alexa
Lord Of Ultima
Lord of Ultima, klasik şehir geliştirme yapısının yanı sıra içerisinde bulundurduğu savaş unsurları ile de rekabetin kıyasıya hissedilebileceği bir temelde bulunmaktadır. 2010 yılında girdiği beta sürecinden kısa sürede çıkış sağlayan yapım, an itibarı ile ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın onlarca ülkesindeki milyonlarca kişiye hizmet vermektedir. Lord Of Ultima P4F Funds için alacaginiz EA Games Epin'lerini oyun web sitesi üzerinden aktif edebilirsiniz.
132
Lord Of Ultima Savunma Taktikleri
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 04:28
Nedir bu savunma?
lord of ultimada en güzel savunma hiç bir savunmamanın olmamasıdır.
İyi de nasıl?
öncelikle bütün dış surlarınıza tuzak kurun. en önemli tuzak şu an için herkes piyadelerle ordu kurduğundan piyade tuzağı, ardından büyücü tuzağı. bunlardan en az 3 4 tane dikin ve levellarını yükseltebildiğiniz kadar yükseltin en az 5 yapın ki saldıran ordunun azımsanamyacak kadar çoğunluğu tuzağa düşsün.

Ama askerim çok az?

zaten bu savunma taktiğinde askerle işiniz yok saldırının geldiğini gördüğünüzde saldırının gerçekleşmesine yakın tüm askerlerinizi dehlize yollayın ki boşuna askerleriniz ölmesin.

bana yapılan saldırıyı önceden göremiyorum?

gözcü kulesi dikin türkiye serverında ki haritalar küçük olduğundan haritanın bi ucundan diğer ucuna 5 6 saatte gidildiğinden ve daha deniz savaşları başlamadığından ilk aşamada level 6 7 gözcü kulesi işinizi rahatlıkla görecektir.


iyi de kaynaklarım yağmalanıyor

saldıran kişi köyünüze gelmeden 5 dk öncesi elinizde ki mevcut kaynaklarla yapabildiğiniz kadar bina inşa etmeyi başlatın ve geri kalanını yakınızdaki ittifağımıza üye kişi ile anlaşarak saldırıdan sonra geri alacağınızı söyleyerek, geçici olarak gönderin saldırı geçtikten sonra geri istiyebilirsiniz.

yanımda hiç ittifağımızın üyesi yok

bu durumda kaynaklarınızı purify yapın. bu 2. şehiri kurmanız da dahil daha sonra ordunuzu normalden daha fazla güçlendirmenizi sağlayacak araştırma için kullanacağınızdan bunu kayıp olarak görmeyin.

yok ben kafaya koydum saldırıp kadınlarını kaldırıp level 1 markette satmam lazım bu adamın

eğer kaleniz varsa ordu gücünüze güveniyorsanız bu üstteki dediğim tatikleri yaptıktan sonra karşı saldırı yapın adam sizden hiç bir şey yağmalayamayacak ancak sizin ordunuz azımsanamyacak kadar ganimetle(sermaye) geri dönecektir. ayrıca karşı saldırı yaptığınız kişinin ordusu sizin köyünüzün yolunda olduğundan savunmasındada yüksek ihtimal sadece şehir muhafızları olacaktır.
iyi de ben bu şekil bu şekil hep 

savunma mı yapıcam?

hayır sen sürekli hammadde üretimini geliştirip şehrini geliştirip 2. şehrini kurarken bu adam hala 1. şehirinde boşu boşuna sana asker göndermeye devam edicek. sen 2. şehirden sonra adamın 5 katı asker alımı yapıp, adamın şehrini elinden alabileceksin.
Cevap bulunamadı.