için, bu seçilen isimlerin TC yasalarına aykırı olması, yasak parti ya da örgüt simgelemesi ya da isimlendirmesi veya çok açık şekilde propaganda unsuru olması gerekmektedir.
30 gün ban cezası
Yukarıda anlatıldığı gibi AKP, CHP, MHP gibi siyasi parti veya siyasi /dini topluluk isimlerini, ayrıca 'Türkiye Cumhuriyeti', "Atatürk" veya bir millete ait kurum ve şahıs isimleri gibi başka kimsenin kullanma hakkı olmayan isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır.

30 gün karakter kapatılır.
1.ihlal ise: isim değişikliği ardından hesap aktifleştirilir.
2.ihlal ise 30 gün karakter kapatılır 

Kural İhlalleri
Her türlü kural ihlalleri hesabın uyarılmasından kalıcı olarak kapatılmasına kadar değişebilen sürelerle cezalandırılacaktır. Cezanın türüne ve süresine oyun görevlileri karar verir ve cezalarla ilgili iletişim kurulacak kişidir.
Bu maddede hangi eylemin hangi kuralın ihlali olduğu ve ne ceza verileceği konusuna takım üyelerinin karar vereceği açık olarak belirtilmiş olmakla birlikte, sizlere ne tür hareketlerinizin nasıl cezalara neden olabileceği konusunda, genel uygulamaları bu başlık altında açıklamamızın amacı, kurallar ve uygulamalar hakkında, genel olarak fikir sahibi olmanızdır.Kural uygulamalarında açıkça belirtilmeyen ancak, haksız kazanca veya başka oyuncuların haksız şekilde zarara uğramasına neden olan her türlü olayda veya birden çok kural ihlalinin fazla sayıda hesapla gerçekleştirilmesi durumunda; suçun türü ve cezanın süresine admin karar verecektir. Bu uygulamalar ve ceza sistemi yayınlanması ile birlikte yürürlüğe girecektir ve daha önce yayınlanan ceza sistemini geçersiz kılacaktır.. Geçmişte verilmiş olan cezalarda indirime gidilmesi söz konusu değildir. Yeni uygulamalardan oyuncu aleyhine olanlar ise duyuru tarihinden bir hafta sonra yürürlüğe girecektir.
Hakan Efe T.
25 Ekim 2014 17:56
yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler
mahmut hüdai y.
25 Ekim 2014 21:33
sen mi urastın :D emegıne saglık.