alexa
Lineage 2
Hikâye bazında önceki oyunun yaklaşık yüz elli yıl öncesini anlatan Lineage 2, kullanıcıların hali hazırda alışık olduğu dünyada geçtiği için, birinci oyunun takipçileri tarafından yadırganmamıştır. Aldiginiz Lineage 2 Cd Key'i Lineage 2'nin internet sitesinde kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
206
Kısayollar
Emre S.
29 Mayıs 2015 14:12

ALT + T : Karakterin tüm özellikleri 
ALT + V : Çanta(inventory) 
ALT + C : Hareketler ve Olaylar 

Ekranın Altında ya da sağında bir kısayol menü çubuğu olması lazım. Eğer ekranımda hiçbir menü görünmüyor diyorsanız : 
ALT + X , Options , Game Sekmesi, Interface karşısındaki Initialize Button una basınca tüm kısayol menüleri ekrana gelecektir. 

Çantanızdaki herhangi bir nesne, ALT + C menüsündeki herşeyi ve özellikle ileride eliniz ayağınız olacak olan skillerinizi (ALT + K : Aktif) buraya sürükleyip bırakarak kısayollar oluşturabilirsiniz. Bu kısayollara mouse ile tıklayabileceğiniz gibi örneğin 1 nolu kutudaysa F1 e basarak kullanabilirsiniz. Oyunda sadece F1 den F12 ye kadar kullanabileceğiniz 1 menü yok tabii ki. ALT + F(1-12) tuşlarını kullanarak diğer kısayol menülerini aktif hale getirebilirsiniz. 

ALT + C yapın ve başlangıç için Pick Up ve Attack seçeneklerini menünüze ekleyin. 

Eğer karakteriniz Mage ise ALT+K ya basarak Aktif sekmesinde Server size başlangıç için saldırı büyüleri vermişse onları da kısayol menünüze ekleyin. 

Şimdi sıra geldi LEVEL atlamaya. Her Level atladığınızda karakteriniz daha da güçlenir ki bu değişimi ALT+T ekranından gözlemleyebilirsiniz. Kısaltma olarak oyunda da kullanıldığı gibi artık LEVEL yerine lvl kullanacağım. Bulunduğunuz köyün dışına çıkın ve Bearded Keltir başta olmak üzere daha sonra Elder Kelter, Goblin vs avlamaya başlayın. Skillerin açılması Server a göre değiştiğinden siz bi lvl10 olana kadar böyle avlanın ve fazla açılmayın. 

Bu arada bir iki nokta : EXP = experience yani deneyim. Her lvl için exp %0 dan başlar ve %100 olunca 1 lvl atlarsınız. Her yaratığı öldürdüğünüzde ise yaratığın lvl ine göre belli bir XP ve SP puanı alırsınız. burada XP = EXP'tir ve % olarak sol üst köşedeki bar a eklenir. 

SP'yi açıklamak gerekirse; lvl 10 olmuştuk ya, şimdi köye dönüyoruz ve gidiyoruz doğru MASTER'ların yanına. Tabii Eğer Fighter sak MASTER a; Mage isek MAGISTER a. Bunlar nerde? C3 veya C4 oynuyorsanız Haritanızı açtığınızda haritada bu yerler görünür. Mesela HUMAN olarak oynuyorsanız ve fighter sanız haritada FIGHTER GUILD e, Mage seniz MAGIC GUILD e veya Temple a gidin. orada Master ya da Magister ınızı bulun. Onlara tıklayıp açılan menüden Learn Skill i seçin. Karşınıza bir sürü skill çıkacaktır. Skill den kasıt; saldırı büyüleri, iyileştirici büyüler, fiziksel saldırılar vs.dir. Her bir skill in karşısında ona sahip olaqbilmek için ne kadar SP niz olması gerektiği yazar. İşte SP bu skilleri almak için gerekli ücrettir diyebiliriz. Hangilerini öncelikli alacağınızı seçmek için skill e tıklayın ve İngilizce'nizi kullanarak ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz. Bir uyarı : skill in POWER değeri ne kadar büyükse zarar vermesi veya tutma olasılığı o kadar büyüktür. 

Eweeet, aldık yeni skilleri ve kısayol çubuğumuza da ekledik ve tekrar çıktık köy dışına. Biraz daha uzaklaştık ve daha güçlü yaratıkları yeni skillerimizi kullanarak darmadağın ettik . lvl 15 olduk, döndük köye ve yine gidip yeni skilleri aldık ve kısayola koyduk. E tabii o oyuna başladığımız silahı değiştirmek için geç bile kaldık. Bunu yapmak için bir Weapon Shop a gidiyoruz tabii ki köydeyken haritayı açıp yerini bularak. 

 

Cevap bulunamadı.