alexa
Metin2
2005 yilinda Ymir Entertainment bünyesinde Kore’de hayatina baslayan Metin 2 , Gameforge 4D sayesinde, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da yogunlukla tercih edilen bir MMORPG halindedir. Metin2 Ejder Parasi , Gameforge üzerinden E Pin yani kupon bozdur bölümünden aktif edilebilir.  Metin2 Yang, CH4 Mavi krallik Köy gardiyanı yanında teslim edilmektedir.
682
Metin 2 seviye seviye rehber (Çok dev konu)
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 16:29
İki türlü savaşçı vardir:
1-Bedensel Savaşçı
Bedensel savaşçı hızlı ve atik 1 savaşçı türüdür.Genellikle hızına hız katması için tek elli silahları tercih eder.
2 str 1 vit gitmelidir.str full olunca önce viti full yapmalı daha sonra ise dex e yönelmelidir.
Skill master sırası > Öfke-Hava Kılıcı-K.Çevirme-3 Yönlü Kesme-Hamle

İsteğe Bağlı Hava kılıcı – Öfke yerleri değiştirebilirsiniz.Hatta şunu söylemeliyim ilk 2 master Öfke ve Hava Kılıcı olduktan sonra diğerlerinin 1 sırası yoktur çünkü hepsi de iyi skillerdir ama kasmak için Kılıç Çevirme öneririm …
1-Zihinsel Savaşçı
Zihinsel savaşçı,Bedensele göre daha yavaş 1 chardır.Genellikle yüksek hasar verebilmek için çift elli silahları tercih eder.
2 str 1 vit gitmelidir.str full olunca önce viti full yapmalı daha sonra ise dex e yönelmelidir.
Skill master sırası > G.Beden-Ruh Vuruşu-Şiddetli Vuruş-Güçlü Vuruş-K.Darbesi
G.Beden master olduktan sonra diğerlerinin sırası size de kalabilir benim öngördüğüm bu şekildedir.

2-Zihinsel savaşcı 

Zihinsel savaşcı, Metin2 de gördüğümüz bedensel savaşcı karakter yapılandırmasının tam anlamıyla TERSİDİR. Bedensel savaşcıya göre daha zor kasar ama kasması zevkli ve skillerin grafikleri olağan üstüdür.
Online oyunlarda “Tank” olarak geçen yapılandırmadır. Daha çok defansif bir yapılandırma izler.

Bedensel ve Zihinsel Savaşcı Yapılandırmaları Arasındaki Farklar:

Bedensel:Kolay kasar,skill grafikleri kötü,iyi bir damage,ortalama bir pvp,hız,güç,kasması ortalama zevkli,HP ve Defans az

Zihinsel:Zor Kasar,Kasması gayet zevkli,skill grafikleri çok süper,ortalama bir damage,iyi bir pvp,yavaşlık,dayanıklılık, Hp ve Defans çok fazla

Bunun yanında bedensel kılıcını yakarken zihinsel vücudunu yakar,Bedensel can potu harcar,Zihinsel mana Potu harcar,eşit şartlarda vs de hızlı olan kazanır,Bedensel yaratiğa doğru gider,Zihinselde ise yaratik size gelir(bu sayede zihinsel yaratiklari bedenselden daha çabuk ve çok toplar),Bedenselde uzak skili yokken zihinselde vardır ayıca zihinselin bütün skilleri düşmanı sersemletir…

Kullanım ve Seçim: Tamamen size kalmıştır, eğer siz diyosanız vursun kırsın döksün can önemli değil seri seri kasatım o zaman bedensel ama yok defansif bir yapı sergiliyorsanız beni kimse deviremesin vs lerde canım bile inmesin çok sağlam oluyum o zaman zihinsel…

Zihinsel Yapılandırma

Statlar: Statlar kesinlikle 2Vit 1Str şeklinde olmalıdır. Vit(Hp) 90 a uaşınca 2Str 1Dezx şeklinde str 90 a ulaştırılmalıdır sonra ise dexe odaklanılmalıdır.

Zihinsel asla ve asla int gerektirmez

İtemler: Zihinsel yavaştır bu yüzden itemleriniz sizi fazla yavaşlatmasın ve daima atak hızı yüksek olan itemi kullanın, ama arada büyük bir dmg farkı varsa atağı fazla olanı tercih edin.

Elinizdeki en az +5 üstünüzdekiler en az +4 olsun Hp bonuslu itemleri tercih edin.

Skiller:

Kılıç Darbesi: Kılıcı yakarak düşmana fırlatır ve kaydırır(düşük dmg)
Bu skili bi yaratık çekerken ve pvp de adamı uzaklaştırmak için kullanıcaz.

Şiddetli Vuruş: Buda en fazla dmg veren 2. skilimizdir, kılıcı yere saplayarak düşmana yerden ışıklar gönderir sersemletir veya düşürür
Bu skill ise kılıç darbesiyle birlikte güzel gider adamı k.d(kılıç darbesi) ile ittikten sonra Şiddetli vuruş adamı yerden kaldırmaz ve iyi bir skill kombo olur

Güçlü Vuruş: Bu skill deprem yaparak yanımızdaki düşmanları (lwl larına göre) düşürür ve fırlatır.
Bu skill exp kasarken ve çoklu ortamda idealdir ortalama dmg verir

Ruh Vuruşu: Düşmanı keser en çok dmg vuran skilldir yalnız biraz yavaş atar bu yüzden seri olmak gerekir.
Pvp için ideal bir skill

Güçlü Beden: İşte geldik zurnanın zarrt dediği skile bu skill zihinseli zihinsel yapan skilldir. Çok sağlam bi skill harbiden. Özelliği savunmanızı inanılmaz derecede arttırır bunun yanında eğer grandmaster yaparsanız kimse sizi yere düşüremez(lwl a göre değişir). Her türlü ortamda işe yarar. Skilin üstünde yazan değere bakmayın +41 dio mesela bende bastığımda +114 savumna verio ve benden 10 lwl üstü yaratıkların 5 slotu birden canımı indiremiyor.

Şaman
Adlari:

TurkSaman
KUTSAY
ASD
MrsRose
MrsCrazy
SoNDaMlA
MRS.Danger
SoNkAn
SoNNeFeS
KutsaBakalim
EmEk
TaM1Krtİk
TaM1Saman
TaM1Crazy
CrazyDeli
CrazyDARP
SoNTurk
Ejderha Gücü Şaman ;
DragonEyes (Ejderha Gözlü Gibi Bişy.)
DragonHeart (Ejder Kalpli Gibi Bşy.)
DragonBoy (Ejderha Çocuk)
DevilDragon (Şeytan Ejderha)
HellDragon (Cehennem Ejderhası)
İyileştirme Şaman ;
Antidote (Panzehir)
KissOfLife (Hayat Öpücüğü)

Bilindiği üzere her levelde 3 stat puanı kazanırız.. Ve her verdiğimiz puan gelişimimiz için çok önemlidir.

Tamamen yardım edeceğim diyenler;

*Fullenene kadar INT vermelidirler..
*Sonra Fullenene kadar VIT..
*Sonra ise bence full DEX gidilmelidir.. ( Tavsiye edilir )
*Ama “Ben yelpaze ile vurur keserim” diyorsanız, ki muhtemelen 1 vuracaksınız STR verin. ( Tavsiye edilmez )

Yok ben hem yardım ederim hem de VS yapar yaratık keserim diyorsanız;

*Her levelde 2 INT ve 1 VIT vermelisiniz.
*Bu şekilde HP’niz geride kalmaz, büyü gücünüzü de kaybetmezsiniz..
*INT fullenince ise bence full VIT gidilmelidir..
*Geriye kalan tüm puanlarımızı da DEX’e vermeliyiz..

Ben kimseye yardım etmem tek başıma kasarım diyenler;

*Bunun için ise her levelde 2 VIT ve 1 INT verilmelidir..
*VIT fullenince her puanımızı INT’e vermeliyiz..
*INT de fullenince bence; 2 DEX 1 STR gitmelisiniz.. Tek başınıza kasacaksınız ya

Metin2 Shaman Rehberi : BECERİLER NASIL OLMALIDIR?

Beceriler için de 3 seçeneğimiz var. Her becerimizi 17 masterlemek bizim için avantaj olur.. 4.masterimizi 71 ‘ de açarız. Fazladan kasmaya ne gerek var di mi

Tamamen yardım edeceğim diyenler;

1. Master : Ejderha Yardımı
2. Master : Kutsama
3. Master : Yansıtma
4. Master : İsteğe göre değişebilir ama bence kısa sürede dolduğu ve yüksek hasar verebildiği için Ejderha Atışı..

Yok ben hem yardım ederim hem de VS yapar yaratık keserim diyorsanız;

1. Master : Ejderha Yardımı
2. Master : Ejderha Atışı
3. Master : Kutsama
4. Master : Uçan Tılsım

Not: Herkes kükreme yapar normalde fakat ben uçan tılsım yapılmasından yanayım. Çünkü kükreme hem geç doluyor hem de bug olduğu için az hasar veriyor. Tılsım ise böyle değil..

Ben kimseye yardım etmem tek başıma kasarım diyenler;

1. Master : Ejderha Atışı
2. Master : Ejderha Yardımı
3. Master : Ejderha Kükremesi
4. Master : Uçan Tılsım

Metin2 Shaman Rehberi : İTEMLER NELER OLMALIDIR?

Zeka bonusu ağırlıklı giderseniz defans, güç bakımından zayıf olabilirsiniz.. Bu yüzden alttaki yazı full yardım olanlar içindir..

Önerilen itemler:
* Zeka veren kalkan, yelpaze ya da çan ( Yardım shamanı olduğumuz için İtemin + sı pek farketmez.. Verdiği zeka en azından +6 olsa iyi olur)
* Küpe olarak zeka veren küpeleri tercih etmelisiniz..
Altın Küpe
Beyaz Altın küpe
Cennetin Gözü küpe..
*Kolyeniz de zeka verdiği için inci kolye olabilir..

Geriye kalan itemlerinize ben karar veremem fakat bence;

*En az +7 Anka şapkası
*Levelinize en yakın zırhın en az +4 ü
*Levelinize en yakın ayakkabının en az +4 ü..

Ninja
Adları:
BLoodStaiN AsiRuh

BLoodAnqeL CrazyNinJa

SainTPubLic BeTamaSseS

Yakın dövüş ninja kesinlikle hançer kullanmalıdır.Kılıç çok yavaş kalır bu yüzden iyi 1 kombine ortaya çıkmaz.Yakın dövüş ninjalar oyunun en zevkli karakterleridir diyebiliriz.Hatta bana göre oyunun en iyi karakteri 
2dex 1 vit gitmeli.dex fullenince vit fullenmeli daha sonra ise str yönelmelidir
Skill master sırası > Suikast-Bıçak Çevirme-Zehirli Bulut-Hızlı Saldırı-Kamuflaj

Eğer tam vslik 1 yakın dövüş ninja istiyorsanız Bıçak Çevirmeden sonra Kamuflaj öneririm.Çünkü Kamuflaj,Suikast skilinin hasarını çok fazla arttıran 1 skilldir.

Metin2 Ninja Rehberi : 2 – Uzak Dövüş

Uzak dövüş ninjalar vs için yaratılmış olmalıdırlar ki çünkü çok zor kasılırlar.Ama elinize iyi 1 bıçak veya kılıç(atağı yüksek olduğu için)alırsanız okunuzla zehirleyip kesebilirsiniz.Böylece iyi 1 kombine yapmış olursunuz.Vs de favori karakterlerdir…
2dex 1 vit gitmeli.dex fullenince vit fullenmeli daha sonra ise str yönelmelidir
Skill master sırası > Zehirli Ok-Ateşli Ok-Tekrarlanan Atış-Ok Yağmuru-Hafif Adım

SURA
Adları:
DarkMan 
CashSura
HeLLMaN 
MaXPoWeR 

Metin2 Sura Rehberi ( Büyülü Silah) İlk olarak sizlere büyülü silah suradan biraz bahsetmek istiyorum.Büyülü silah, sura karakterinin fiziksel gucu ve büyü gücünü birlikte kullanarak yetistirilmiştir.Kılıç darbeleri suramız gerekli seviyeye ulastığında oldukca guclu olacak özel yetenkleri ilede bu gucüne güç katacaktır.Şimdi büyülü silah suramızın özel yeteneklerinden kısaca bahsedelim. Metin2 Sura Rehberi 1-Ejderha Dönüşü Yetenek suramızın 360 derece dönerek etrafında olusturduğu bir hasar çemberi (hortum) sayesinde anlık olarak bu alanda kimler varsa onları hem kendinden uzaklastirir hemde azımsanamayacak kadar hasar vererek rakibin canını alir.Verdiği hasarın güzelliğinin yanı sıra skill süresinin 15 sn gibi uzun bir süre olması skill’in kötü bir yönüdür.Yukarıdaki SS 75 level bir sura için 6.Seviyedeki bir ejderha dönüsünün itemsiz hasar gucunu göstermektedir. Metin2 Sura Rehberi 2-Parmak Darbesi Bu yetenek büyülü silah suranın en etkili ve en çabuk dolan yeteneğidir.Dolum süresi 10 sn gibi kısa bir süre ve verdiği hasar oldukca fazladır.Yarım daire olarak etrafındaki veya karsısındaki dusmanı etkiler ve onun yere dusmesini saglar.Yukarıdaki ss grand master bir parmak darbesinin itemsiz verdiği hasarı göstermektedir. Metin2 Sura Rehberi 3-Büyü Çözme Bu skill büyülü silah suranın en can alıcı skillidir.Büyü çözme özelliği yanında verdiği hasarda kuçümsenemez.Nedir bu büyü çözme özelliği ? Evet skilimizin etkilediği düşmanlarımızın pasif olan skillerini acıksa kapatmaya acık değilse belirli bir süre açtirmamaya yarar.Nedir bu pasif skiller?1-Hava kılıcı,G. Beden,K Koruma,Kamuflaj,Şaman Bufları,B.Keskinlik,B.Zirh,Dehset gibi skiller.Ates Hayaleti bu gruba dahil değildir. Metin2 Sura Rehberi 4-Büyülü Keskinlik Skill kılıç darbelerimizin ve skilllerimizin(yetenek) gücünü artırır.Aynı zamanda skill acıkken kılıç darbeleriyle verdiğimiz hasarın % X kadar kısmını hemen hp mize ekler.Örn. Yukarıdaki ss ye bakarsak bir düsmana kılıcımızla 100 vurduğumuzda bunun 8 i hp mize eklenir.Sadece kılıç darbeleri için geçerlidir skillerle verdiğimiz hasarın %X kısmını hp mize eklemez.Yukarıdaki ss de grand master skillin itemsiz verdiği saldırı hasarı gösterilmiştir. Metin2 Sura Rehberi 5-Büyülü Zırh Büyülü zirh yansıtma ve defans özelliği olan bir skilldir.Oldukca güzel defans ve yansıtma verir defans özelliği gelen hasarı azaltırken yansıtma özelliğide hasarın % X kadarını rakibe yansitacaktır.Örneğin size 100 vuracak olan bir karakter %20 yansitma varken 20 sini kendine vurur size gelecek hasarda defans olmasaydı 100 olacaktı fakat zirhin verdiği defansdan dolayı 100 yerine daha az vuracaktir.Yukarıdaki ss de m9 değerinde 75 level suranin itemsiz zirh skillinin özelliklerini görüyoruz. Metin2 Sura Rehberi 6-Dehset Dehset skilli cok karışık bir skilldir fakat basit olarak bahsedecek olursak size gelen hasarın % X kadarını azaltacaktır.Ayrıca rakibin sizi iskalama değişimi artıracak ve o ataktan zarar almama sansını sağlayacaktır.Ayrıca çirkin şeytanlar, maymunlar, 1. ormandaki agresif slotlar gibi yaratıklar sizi göremeyecek ve dehsetiniz acıkken size otomatik olarak saldırmayacaklar ancak siz onlara saldırdığınızda size saldıracaklardır.Skill oynadığımız serverda eksik pachlardan dolayı bazı özelliklerini henüz almamıştır.Skill tam verimi grand master ve ileriki seviyelerinde daha çok göstermektedir. Şimdi gelelim statlarımızı nasıl dağıtacağımız konusuna. İlk olarak 3 int 1 Vit şeklinde int 90 olana kadar veriyoruz.Daha sonra int 90 olduğunda Vit’i 50 ye getiriyoruz.Burada bir parantez açmak gerekiyor eğer üzerinizde yeterli hp bonusu yoksa ( bilezik + kupe ve diğer bonuslar toplamı 2 k ve üzeri) Vitimizi 75 e getirmek bizim için uygun olacaktır.44 levele ulaştığımızda 90 int ve 50 Vit e ulasmış olacağız bundan sonra 3 dex 1 str şeklinde gidiyoruz.Amacımız Vitden verdiğimiz ödünü kendimiz için avantaja cevirip vit den dolayı alacağımız hasarı almamak + olarak ceviklik ve saldırı gucu kazanmaktır.Eğer 3 str 1 vit şeklinde giderseniz vit den verdiğimiz ödün sizin için kabusa dönüşebilir.Daha sonra deximizi 55 e getirene kadar bu şekilde devam ediyoruz dex 55 e geldiğinde str mizi fullemek üzere str veriyoruz artık str mizi fulledikten sonra deximizi fulluyoruz ve son olarak 50 90 90 90 stat dağılımına ulasıyoruz. Evet şimdide skillerimizi nasıl yapacağımız konusuna geldik. İlk olarak butun skillerimizi destekleyici ve bizim can kurtarıcımız olmazsa olmazlarımızdan buyulu keskinliği master yapma yoluna gidiyoruz ve bunu master yapıyoruz. .Daha sonra parmak darbesini daha sonra ise buyulu zirhimizi master yapma yoluna gitmeliyiz çünkü cabuk kasılmamız rahat slot kesmemiz gerekiyor.Daha sonra eğer vs lerimi 5. mastera saklarım diyorsanız Ejderha dönüsünü yok ben 5 master açamam diyorsanız Büyü çözmeyi master yapmalısınız.Son olarak master yapmayacağınız skill de dehset olacaktır(Dehset skill i eksik ve tr de yeterliliğini gösterememektedir.).Skillerinizi kesinlikle 17 de master açmalı ve her bir skill puanının bizim için cok önemli olduğunu hiç unutmamalısınız. Not : İnt artışı dehset skill inin özelliklerini artirmamaktadir.(Master seviyesinde).Diğer skiller int artısı ile güc kazanır. 

metin2 Bedava Sponsor EP Almak

İlk olarak metin2.org‘a Giriş Yapıyoruz.

Daha sonra ”EP Yükle” Butonuna Tıklıyoruz.

”Ejder Parası Kazan” Butonuna Tıklıyoruz.

Herhangi bir ”Sponsor”u Seçiyoruz.

Benim Seçtiğin Sponsorda Bazı Özel Sorular Sordugu için Resimini Koymadım ..

Kaydı Tamamladıktan Sonra Hesabımıza Ne kadarlık EP sponsoru Seçtiysek Yüklenecektir.

METİN2 İTEM YÜKSELTME KILAVUZU -İtem Basmak, Demirci ve Diğer İtem Basma Eşyaları

Oyunun içine karakterlere ait kask, silah, kalkan, zırh, küpe, kolye, bilezik ve ayakkabı itemleri Demirci ya da diğer yan itemler yardımıyla yükseltebiliriz.

Demircimiz

METİN2 Bilinen İtem Yükseltme Şansları:
+0 > +1 = 91% oranda başarı şansı
+1 > +2 = 83% oranda başarı şansı
+2 > +3 = 71% oranda başarı şansı
+3 > +4 = 58% oranda başarı şansı
+4 > +5 = 49% oranda başarı şansı
+5 > +6 = 38% oranda başarı şansı
+6 > +7 = 25% oranda başarı şansı
+7 > +8 = 18% oranda başarı şansı
+8 > +9 = 7% oranda başarı şansı

İtem basma şansınızı o günkü şansınız da etkiler. Bir itemi +1 basarken de yakabilirsiniz, +0′dan +8′e kadar basıp +9′da da yakabilirsiniz. İlk denemenizde +8′den +9′a da basabilirsiniz. Oyun aslında tamamen şans üzerine kuruludur, yukarıdaki veriler sadece kalıptır.. Herhangi bir item basma taktiği de bulunmamaktadır..

İtem Yükseltmek ve Yükseltirken Karşılaşacağımız Uyarılar:
Herhangi bir itemi demircide yükseltmek için itemi demircinin üzerine sürükleyip bırakmanız yeterlidir.
“İptal” butonuna tıkladığınızda menu kaybolacaktır. “Tamam” butonuna tıkladığınızda ise sizden onay isteyecektir.
“Hayır” butonuna tıkladığınızda menu kaybolacaktır. “Evet” butonuna tıkladığınızda ise yükseltme işlemini gerçekleştirecektir.
Yükseltmeniz başarısız olursa “Başaramadın” yazılı bilgi penceresi gelecektir:

Yükseltmeniz başarılı olursa “Nesnenin yükseltilmesi başarıyla tamamlandı” yazılı bilgi penceresi gelecektir:

Demirci Menusu:

“Eşya geliştirmek istiyorum” :

“Savaş kağıdı üret” :

“Evet” butonuna tıkladığınızda Savaş kağıdı envanterinize gelecektir. “Hayır” butonuna tıkladığınızda menu kapanacaktır.

“Ejderha Tanrısı kağıdı” :

“Evet” butonuna tıkladığınızda Ejderha Tanrısı kağıdı envanterinize gelecektir. “Hayır” butonuna tıkladığınızda menu kapanacaktır.

“Demircinin El Kitabı üret” :

“Evet” butonuna tıkladığınızda Demircinin El Kitabı envanterinize gelecektir. “Hayır” butonuna tıkladığınızda menu kapanacaktır.

İtem Basma Eşyaları ve Açıklamaları:
Kutsama Kağıdı:
*** İtemin yükseltilmesi başarısız olduğunda kaybolmasını önler. İteminiz kaybolmaz, bunun yerine 1 seviye düşer. Örneğin; +6 silahınızı kutsama ile yükseltmeyi denediğinizde yükseltme başarılı olursa +7 silahınız olacaktır; fakat başarısız olursa silahınız +5′e düşecektir.
*** Herhangi bir yükseltme şansı vermemektedir.
*** Kutsama Kağıdı ile item yükseltme yapacağınızda demircinin yanına gitmenize gerek yoktur, istediğiniz bölgede/haritada iteminizi yükseltebilirsiniz.
*** Kutsama Kağıdını 50 levelden itibaren levelinize uygun slotları keserek düşürebilirsiniz. Ayrıca nesne marketten Ejderha Markalarınızla da satın alabilirsiniz.
*** Ticaret ile alıp, satabilirsiniz. Ticaret pencerelerine ve dükkan pencerelerine konulabilir.

Savaş Kağıdı:
*** +0′dan +3′e kadar iteminizi %100 başarılı olarak yükseltir. +3′ten yukarı itemlerinizde işlemeyecektir.
*** Savaş Kağıdı ile item yükseltme yapacağınızda demircinin yanına gitmenize gerek yoktur, istediğiniz bölgede/haritada iteminizi yükseltebilirsiniz.
*** Sarı Abanoz Kutu içerisinden çıkabilir. 59. levelinizde gelecek olan Bingsu görevinin sonucunda ödül olarak da verilmektedir. Ayrıca nesne marketten “Büyülü ++++l” alarak Kutsama Kağıdı ve 200.000 Yang ile birlikte demircide de üretebilirsiniz.
*** Ticaret ile alıp, satamazsınız. Ticaret pencerelerine ve dükkan pencerelerine konulamaz.

Ejderha Tanrısı Kağıdı:
*** İtemin yükseltilmesi başarısız olduğunda kaybolmasını önler. İteminiz kaybolmaz, bunun yerine 1 seviye düşer. Örneğin; +6 silahınızı kutsama ile yükseltmeyi denediğinizde yükseltme başarılı olursa +7 silahınız olacaktır; fakat başarısız olursa silahınız +5′e düşecektir.
*** %10′luk başarılı yükseltme şansı verir.
*** Sarı Abanoz Kutu içerisinden çıkabilir. Ayışığı Sandık’tan çıkabilir. Ayrıca nesne marketten “Büyülü ++++l” alarak Kutsama Kağıdı ile birlikte demircide de üretebilirsiniz.
*** Ticaret ile alıp, satamazsınız. Ticaret pencerelerine ve dükkan pencerelerine konulamaz.

Demircinin El Kitabı:
*** %20′lik başarılı yükseltme şansı verir.
*** Nesne marketten “Demirci Taşı” alarak Kutsama Kağıdı ile birlikte demircide de üretebilirsiniz. Bilinen görevlerden verilmemektedir.

İtem Yükseltirken İstenen İtemler Hakkında:

*** Köydeki Demirci, Lonca Demircileri ya da herhangi bir yükseltme itemi ile bir itemi yükseltirken itemin yükseltilebilmesi için yan itemler istenmektedir.
*** Takı itemlerinde Level 1′den Level 22′ye kadar, Silah itemlerinde Level 1′den Level 20′ye kadar, Zırh itemlerinde Level 1′den Level 18′e kadar, Ayakkabı itemlerinde Level 1′den Level 23′e kadar kullanabileceğiniz itemleri yükseltirken +6′den +7′ye yükseltme esnasında yan item istemeye başlar. +7 – +8 ve +9 ‘a yükseltirken tek bir çeşit item istemektedir. İtem sayısı 1 veya 2 arasında değişebilir fakat tek çeşit item ister.
*** Takı itemlerinde Level 23′ten itibaren, Silah itemlerinde Level 26′dan itibaren, Zırh itemlerinde Level 27′den itibaren, Ayakkabı itemlerinde Level 24′ten itibaren kullanabileceğiniz itemleri yükseltirken +4′ten +5′e yükseltme esnasında yan item istemeye başlar. +5 ve +6′ya yükseltirken tek çeşit item istemektedir. İtem sayısı 1 veya 2 arasında değişebilir fakat tek çeşit item ister. +7, +8 ve +9′a yükseltirken ise 2 çeşit istemektedir. İtem sayısı 1 veya 2 arasında değişebilir fakat iki çeşit item istemektedir.
*** Şeytan Kulesindeki demirci yükseltme esnasında herhangi bir yükseltme itemi istememektedir.
*** Yükseltme esnasında istenen itemler ile ilgili detaylı bilgi içeren harici bir kılavuz hazırlanacaktır.

METİN2 VERDİGİ GÖREVLER VE AVLANMA YERLERİ 0-60

Seviye 1:
Şehir Bekçisi Görevi:
Tanım: Sizi, sizden Depo’dan iksir almanızı isteyecek olan Bekçi’ye yollar.
Ödül: Yang
Eşya: Rastgele Donatı, Eşya
Seviye 2:
Şehir Bekçisi Görevi:
Tanım: 9 Vahşi Köpek öldür
Ödül: 250 Deneyim
Yang: 1000
Eşya: Kırmızı İksir(S) x 15

Avlanma Görevi:
Seçenekler:
10 Vahşi Köpek avlayın
5 Kurt avlayın

Ödül:
Deneyim: 10%
Eşya: Seviye1 Zırh+0

Seviye 3:
Şehir Bekçisi Görevi:
Tanım: Depoya gidip ve ona Zırhçı olan babası için bir kitap almasına yardım et.
Ödül: 450 deneyim
Yang: 5000
Eşya: Mavi İksir(S) x 20

Avlanma Görevi: Vahşi Köpek x 20/Kurt x 10
Ödül: 10% Deneyim
Eşya: Seviye1 Migfer+0

Seviye 4:
Avlanma Görevi:
Seçenekler:
15 Kurt avla
5 Alfa Kurt avla

Seviye 5:
Şehirde ögretmenlerin yanına git ve yetenek yolunu seç.
Avlanma Görevi: Alfa Kurt x 10/Mavi Kurt x 10
Ödül: 10% Deneyim
Eşya: Rastgele

Seviye 6:
Şehir Bekçisi Görevi:
Tanım: Demirci’ye git ve depo bekçisinden domuz burnunu almasına yardım et.
Ödül: 1300 deneyim
Yang: 2000
Eşya: Kurt Postu+

Depo Görevi:
Tanım: Yonah’dan boş bir şişe almasına yardım et, ondan sonra, Yaban Domuz’dan şeftali tohumu alın.
Ödül: 1500 deneyim
Yang: 1000

Avlanma Görevi: Mavi Kurt x 10/Yaban Domuz x 10
Ödül: 10% deneyim

Seviye 7:
Demirci Görevi:
Tanım: Balıkçı’ya bir balık avlama oltası getirmeni isteyecektir.

Depo Görevi:
Tanım: Babası, Zırhçı’nın ne yemek istedigini bulmalısın.
Ödül: 1000 deneyim
Yang: 1500

Avlanma Görevi: Yaban Domuz x 10/Alfa Mavi Kurt x 5

Seviye 8:
Avlanma Görevi: Yaban Domuz x 20/Alfa Mavi Kurt x 10

Baek-Go görevi:
Tanım: İlaç yapmak için Mavi Kurttan karaciger al.
Ödül: 3000 deneyim
Eşya: Kurt Postu

Seviye 9:
Şehir Bekçisi Görevi:
Tanım: Temel e itimi TAMAMLAMIŞ bulunuyorsun.
Ödül: 5000 deneyim

Demirci Görevi:
Tanım: Harita 2′de bulunan şehirdeki Deokbae adlı arkadaşına bir mektup götür.
Ödül: 4000 deneyim
Yang: 3000

Seviye 10:
Kaptan Görevi:
Tanım: Harita 2′de bulunan şehirdeki Yu-Hwan ile casusluk etmek amacıyla konuş.
Ödüld: 5000 deneyim

Aranyo Görevi:
Tanım: Kocası Soon’u bul.
Ödül: 7000 deneyim
Yang: 10000

Soon Görevi:
Tanım: Hangi pervanelerin en iyi olduklarını bulması için ona yardım et. Uriel’i gör.
Ödül: 6000 deneyim

Avlanma Görevi: Alfa Mavi Kurt x 20/Kırmızı Yaban Domuzu x 10

Seviye 11:
Zırhçı Görevi:
Tanım: Zırh emrini alması için ona yardım et. Demirci’ye git.
Ödül: 26000 deneyim
Yang: 15000
Eşya: Domuz Burnu, Zırh Seviye 18+3

Avlanma Görevi: Kırmızı Yaban Domuzu x 10/Ayı x 5

Seviye 12:
Kaptan Görevi:
Tanım: 10 Alfa Gri Kurt öldür
Ödül: 10000 deneyim
Yang: 3500

Octavio Görevi:
Tanım: Yemek Kitabını bul. Soon’a git.
Şimdi, bagırsak elde edene kadar Gri Kurt öldür.
Ödül: 12000
Eşya: Kurt Pençesi

Avlanma Görevi: Ayı x 15/Gri Kurt x 10

Seviye 13:
Yaşlı Kadın Görevi:
Tanım: Kadın üşüyor. Kürk mantosunu bul, Gri Kurt öldür.
Eşya: Rastgele Zırh

Seviye 14:
Kaptan Görevi:
Adı: Savaş Metin’ini yok et.
Tanım: Bir *quot;Savaş Metin’i*quot; yok et (seviye 15 seviye 5)
Tiyo: Rastgele yerlerde çok sayıda bulunurlar. Bir tane bulana kadar etrafta sadece dolaş.

Ödül: deneyim: 20,000
Yang: 10,000
Eşya: Rastgele Taş

Avlanma Görevi:

Seviye 15:
Kaptan Görevi:
Adı: Yuhwan’ı bul.
Tanım: Eşya’yı Yuhwan’a götür.
Tiyo: Yuhwan ikinci köyde

Ödül:
Deneyim: 20,000

Ah-Yu’nun Görevi:
Adı: Silah Satıcısı’na git
Tanım: Silah Satıcısı’nı bul.
Tiyo: Onu çok kolay bulacaksın.
Yardım: Onunla bir süre konuştuktan sonra, sana Octavio’nun yanına gidip, Octavio’yla konuşmanı söyleyecek.
O sana ikinci köyden Yu-Rang’ın yanına gidip, onunla konuşmanı söyleyecek.
Onunla konuştuktan sonra, sana bir pirinç keki verilecek, görevini tamamlamak için o keki Ah-Yu’ya götür.

Ödül:
Deneyim: 26,000

Avlanma Görevi:
Seçenekler:
20 tane Boz Ayı avla.
10 Alfa Gri Kurt avla.

Seviye 16:
Kaptan’ın görevi:
Adı: Casusu yakala 1
Tanım: Beyaz Yemin Casusu hakkında bilgi topla.
Tiyo: Sadece alelade Beyaz Yemin casuslarını öldür, Put olanları öldürme.
Yardım: Yardım edebilecegim tek nokta: Beyaz Yemin’i ihtiyacın olan eşyayı düşürene kadar öldür.

Ödül:
Deneyim: 40,000
Yang: 5,000

Demirci’nin Görevi:
Adı: Altın Baltayı Bul
Tanım: Demirci’nin Deokbae için yaptıgı baltayı bul
Tiyo: Yine sadece alelade Yemin’ler, Put’lar degil.
Yardım: Size gereken eşyayı düşürene kadar Beyan Yemin’i öldür

Ödül:
Deneyim: 36,000
Eşya: Süs Eşyası

Avlanma Görevi:
Seçenekler:
15 Alfa Gri Kurt avla
5 Kaplan avla

Ödül:
deneyim: 10%

Seviye 17:
Avlanma Görevi:
Seçenekler:
20 Afa Gri Kurt avla
10 Kaplan avla

Ödül:
deneyim: 10%

Seviye 18:
Depo Görevi:
Adı: Saç Tokasını bul
Tiyo: Beyaz Yemin Okçularını bu görevi kolaylaştırmak için öldür.
Yardım: Depo’da önce size Demirci ile görüşmeniz söylenecek (Demirci hemen onun yanında). Ondan sonra Silah atıcısı ile konuşman söylenecek (Silah Satıcısı yürüyerek çok kısa sürede ulaşabilecegin bir yerde). Silah Satıcısı sana gidip Beyaz Yemin Okçuları öldürmeni söyleyecek. Okçuları Saç Tokasını düşürene kadar öldür ve görevi tamamlamak için depo’ya geri gön.

Ödül:
Deneyim: 60,000
Eşya: Binicilik Bileti

Avlanma Görevi:
Seçenekler:
20 Kaplan avla
10 Siyah Ayı avla

Ödül:

Seviye 19:
Avlanma Görevi:
Seçenekler:
20 Kaplan avla
10 Siyah Ayı avla

Ödül:

Mirine’nin Görevi:
Adı: Mirines kardeş bul
Tanım: Mirine onun için kardeşini bulmanı istiyor.
Yardım:
Adım1: Diger köye git ve Yuhwan ile konuş
Adım2: Etrafta dolaş ve Yang-Shin ile konuş
Adım3: Geri git ve Mirine’e haberleri ilet

Ödül:
Deneyim: 122,000
Yang: 5,000

Seviye 20:
Avlanma Görevi:
Seçenekler:
20 Siyah Ayı avla
15 Beyaz Yemin Okçu avla

Ödül:

Beki Görevi:
Adı: Mi-Jung’i öldür
Tanım: Beyan Yemin’den Mi-jung’i öldürmek zorundasın
Tiyo: Keyifsiz Mi-Jung öldürme
Yardım: Sadece bir Mi-Jung öldür

Ödül:
Deneyim: 122,000
Yang: 20,000
Eşya: Gümüş Bilezik

Seviye 21
Silah Satıcısı Görevi:
Tanım: Onun yeni silahı için Keten ve Demir Filizi topla.
Ödül: Deneyim
Eşya: Seviye 20+3 Geniş Kılıç / genelde extra etkiler

Avlanma Görevi: Beyaz Yemin x 10/Beyaz Kaplan x 10
Ödül: 2~10% deneyim
Yang: 40000
Eşya: Seviye 21 karakter sınıfına ba lı olarak silah

Seviye 22:
Avlanma Görevi: Beyaz Kaplan x 25/Beyaz Yemin Komutanı x 10
Ödül: 2~10% deneyim

Seviye 23:
Bekçi Görevi:
Tanım : Eun-Jung’i öldür
Ödül: 150,000 deneyim
Yang: 25000
Eşya: Altın Kolye +4

Avlanma Görevi: Beyaz Yemin Komutanı x 20/Siyah Rüzgar Askeri x 40
Ödül: 2~10% Deneyim

Seviye 24:
Mirinie Görevi:
Tanım: Siyah Rüzgar tayfasından Eski Üniforma bul.
Ödül: Deneyim
Yang: 25000
Eşya: Seviye 25 Kılıç

Avlanma Görevi: Siyah Rüzgar Askeri x 60/Siyah Rüzgar Manyagı x 80
Ödül: 2~10% Ödül

Seviye 25:
Kaptan Görevi:
Tanım: Süvari hakkında bilgi topla
Ödül: 150,000 Deneyim
Yang: 30000
Eşya: Altın Küpe

Avlanma Görevi: Siyah Rüzgar Piyade x 80/Siyah Rüzgar Jak-To x 20
Ödül: 2~10% Deneyim

Seviye 25 görevlerine ek:

Yaşlı kadından alınabilecek özel görev:

yaşlı kadın Biologe chaegirab a yolluyor (1.nci köy [898:797])
biyologtan alınan görev : Aç Kahverigi ayılardan 10 adet toe mantarı toplamak.

(graf’a teşekkürler)

Seviye 26:
Avlanma Görevi: Vahşi Minyon x 80/Siyah Rüzgar Gu-Ryung x 20
Ödül: 2~10%
Yang: 20000

Seviye 30

Avlanma görevi: Ah-You nun mizraklari

Yabani piyade. Yabani uşak. Yabani okçu. Yabani general keserek
3 tane mizrak bul ah-you ya götür.

Ödül:
300k exp
30k yang

Seviye 33

Avlanma Görevi: 35 x Büyük Fanatik / 30 x Kral Akrep
40.000 Yang
400.000 Deneyim

Özel Görev: Demircinin Yeni silahı için 100 Altın, 100 Abanoz ve 100 Gümüş İşlenmemiş Cevher Getir.
Ödül: 200.000. Tecrübe + 20.000 Yang + Gümüşkılıç +3

Seviye 34

Avlanma Görevi: 40 x Büyük Fanatik / 40 x Kral Akrep
Özel Görev: Demirci’nin yeni zırhı için 100 Abanoz, 100 inci tanesi, 100 Bakır İşlenmemiş Cevher Getir.
Ödül: 200.000 Tecrube + 20.000 Yang + Ruh Zırh Tabakası +3
Özel Görev: Huahn-So’nun Ariyoung için istediği çiçekleri kaplanlardan topla.

40.000 Yang
400.000 Deneyim

Seviye 35

Avlanma Görevi: 40 x Büyük Arahan / 30 x Huysuz Ölümcül Zehirli Örümcek
Ödül: 2-5 Tecrübe + Yang

Özel Görev: DaekBae’nın altın baltasını bul. Yabani Genral’den düşer.
Ödül: Yang ve Tecrübe puanı.

Özel Görev: Uriel’in 1. Sayfasını bulma Görevi.
Ödül: 1.000.000 Tecrübe + 50.000 Yang + Tanrıça’nın gözyaşı.

Seviye 36

Avlanma Görevi: Büyük Elit Arahan x 20 / Yılan Kılıççı x 20

Özel Görev: Mirine’nin Kardeşini bul.

İpucu: Mirine’nin yanına giderken size verilen *quot;Mirine’nin dini kolyesi ile birlikte, Mirine’nin kardeşinin vermiş olduğu Yeşim Taşı Kolye +2′yi de envanterinizde bulundurmanız zorunludur.

Özel Görev: Uriel’in 2. Sayfasını bulma görevi.
Özel Görev: Soon’un kitabını Tapınakta bul.

Seviye 37

Avlanma Görev: Vahşi Arahan Savaşçısı x 30 / Kırmızı Zehirli Örümcek x 20

Şu an için kısıtlı. Seviye ilerledikçe, zaten görevleri başarmak için klavuza ihityacınız olmayacak. Yeni başlayanlar ise buradan yararlanabilirler.

Seviye 37
Avlanma Görev: Vahşi Arahan Savaşçısı x 30 / Kırmızı Zehirli Örümcek x 20
Özek Görev: Yu Rang için Çanlı Örümceği bul. İpucu: Hangi örümcek diye sormayın, tüm örümcekleri sırayla öldürün.
Ödül: 30.000 Yang + 700.000 Tecrübe

Seviye 38

Avlanma Görevi: Vahşi Arahan Reisi x 40 / Pençe Örümceği x 20
Ödül: 40.000 Yang + 2.5 % Tecrübe.

Seviye 39

Avlanma Görevi:

Avlanma Görevi: Büyük İşkenceci x 20 / Asker Örümcek x 40
Ödül: Yang + 2.5 % Tecrübe.
Özel Görev: Yu Rang için örümceklernden yaş pastayı al.
İpucu: Görev sürelidir.

Seviye 40

Avlanma Görevi: Büyük Haberci x 40 / Güçlü Çöl Haydutu x 20
Ödül: 20.000 Yang + % 3 Tecrübe
Özel Görev: Uriel’in 3. Sayfa Görevi.
Ödül: 2.000.000 Tecrübe puanı + 50.000 Yang + Hayat Tableti
Özel Görev: Yüzbaşının Görevi. Siyah Rüzgar Generalleri Jak-To, To,Su ve Gu Ryung’u öldür.
Ödül: 1.000.000 Tecrübe + 1 adet Lisan Yüzüğü
Özel Görev: Uriel’in 4. Sayfa Görevi
Ödül: 2.000.000 Tecrübe Puanı + 50.000 Yang + Cazibe İksiri

Seviye 41

Avlanma Görevi: Güçlü Maymun Savaşçı x 20 / Kızgın Zombi x 40
Özel Görev: Seyyar Satıcısı’nın İsteği: 100 adet Ungyyis Azı Dişi + İplik + Mücevher

Seviye 42

Avlanma görevi: 30 Kızgın Hastalıklı Köpek / 30 Güçlü Maymun Savaşçı
Ödül:%2-5 exp, kazanç

Özel görev: Nakajimayı bul, Acimasiz Yüzbaşıyı öldür.

Seviye 43

Avlanma Görevi: 40 Kızgın Hastalıklı köpek / 35 Zehirli Yavru Örümcek

Ödül: 2-5%EXP, Kazanç

Seviye 44

Avlanma görevi: 40 Kızgın Hastalıklı Adam / 40 Zehirli Yavru Örümcek
Ödül: %2-5 exp kazanç.

Özel görev: Define haritasini bul – Tigris/Scorfa/Bera ve Lykos’u öldür.
Ödül: Kazanç : 1,400,000 exp 25,000 yang + Hayalet Maske Başlık

Seviye 45

Avlanma görevi: 50 Elit Mistik Fanatik %2-5 exp,kazanç

Özel Görev: Morton’un hazinesi; Taş Maymun öldür Altin Baltayı al-1,500,000 exp, hırsızın eldiveni-35,000 yang

Seviye 46

Avlanma görevi: 30 Elit Mistik Arahan/30 Güçlü Maymun General öldür %2-5 exp kazanç.

Özel Görev: Ejderha gücü eğitmenine git ölülerin ruhunu huzura kavuşturmak için karanlık tapınaktan mistik atki ve kitabı bul Kazanç;
1,700,000 exp ve 3 Elmas

Seviye 47

Avlanma Görevi: 35 Kızgın Hastalıklı Adam/30 Güçlü Taş Maymunu %2-5 exp, kazanç… 4.sayfa-acimasiz yüzbaşıyı öldür
5. sayfa.zindandaki taşa dokunulacak 1,700,000 exp,30,000 yang

Seviye 48

Avlanma görevi:40 hastalıklı kıliççi/35 güçlü taş maymun %2-5 exp,kazanç

Özel görev: Hain Balso’nun ilacini bul (hastalıklı adam kes)-1,900,000 exp,30,00 yang+ 3 kolye

Seviye 49

Avlanma görevi:40 elit mistik savaşçı-zehirli kırmızı örümcek %2-5 exp, kazanç

Özel görev:Octavionun gizli tarifi 100 örümcek gözü topla-2,100,000 exp,20,000 yang

Seviye 50

Avlanma görevi: 40 elit mistik arahan lideri/20 güçlü taş maymun %2-5 exp, kazanç

Özel görev:1. 6.sayfayı ara çöldeki yılanlardan,-3,500,000 exp+cesaret pelerini

2.Yüzbaşı’na git Şifreyi çöz.

3. 7.Sayfa.Gizemli tapınagin sirrini ara-elit mistik fanatik öldür-4,000,000 exp+100,000 yang kazanç

4. 8.Sayfa.Çöldeki taşa dokun(örümcek zindanı)-4,500,000 exp+112,500 yang

5. Eski lanetli tılsımı ara (Örümcek zindanı. Büyük pençe orumcegi) Kazanç:5,000,000

6. Kagıtlı kutudan sayfayı al.(Sohan Dagı) Kazanç:5,500,000 exp

7. Büyük pençe örümceginden sayfayi bul.(Örümcek zindanı) Kazanç: 6,000,000 exp+150,000yang

8. Karanlığın çocuğu bul 6,500,000 exp, yasam tableti

50lvl
-av görevi: Vahşi Arahan ReisiX40 Ödül:60.000 yang + 2-5% tecrübe
-9.sayfa görevi: Sirli kitabın sayfası: heybeti Zehirli örümcekten kitabın sembolunu al. (örümcek zidanındaki agresif pençe örümcekleri kes) ödül:5.000.000 Tecrübe + 125.000 yang + bilge kralin sembolü
-10. sayfa görevi:Buz çölündeki sembol: Ödül: 5.500.000 Tecrübe + 137.500yang +bilge imparatorun eldiveni
-11. sayfa görevi: Sirli ktiabin safyası: Küçük zehirli örümcek i yakala () ödül: 6.000.000 Tecrübe + 150.000yang +ejderha madalyası
-Yüzbaşı: şifreyi çöz (şifre: DÜSMANLAR UFUKTA GÖZÜKTÜ.) ödül: 1.300.000 tecrübe

51 lvl
-Yonah: Seladon porseleninin sırrı:Ödül: 2.500.000 tecrübe + 35.000 yang + yeşimtaşı ayakkabı+3

52 lvl
-Av görevi: Zehirli pence örümcekX50 / Kızgın Hastalıklı KılıçX50 Ödül:
Zehirli penlçeyi seçtim. Örümcek zindanında bolca var. hemen gişişteki agresif olanı boşverin ileride üçerli gurup halinde var kolay yaparsınız.

53 lvl
-Çömlekçi Yonah görevi : caledon porseleni: 1 adet kristal cevvheri, çöl kumu ve maymun kanı isteniyor. Çöl kumu çöl haydutundan, maymun kanı güçlü altın maymundan temin ediliyor. Ayrıntılı açıklamayı bununla ilgili konuda yapmıştım. Ödül: 3.000.000 Tecrübe + 30.000 yang
-Av Görevi : 50 adet zehrli pençe örümcek / Hastalıklı kılıç savaşçıX50. Örümcekler 52 leveldeki av görevindekinin aynısı. Ödül: 2-5% tecrübe + 40.000 yang

54 lvl
-av görevi: vahşi işkenceci 40 / şeytan askeri 30 ödül: 60.000 yang + 2-5% Tecrübe

55 lvl
-Av: Vahşi haberciX40 / Ağaç Kurbağası AskeriX35
ödül: 60.000 Yang + 2-5% Tecrübe

-12.sayfa görevi: Chunjo İmp daki anıtı bul. İpucu: Vadiden sari ülkeye geçin
Ödül:6.500.000 Tecrübe+ 162,500 yang

-13.sayfa görevi: Kabahatli (gulyabani kes)
Karanlık tapinak: Şeytan kulesi arkasindaki anıta tıkla ve uriele dön
ödül: 7.000.000 Tecrübe + 175.000 yang + Önder kitabı (gurup kasmasında %30 daha fazla ex)

-Balso: İlaç görevi: Zor maymun zindanından bitki geltir
ödül: 4.000.000 Tecrübe +30.000 yang

56 lvl
av görevi: şeytan asker X 30 / ……………………. ödüll: 1-4% Tecrübe + yang
yüzbaşı: 5000 ok ucu getir ödül:

57 lvl
av görevi: Kızgın hastalıklı mızrakX60 / şeytan okçusuX40 ödül: 1-4% Tecrübe + 200.000 yang
Depocu: Kurbağa bacağı çorbası görevi. Ödül: 50.000yang + 5.000.000 Tecrübe

58 lvl
av: kızgın hastalıklı okçu 45 / gulyabani 40 ödül:150 000 yang + 1-4 % tecrübe
yüzbaşı: casusla buluşma ödül: 50.000 yang + 5.500.000 tecrübe

59 lvl
Av görevi: kızgın hstalıklı kılıç X 50 / gulyabnai X 45 ödül: 80.000 yang + 1-4% tecrübe
Taurean: Bingsu hakkında. Octaviya 50 buz parçası getir. (büyülü buz kesin) ödül: 70.000 yang + 6.000.000 Tecrübe + Savaşçı kağıdı

60lvl
av: kızgın hastalıklı lider 45 / şeytan mızrakçısı 40 ödül:150 000 yang + 1-4 tecrübe
sooon: Gizli tapınak: tapınak atkısı, tapınak öğretisi, tapınak tercüesini getir.
İpucu: tapinaktaki son odada içlerinde mistik nişancı olan grubu kesin.
ödül:7.000.000 Tecrübe + Liderin kitabı (iki saaatlik) + 70.000 yang

Metin Master ve Grandmaster Rehberi

Her Karakterin seçebileceği 2 sınıf becerileri vardır. Becerilerinizi lvl 5
olduktan sonra Öğretmenler vasıtası ile açtırabilir, sınıfınızı seçebilirsiniz.

Her beceriniz 3 seviyeden oluşur

Başlangıç ——> Master ——-> Grandmaster

Başlangıç becerileri her level atladıgınızda gelen 1 skill puanı verilerek geliştirilir
Master beceriler Beceri Kitabı Okuyarak Geliştirilir
Grand Master Becerileri farklı bir beceri kitabı okuyarak geliştirilir
Skiller 17-20 arası master seviyesine ulaşır. Kaçta master seviyesine ulaşacağı tamamen rastlansaldır. Master Olduktan sonra ise ancak kitap okuyarak Grand Master seviyesine çıkartılabilir.
Bir üst seviyeye çıkmak için mevcut M seviyesi kadar kitap okumak gereklidir.M2 ise 2 kitapta M3, M5 ise 5 kitapta M6 olur gibi.
Grand masterin açılma sayısı ise 7-10 arasındadır.

Metin Master ve Grandmaster Rehberi Tam olarak kitap sayıları şöyledir.

M1 den M2 ye –> 1 kitap
M2 den M3 e —> 2 kitap
M3 den M4 e —> 3 kitap
M4 den M5 e —> 4 kitap
M5 den M6 ye –> 5 kitap
M6 dan M7 ye –> 6 kitap
M7 den M8 e —> 7 kitap (GMaster olabilir)
M8 den M9 a —> 8 kitap (GMaster olabilir)
M9 dan M10 a –> 9 kitap (GMaster olabilir)
M10dan Granda ->10 kitap (GMaster olur.)

Burada verilen kitap sayısı başarılı okumanız gereken kitap sayılarıdır. “çalışmadı” mesajı gelen kitaplar bu sayıya dahil edilmez.
Master olmuş olan becerinizin kitabının adı master hali ile değil başlangıç hali ile isimlendirilir. şöyle ki; Hava kılıcı becerisini master yapıp Manevi kılıç becerisini açmış olan savaşçı manevi kılıç beceri kitabını değil hava kılıcı beceri kitabını okumalıdır.

Her bir beceriye ait kitap 24 saatte bir okunabilir. Okumanın başarılı yada başarısız olması bu süreye etki etmez. Bir beceriye ait kitap okunduktan sonra başka bir becerinin kitabı hemen okunabilir. 24 saatlik süre sadece aynı becerinin kitaplarını tekrar okumak için geçerlidir.

Okunan kitap başarılı da olsa başarısız da olsa kaybolur. Kaybolmamış işe okuyamadınız demektir.

Kimi zaman kitap okumaya çalıştığınızda yazan “son sayfadayım” “anladım” “chi kapladı” gibi ifadeler henüz 24 saatlik sürenizin dolmadığını gösterir bu süre azaldıkça alacağınız mesaj değişecektir.

Kimi zaman “Bu kadar tecrübesizken bunu okuyamazsın” mesajı alırsınız. Bu mesaj sadece yeni level atladığınızda gelir ve exp puanınızın az olduğunu belirtir. exp miktarınızı %4-5 gibi bir degere getirdiğinizde bu engel ortadan kalkar.

Tüm Karakterlerin Becerileri :

Savaşçı Karakteri Becerileri:

Bedensel Savaş Becerileri

Başlangıç ——> Master ——-> Grandmaster
3 yönlü kesme—> 3 lü kesme—-> 3e ayırma
Öfke————> Korkunç Öfke–> Çılgınlık
Hamle———–> Mermi Hamlesi-> Güçlü Saldırı
Kılıç Çevirmek–> Kılıç Dansı—> Siklon
Hava Kılıcı—–> Manevi Kılıç–> Hayalet Kılıç

Zihinsel Savaş Becerileri

Başlangıç ——> Master ———-> Grandmaster
Ruh Vuruşu——> Þok Dalgası——> Tsunami Saldırısı