alexa
Lord Of Ultima
Lord of Ultima, klasik şehir geliştirme yapısının yanı sıra içerisinde bulundurduğu savaş unsurları ile de rekabetin kıyasıya hissedilebileceği bir temelde bulunmaktadır. 2010 yılında girdiği beta sürecinden kısa sürede çıkış sağlayan yapım, an itibarı ile ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın onlarca ülkesindeki milyonlarca kişiye hizmet vermektedir. Lord Of Ultima P4F Funds için alacaginiz EA Games Epin'lerini oyun web sitesi üzerinden aktif edebilirsiniz.
246
Lord Of Ultima - İttifak / İttifaklar
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 03:41
Lord Of Ultima - İttifak / İttifaklarİttifak
İttifak bilgilerinize, oyuna giriş yaptıktan sonra üst menüdeki İttifak sekmesine basarak ulaşabilirsiniz.

Yeni Bir İttifak Kurma
İttifak sekmesindeyken, eğer bir ittifak üyesi değilseniz, yeni ittifak kurma seçeneğini, ittifak adı ve kısa adı bilgileriyle birlikte görebilirsiniz. Sadece bu iki alanı doldurup, yeni ittifağı kur tuşuna basarak ittifağınızı kurabilirsiniz.

Bir İttifağa Katılma
Daha önce kurulmuş bir ittifağa katılabilmek için ilgili ittifak yetkililerinden davetiye almanız gerekmektedir. Bir ittifak davetiyesi aldığınızda oyun size bir rapor göndererek sizi konu hakkında bilgilendirir. Bir ittifak davetiyesi aldığınızda kabul etme / reddetme seçeneklerine İttifak sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Zaten bir ittifak üyesiyken, yeni bir ittifak davetiyesi alırsanız, yeni ittifak davetiyesini kabul edebilmek öncelikle üyesi olduğunuz ittifaktan ayrılmanız gerekmektedir.

Genellikle bir ittifak davetiyesi alabilmek için, bir ittifağa üye olan biriyle görüşüp, davetiye istemeniz gerekmektedir. Bunun için Chat penceresindeki Hepsi sekmesinden ittifak üyesi olan birileriyle görüşebilir ya da özel mesaj (PM / Posta) göndererek konu hakkında görüşebilirsiniz. Bir ittifak ne kadar güçlü olursa olsun, eğer ittifak üyeleri yakınlarınızda değilse sizlere o ittifağın pek bir yardımı olamayacağını unutmamalısınız.

Herhangi bir ittifak üyesinin profilinden ittifak adına tıkladığınızda ya da Sıralamalar sekmesinden, ittifak sıralamasından ittifak adının üzerine tıklayarak o ittifak hakkında genel bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer ittifak davetiyesi almak istiyorsanız, ittifak yetkilileriyle, ittifak profillerine bakarak iletişime geçebilirsiniz.

İttifak Sınırlamaları / Rakamlarla İttifak
Bir ittifak en fazla 100 oyuncuya sahip olabilir. Her oyuncu en fazla 1000 şehire sahip olabilir. Böylece potansiyel olarak her ittifak 100,000 şehire sahip olabilir.

Genel Bakış Sekmesi

İttifak Genel Bakış sekmesine, üst menüden İttifak tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

Profile Bak
Bu pencerede ittifak hakkında kısa bilgilere ulaşabilirsiniz; toplam üye sayısı, en yüksek ünvanlı üyenin ünvanı, toplam skor (puan), ortalama skor (puan), ortalama skor (puan), yenilen birlikler ve ittifağın tanımı bilgilerine erişebilirsiniz. Bu sayfa herkesin erişimine açıktır.

İttifak tanımı, bir ittifağın üye alımı yapıp yapmadığı ve eğer üye alımı yapıyorsa hangi oyuncu (üye) ile davetiye için iletişime geçilmesi gerektiğinin belirtilebilineceği güzel bir alandır.

Dahili Anonslar ve İttifak Geçmişi
Diğer ittifak üyelerinin, ittifak hakkında önemli duyuruları görebileceği şekilde ilgili yetkiye sahip olan (ittifak yetkileri hakkında bilgi yazının devamında verilmektedir) üye / üyeler tarafından anons / duyuru yazıldığı alandır.

İttifak geçmişinde yer alan bilgiler; davet edilen üyeler, ittifaktan ayrılan üyeler, ittifaktan atılan üyeler, yetkisi değişen üyeler, anons / duyuru değişiklikleri ve tanım değişiklikleri yer almaktadır.

Bu sayfa sadece ittifak üyelerine özeldir.

İttifaktan Ayrılma
İttifak Dahili Anonslar ve İttifak Geçmişi sayfasının en altında sol köşede İttifaktan Ayrıl tuşuna basarak, bulunduğunuz ittifaktan ayrılabilirsiniz.

Davetiye Yönetimi
Bu sayfadan diğer oyuncuları ittifağınıza davet edebilir, gönderdiğiniz ittifak davetiyelerini yönetebilir, henüz kabul edilmemiş davetiyeleri geri çekebilir ve davetilerin onay tarihlerini görebilirsiniz.

Unutmayın, bir ittifağın en fazla 100 üyesi olabilir ve aynı anda en fazla 20 açık (henüz kabul edilmemiş ya da reddedilmemiş) davetiye gönderebilirsiniz.

Özellikleri Düzenle
Bu sayfadan ittifağın tanımını değiştirebilir ya da ittifağı dağıtabilirsiniz. Bu sayfayı görebilmek için gerekli yetkilere sahip olmanız gerekmektedir.

İttifağı Dağıt
İttifağınızı dağıtmak için, oyun içerisindeyken üst menüden İttifak sekmesine tıklayın. Genel Bakış sayfasından Özellikleri Düzenle tuşuna basın ve açılan sayfanın en altındaki İttifağı Dağıt tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

Diplomasi Sekmesi
Diğer ittifakları, ittifağınıza Müttefik, Saldırmazlık Paktı (SP), düşman gibi listelere eklemenizi ve bu listeyi yönetmenizi sağlar.

Bu sayfa sadece bilgi edinme amacıyla yapılmıştır. Oyun şeklinizi hiç bir şekilde etkilemez. Bu liste oyun içinde, dünya görünümündeyken düşmanlarınızı / müttefiklerinizi / saldırmazlık paktı imzaladığınız diğer oyuncuları kolayca ayırt edebilmenizi sağlayacak (renk tercihlerinizi yapabilirsiniz) şekilde size kolaylık sağlar.

Üyeler Sekmesi
Üyeler sekmesinde, ittifak üyelerini listeleyebilirsiniz. Eğer gerekli yetkiye sahipseniz bu liste içerisindeki üyelerin aynı zamanda çevirim içi / dışarıda / çevirim dışı gibi durumlarını görebilirsiniz. Üye listesinin altında "Çevirimiçi durumumu ittifak üyelerine göster" seçeneğini isterseniz aktif / pasif hale getirerek çevirim durumunuzu gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz.

Üye Hakları
Hangi ittifak üye statüsünün, ne tarz haklara sahip olduğunu gösteren ve yetkiniz varsa gerekli hak düzenlemesi yapabileceğiniz sayfadır.

Sembol (Resim) / Hak (Yetki)
 Paylaşılan Raporlara Bak.
 Haber Bültenleri Yaz ve Yolla.
 İttifak Formunu Yönet, Anonsları, Tanım ve Dağıtım Listelerini Düzenle.
 İttifaka Davet Et, Davetleri Kaldır.
 Diplomatik Durumu Yönet.
 Düşük Statülü Üyeleri Terfi Et (Kendi İttifak Statüsüne Kadar).
 İttifak Üyelerini Kov.
Hakları (Yetkileri) Belirleyebilme.
 Yeni İttifak Liderini ve İttifak Lider Yardımcısını Tanımlayıp, İttifak Adını Değiştir.
 İttifakı Dağıt.

Üye Statüsünü Düzenle
Gerekli yetkiye sahip ittifak üyelerinin, diğer ittifak üyelerinin statüsünü düzenleyebilecekleri sayfadır.

Forumlar
İttifak forumlarını oluşturabileceğiniz, yeniden adlandırabileceğiniz, silebileceğiniz, ziyaret edebileceğiniz, ileti yazabileceğiniz sayfadır.

Saldırılar
İttifak üyelerine yapılan saldırıların listelendiği sayfadır (savaş bakanlığı olan üyeler listelenir).

Notlar

  • Temmuz 2012 itibariyle, ittifaklar yeniden adlandırılabilinir (her isim değişikliğinde 7 gün beklenilmesi gerekmektedir).
  • İttifaklar en fazla 100 üyeye sahip olabilirler (gönderilen davetiyeler bu rakama dahildir)
Cevap bulunamadı.