alexa
MechWarrior Online
Piranha Games tarafından geliştirilen ve CryEngine 3 oyun motoru kullanılan MechWarrior Online , Ekim 2012'de Infinite Game Publishing tarafından açık betaya çıkarıldı. MechWarrior MC satın alma işleminizden sonra Durmapay seçerek epin kodunu aktif edebilirsiniz.
369
Robotlar
Emre S.
21 Nisan 2015 17:17

Robotlar
Her başlıkta gır gır yapacak halimiz yok ya! Her neyse biraz da oyundaki robot türlerinden ve bunların özelliklerinden bahsedelim. MechWarrior Online'da ağırlıklarına göre 4, oynanış stillerine göre 7 çeşit robot bulunmakta. Busayı bolluğu, bunların hepsini tek tek ve kısaca anlatmaya çalışacağım. Öncelikle ağırlıklara göre yapılan sınıflandırmaya bir göz atalım.
 

Hafif (0-35 ton)

Hafif robotlar ağırlıklarının getirdiği avantajla savaş alanında adeta (sivrisinek gibi!) uçan robotlardan oluşuyor. Bu durum onları harika gözcüler haline getiriyor. Düşmanla karşılaştığınızda bu tip bir robot kullanıyorsanız direk saldırmak yerine arkasına dolanmayı deneyin ve takım arkadaşlarınız gelene kadar oyalayın. Ne de olsa işiniz bu!

 

Orta (40-55 ton)

Ne hafif robotlar kadar hızlı ne de ağır robotlar kadar hantal olan orta dereceli robotlar "her şeyin ortası" diye tabir edebileceğimiz tipte robotlardan oluşuyor. Daha dengeli ve her şeyden bir parça yapabilen tipte robot arıyorsanız orta sınıfı tercih etmelisiniz.

 

Ağır (60-75 ton)

Hantal, ağır ve acımasız! Ağır sınıftan robotları başka türlü tanımlamak olmazdı doğrusu. Ateş gücü, zırh kuvveti gibi konularda hafif ve orta sınıfı ezen ağır sınıf "kodummu oturtan" ancak "yerden de kıçını kaldıramayan" tipte robotlardan oluşuyor. "Yere sağlam basayım, yavaş olsa da farketmez" diyorsanız ağır sınıfı tercih edebilirsiniz.

 

Hücum (80-100 ton)

Hücum tipi robotlar (adına bakmayın yapımcı ekip böyle demiş) isimlerinin aksine köprü yada vadi gibi belirli noktaları tutmak için bire bir robotlardan oluşuyor. Zırh ve yavaşlıkda ağır tipte ki robotları bile sollayan hücum sınıfı düşman hattını yarmak hatta tabiri caizse paramparça etmek için ideal sınıf. Hücum robotu oynayan oyuncular karşı takımın dikkatini üstüne çekerken takım arkadaşlarının olayı bitirmesini sağlayabilir yani bir nevi tanklık görevi görebilir.

 

 

Cevap bulunamadı.