alexa
Mafia II ( PS3 )
Mafia serisinin ilkine oranla 2 kati oranla genis bir harita da Vito Scaletta olarak serbest dolasabilme imkanı. PS3 oyunu kargo ile gönderilecektir.
115
Çevre Sesleri
İsimsiz Üye
15 Şubat 2015 00:28

Birazda çevre seslerinden bahsedelim. Araba kornalarını zaten söyledik. Bunun haricinde kuş sesleri ve sokak satıcılarının sesinide oyun boyunca duyabilmeniz mümkün.


Örneğin sokakta gazetecilerin sesini , kaza yapmış arabaların sahiplerinin bağırışlarını , çocukları , kuşların seslerini duyabilmeniz mümkün. Ayrıca belirtelim , kapı sesleri ve gıcırtılarıda güzel bir gerçeklik katmış diyebilirim. Yolda yürürken bir kişiye çarptığında  karşı taraftaki kişinin ” Hey Dostum ! Ne oluyor ! ” gibi tepkiler vermesi gerçekten güzel olmuş ..

Eğerki oyunu uzun süre oynayacaksanız , ve bittiğinde Serbest Gezinti modunu yükleyip oyunda GTA gibi serbest ( free) dolaşıcaksanız bir süre sonra radyolarda aynı şarkıların çalmasından pekde hoşnut olmayabilirsiniz. Oyunda GTA’daki gibi farklı şarkı yükleme imkanımızda bulunmuyor maalesef..

Silah Seslerinede bakalım birazda.. Silah sesleride oyunda büyük bir yer tutuyor. Eğerki oyun FPS/Mafia türü ise.. Oyunda büyük bir silah yelpazesi bulunmasada her silahın sesinin farklı çıktığını söyleyebilirim. Buda yine gerçekçilik katıyor oyuna..

Hep gerçekçilik.. Aslında grafik , ses , oynanabilirliğin dışında bence en önemli olan bir oyundaki gerçekçilik .. Oyun ne kadar gerçekçi olursa , o kadar senaryosunu iyi anlar ve kendinizi oyuna iyi kaptırırsınız..

ALINTIDIR

Cevap bulunamadı.