alexa
MechWarrior Online
Piranha Games tarafından geliştirilen ve CryEngine 3 oyun motoru kullanılan MechWarrior Online , Ekim 2012'de Infinite Game Publishing tarafından açık betaya çıkarıldı. MechWarrior MC satın alma işleminizden sonra Durmapay seçerek epin kodunu aktif edebilirsiniz.
409
İnceleme
Emre S.
21 Nisan 2015 17:14

Sen değilsin beklediğim güzel...
3000'li yıllar... Çeşitli siyasi ve askeri birlikler dünyayı zorbalıkla ve baskıyla yönetiyor. En büyük silahları ise savaş robotları! (Klişeyim ben klişeee!!!) MechWarrior Online, Piranha Games'in yapımcılığını, Infinite Games Publishing'in ise yayıncılığını üstlendiği MMOFPS tarzında bir oyun. İsminden de anlaşılacağı üzere oyunumuz MMO piyasasında yeni moda diye tabir edebileceğimiz "mecha" tarzına sahip. Oyunun tarzı ne kadar yeni moda olursa olsun artık konu demeye dilim varmasa da "konu klişe" demek durumundayım. Gerçi MMOFPS'de ne kadar konu aranır orası da ayrı konu ya! Aslına bakarsanız oyunda bir "Faction" sistemi bile bulunuyor ama kapalı betada olan oyunumuzun inaktif özelliklerinden biri de bu Faction sistemi. MechWarrior Online yapım döneminde robot tasarımlarının ünlü "Macross" evreniyle benzerliği sebebiyle bir takım problemler yaşamıştı. Bu problemleri atlatan ve uzun zamandır kapalı betada olan MechWarrior, benim bir süredir deliler gibi aradığım tipte bir oyun. Oyuna girerken ilk düşüncem de "patlatıcam, yakıcam, uçuracam uleeen!"di ancak durumun pek de öyle olmadığını gördüm. Bu konudan yazının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğim ama MechWarrior Online heyecanla beklediğim oyun değilmiş bunu gördüm. (Hep HAWKEN yüzünden)

Grafik, ses vs konulara geçmeden önce bir nokta üzerinde durmak istiyorum. MechWarrior Online oyanamaya başlamak ve öğrenmek açısından gördüğüm en rahat oyun. Açık ve net! Her şey o kadar rahat ki ne zaman oyuna girdiğinizi, ne ara başladığınızı hissedemiyorsunuz bile. Pirahna Games bunun için nasıl bir sistem ayarlamış bilmiyorum ama her şeyin tıkır tıkır işlediğini söylemek mümkün. Kapalı beta sunucusunda o anda 2.500 civarında oyuncu olmasına rağmen birkaç saniye içinde oyuncular bulunmuş, yükleme ekranına geçilmiş oluyor. League of Legends'daki gibi "Sıraya gireyim bi çay alıp geleyim"  muhabbeti yok. Oyuna her girdiğinizde rastgele bir harita ve rastgele takım üyeleriyle 8'e 8 maçlar yapıyorsunuz. Her şey olabildiğince basit , hızlı ve temiz. Neyse girişi fazla uzatmadan grafik ve ses gibi özelliklerine dalalım!

Cevap bulunamadı.