alexa
Mafia II ( PS3 )
Mafia serisinin ilkine oranla 2 kati oranla genis bir harita da Vito Scaletta olarak serbest dolasabilme imkanı. PS3 oyunu kargo ile gönderilecektir.
115
Işıklandırma Ve Şehir Modellemesi
İsimsiz Üye
15 Şubat 2015 00:33

Şehirde insan modelleride bir o kadar iyi yapılmış. Her insanın yaptığı hareket ve ifadeler, gerçekçiliğin damgasını vurmuş diyebilirim.

Grafik olarak sonlara doğru geliyoruz. Bir yandan içimden birşey unuttummu diye geçirdim ve o an Aydınlatma aklıma geldi.. Aydınlatmada oyunda çok iyi şekilde uygulanmış.

Özellikle bazı bölümlerde ışık oyunları çok iyi uygulanmış. Akşam saatlerinde Empire Bay’de gezinirseniz oyundaki aydınlatmayı daha iyi anlayabilirsiniz. Arabaların verdiği ışıklar , sokak lambaları ve binalardaki tabelaların ışıkları çok iyi uygulanmış ..

Birde yer/düzey kaplaması var.. Onada bir bakalım. Kaplamalar seçtiğiniz Grafik Düzeyi göre değişiyor. Örneğin Very Low ( Optimized ) ‘de oynarsanız duvarlara veya yere yaklaştığınızda o objenin kaplaması bulanıklaşıyor. .Ancak very high da oynadığınızda günümüzdeki gibi kaliteli kaplamalar elde edebiliyorsunuz..

Çatışmalar sürecinde , bir arabanın benzin deposuna çarptığınızda ( Nvidia Physx ) açık ise , patlayış anını kesinlikle görmelisiniz.. Ayrıca aynı şekilde silahdan çıkan ateş duman ve efektlerinide görmeden geçmemelisiniz.. Bu dediklerimi Nvidia Physx açık iken denemenizi öneririm..

Grafik konusunda biz pek birşey demiyoruz. Çünkü zevkler tartışılmazmış.. Ben beğenirim , arkadaşım beğenmez.

Cevap bulunamadı.