alexa
MechWarrior Online
Piranha Games tarafından geliştirilen ve CryEngine 3 oyun motoru kullanılan MechWarrior Online , Ekim 2012'de Infinite Game Publishing tarafından açık betaya çıkarıldı. MechWarrior MC satın alma işleminizden sonra Durmapay seçerek epin kodunu aktif edebilirsiniz.
393
Oynayış stillerine göre yapılan sınıflandırma
Emre S.
21 Nisan 2015 17:18

Scout

Scout yani gözcü robotları oyunda en erken ölme riskine sahip robot türü. Düşman hakkında bilgi toplamaya yönelik bir oynayışa sahip olan scout'lar oyunun daha en başında telef olma riskiyle de karşı karşıyadırlar. Bu yüzden her scout robotunun sahip olduğu yüksek hız ve manevra yeteneğini sonuna kadar kullanmak zorundadır. Gözcülük görevini yerine getirdikten sonra takım arkadaşlarına destek olmak için karşı takımın arkasından dolanıp düşmanlarının ayak kısımlarına saldırarak hareketsiz bırakmaya yönelik bir taktik uygulaması en idealidir.

 

Skirmisher

Skirmisher robotları genellikle hafif ve ya orta sınıfa dahil robotlardan oluşur. Bu tip robotlar gerilla taktiklerine en uygun robotlardır. Düşmana saldırıp hasar almadan geri çekilip avantaj elde etme çalışırlar. Bu tip robotların hız ve hayatta kalma özelliklerinin iyi bir karışımını barındırması Skirmisher'ları tam bir vur-kaç robotu haline getiriyor. Juggernout ve Sniper tipindeki robotların doğar antisi konumundadırlar. Bu profildeki oyuncular ne yazık ki ülkemizde pek bulunmadığından Tük oyuncularının en az tercih edeceği robot tiplerinden biri olacaktır.

 

Brawler

Brawler'lar yakın mesafeden yüksek hasar veren robot tipidir. İlginç bir şekilde en ağır zırhı bulunduran en hızlı robot tipidir. Bu şekilde ateş hattının tam göbeğine girip yakın mesafeden yüksek hasar verebilir. Önden saldırmak için en ideal robotlardır. Ayrıca Sniper tipindeki robotlara eskortluk etmesi gerekirse bunu kolaylıkla yapabilir. Eğer bir Brawler'la karşılaşırsanız aranızdaki mesafeyi mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışın.

 

Striker

Striker'lar Brawler ve Skirmisher'ların bir çeşit sentezidir. Brawler gibi kısa sürede yüksek hasar verebilir ve Skirmisher gibi vur kaç taktiklerini yapabilecek manevra kaabiliyetine sahiptir. Tam bir Scout avcısı olan Striker'larla başa çıkmanın en iyi yolu uzak mesafeden avlamak(Sniper) ya da ağır bir robotu(Juggernaut) peşine takmaktır.

 

Sniper

Sniper klasik olarak uzak mesafeden çok ciddi hasar veren robotlardan oluşan sınıftır. Sniper'lerin en büyük sorunu çok kısa sürede ısınması ve arkadan saldırı karşısında çareşiz kalmasıdır. "Attığını tutturan" bir tip değilseniz uzak durmanız gereken sınıfların başında geliyor kendileri. Arkadan saldırı durumu için "rocket pack"lere abanmak doğru bir tercih olacaktır. Antisi aynı zamanda en büyük düşmanı Striker'dır.

 

Missile Boat

Missile Boat için Sniper'ın alana hasar veren modeli diyebiliriz. Oyun yeni başlamış, sesiz sakin ilerliyorsunuz. Birden ortalık cehenneme dönüyor, her tarafta patlamalar! bilin ki karşı takımda işini bilen Missile Boat tipi bir robot kullanan bir rakip var. Missile Boat'ın en büyük dezavantajı yakın mesafelerde, hele de arkadan yakalanmışsa ultra güçsüz bir konuma düşmesidir. Bu yüzden takım arkadaşlarının büyük bir dikkatle koruması gereken tipte robotlardır. Eğer iyi korunursa ve başarılı atışlar yaparsa karşı takımı canından bezdirir. Striker, Scout ve Skirmisher gibi hızlı robotlar Missile Boat için büyük tehlike oluşturur.

 

Juggernaut

Juggernaut için yapılacak en uygun ve kısa tanımlama "öküz"dür. Dalga geçmiyorum. Çünkü  oyundaki en hantal, ateş gücü en yüksek ve en sağlam robot tipi Juggernaut. Hücum sınıfı diyince akla ilk Juggernaut gelir. Yakın ve orta mesafede düşmanını kevgire çeviren bu robotlar uzun mesafede affetmeyen Sniper, Missile Boat ve vur-kaç taktiklerini doğru uyguluyorsa Skirmisher yem olur. Ancak geri kalan hafif, orta, ağır ne bulduysa affetmeden ham! yapar.

 

Samet D.
29 Mayıs 2015 22:39

yaralı bir konu olmus elinize saglık

Mert K.
21 Ağustos 2015 14:18

Merak ediyordum aklımda bir iki şey oluştu doğrusu