alexa
Metin2
2005 yilinda Ymir Entertainment bünyesinde Kore’de hayatina baslayan Metin 2 , Gameforge 4D sayesinde, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da yogunlukla tercih edilen bir MMORPG halindedir. Metin2 Ejder Parasi , Gameforge üzerinden E Pin yani kupon bozdur bölümünden aktif edilebilir.  Metin2 Yang, CH4 Mavi krallik Köy gardiyanı yanında teslim edilmektedir.
357
Metin2 Hakkında Herşey
Sergen B.
9 Ekim 2015 18:36

Metin2 Şirket ve Oyun Hakkında Bilgi

 

Ymir Entertainment Co. Ltd. 1998 yılında kurulan bir şirket olup Kore ve Çin pazarına yayılarak, online oyun platformunu "Metin" adı altında 2D oyunla başlattı. Aynı oyun mantığını geliştirerek kullanıcılara sunmak isteyen Ymir Entertainment Co.Ltd. 3D görüntüsüyle 2005’in Şubat ayında "Metin2" olarak Kore ve Çin piyasasına ilk adımını attı kısa sürede popülarite sahibi oldu bu popülaritede kısa zamanda ticaretleşmesinin yolunu açtı tüm Dünya’ya yayılma planlarını Endonezya, Malezya, Singapur ve diğer ülkeler için Metin2 ihracatına başladı. Bilindiği üzere "Metin2" patenti "GameForge" adlı şirkette ve hizmeti "GameForc"e şirketi üzerinden almaktadır.


 

Metin 2 Nedir - Metin 2 Tarihçesi

 

"Metin2" çok oyunculu online istemci oyundur. 2005 yılının mart ayında Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından Kore'de yayına başladı.2006 yılında Gameforge 4D GmbH tarafından satın alındı ve 17 dilde hizmet vermeye başladı.Oyunun Türkiye sunucularında toplam 45 serverı bulunmaktadır. Merak konusu olan Metin adı ise oyunda büyük öneme sahip olan ve oyunun hikayesinin temelinde bulunan Metin Taşlarından esinlenerek verilmiştir.

 

Tarih

 

Oyun 2005'in mart ayında Kore ve Çin'de yayına başladı .Aralık 2006'da Gameforge tarafından satın alındı ve ilk dili Almanya'da beta olarak açıldı buda oyunun Avrupaki ilk sunucusudur.Mayıs 2007'de tam betalıktan kalkıp diğer 17 dilde yayına geçti.Avrupa'da 7.000.000 aktif kullanıcıyla dünyada toplam 50.000.000 kullanıcıya sahiptir.

 

Oyunun Aldığı Ödüller

 

* En iyi grafik çalışması ödülü olarak: PC Oyunları, 8 Eylül 2008.
* En iyi MMORPG rol yapma oyunu olarak: Bravo Screenfun 13 Şubat 2008.
* Ücretsiz en iyi online rol yapma oyunu olarak: C’t, 4 Şubat 2008 .
* Dünyanın en çok oynanan online oyunu 20 Şubat 2009

 


 

İmparatorluklar Hakkında Bilgi

 

Shinsoo-İmparatorluğu

 

 

 

Shinsoo-İmparatorluğu kıtanın güney kısmında yer alır. En önemli aktiviteleri ticarettir.
Yoon-Yoing tarafından eski imparatorluğun dağılmasından sonra doğuyla yapılan ticari bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Shinsoo batı imparatorluklarıyla anlaşmazlıklar yaşamaktadır ve ticaret yolu tehlikelerle dolu olabilir. Metin Taşlarının tehlikesini farkettiklerinde, tüccarlarda silahlandılar. Amaçları: Kendilerini batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu tekrar açmak ve eski imparatorluğu kendi iradelerinde yeniden bir araya getirmektir.

 

Jinno-İmparatorluğu

 

 

 

Jinno-İmparatorluğu kıtanın doğu kısmında yer alır. Bu İmparatorluk askeri güce dayalı kurulmuştur ve halkı agresif ve savaşçıdır.
Jinno-İmparatorluğunun lideri son imparatorun oğlu Ee-Ryoong ' dur. O eski imparatorluğu askeri gücüyle yeniden birleştirebileceğine inanır.
Metin Taşlarının anlamı ve etkileri ile ilgili korkular resmi olarak görmezden gelinmiştir. Ancak gizli düşüncelerinde Ee-Ryoong Metin Taşlarının ölümcül gücünü kendi planlarını gerçekleştirmek için kullanmanın yollarını aramaktadır.

 

Chunjo-İmparatorluğu

 

 

 

Chunjo-İmparatorluğu kıtanın batı kısmında yerleşmiştir. Ruhsal liderleri tarafından kontrol edilen teokratik bir imparatorluktur.
Eski imparatorun kuzeni Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Yoon-Young Metin Taşlarının tehlikesini önceden keşfedebilmek için karısının devasa büyülü güçlerinden yardım aldı. Defalarca kez Metin Taşlarına karşı bir çözüm arayışının başlatılmasını önerdi ancak her defasında görmezden gelindi. Sonunda eski imparatorluğa karşı asi bir kardeşliğe liderlik etti. Eski imparatorun tahttan indirilmesinden sonra, Chunjo Doğulu ve Güneyli imparatorluklarla hala savaş halinde oldu.
Amaçları: Tüm kıtanın kontrolünü ele geçirmek ve Metin Taşlarının artan gücünü engellemek.

 


 

Karakterler Hakkında Bilgi

 

 

 

Savaşçı :Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarından ve dengeli zihinsel yapılarından alırlar. Seçtikleri özelliğe göre yavaş olan çift el silahlarıyla rakiplerini yıkıma uğratabilir veya çok daha hızlı olan kılıç ve kalkanlarını beceriyle kullanarak kendilerini savunabilirler.

 

 

 

Ninja : Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikatçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.
Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar hançer ve yay kullanan usta dövüşçülerdir.

 

 

 

Şaman : Şamanlar zekidirler ve Büyü ve Sihir kullanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırıların gücünü artırabilir yada iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir.

 

 

 

Sura : Suralar Kötülük Tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan Savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler. Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler yada ek destek büyüleri kazanabilirler.

  

Derece Puan Sistemi

 

Derece Sıralaması Nedir

 

Derece sıralaması karakterinizin davranış puanıdır. Bu puanlar + değerler ve - değerler olmak üzere 2 gruptur. Bir karakter en fazla 20.000 en az -20.000 puana sahip olabilir. Mevcut derece puanınızı görüntülemek için "Karakter" butonuna tıklayarak ya da "C" tuşuna basarak açabileceğiniz Karakter panelinde mouse'u nickinizin üzerine getirerek görüntüleyebilirsiniz.


 

Derece Sıralama İsimleri

 

PVP (Player Versus Player) ve Dereceye Etkisi

Pvp açılımı Player Versus Player'dir Oyuncuya karşı oyuncu anlamına gelir. Oyuncularla pvp modlarını değiştirerek gireceğiniz savaşlar derece puanlarınıza etki eder.


 

Dereceniz Pozitif ise Pvp modlarının etkileri:


 

Dereceniz pozitif ve BARIŞ modunda iseniz Serbest ve Lonca modlarında olmayan herhangi bir oyuncuyu öldüremezsiniz. Sadece Serbest ve Lonca modundaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Öldürdüğünüzde ise herhangi bir puan kaybınız/kazancınız olmaz. Serbest ve Lonca modundaki oyuncular haricinde hiçbir oyuncu size saldıramaz. 

 

Dereceniz pozitif ve DÜŞMAN modunda iseniz tüm - dereceli ve serbest/lonca modundaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Serbest ve Lonca modundaki oyuncular haricinde hiçbir oyuncu size saldıramaz. Serbest ve Lonca modundaki oyuncuları öldürdüğünüzde herhangi bir puan kaybınız/kazancınız olmaz. - değerlikli oyuncuları öldürdüğünüzde ise puan kazanırsınız.


 

Dereceniz pozitif ve LONCA modunda iseniz kendi loncanızda bulunan oyuncular haricindeki her oyuncuyu öldürebilirsiniz. Öldürdüğünüzde ise puanınız azalır. Loncanızda olmayan her oyuncu da size saldırabilir. 


Dereceniz pozitif ve SERBEST modunda iseniz tüm oyunculara saldırabilirsiniz, iğer tüm oyuncular da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde puan kaybedersiniz. 

 

Dereceniz Negatif ise Pvp modlarının etkileri:


 

Dereceniz negatif ve BARIŞ modunda iseniz sadece Serbest modundaki oyunculara saldırabilirsiniz. Barış modundaki oyuncular size saldıramaz fakat diğer modlardaki oyuncuların tümü size saldırabilir. Düşman modundaki pozitif dereceli bir oyuncu tarafından öldürülürseniz puan kazanırsınız. Lonca ve Serbest ayarlı oyuncu öldürdüğünüzde puan kaybınız/kazancınız olmaz.


Dereceniz negatif ve DÜŞMAN modunda iseniz her oyuncuya saldırabilirsiniz. Her oyuncu da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürürseniz puan kaybedersiniz. Herhangi bir oyuncu sizi öldürürse puan kaybınız/kazanınız olmaz.


Dereceniz negatif ve LONCA modunda iseniz aynı loncada olmadığınız her oyuncuya saldırabilirsiniz. Sizin ile aynı loncada olmayan oyuncular da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde puan kaybedersiniz. Herhangi bir oyuncu sizi öldürdüğünde puan kazancınız/kaybınız olmaz.


Dereceniz negatif ve SERBEST modunda iseniz her oyuncuya saldırabilir, her oyuncu da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürürseniz puan kaybedersiniz. Herhangi bir oyuncu sizi öldürürse puan kazancınız/kaybınız olmaz.


 

Pozitif Derecenin Etkileri

 

Pozitif dereceniz arttıkça item düşürme olasılıklarınız artar. Sıralamaya göre oranlar aşağıdaki gibidir:

 

Kahraman : İtem düşürme oranınız %5 oranında artar
Soylu : İtem düşürme oranınız %3 oranında artar
İyi : İtem düşürme oranınız %2 oranında artar
Arkadaşça : İtem düşürme oranınız %1 oranında atar.


 

Negatif Derecenin Etkileri

 

50 level üzerindeki negatif puanlı oyuncular (Zalim, Kötü Niyetli, Hileli, Agresif) farklı bir krallık oyuncusu tarafından saldırıya uğrayıp öldürülürse item kaybı yaşayabilir. Derece ne kadar az ise item kaybı olasılığı o kadar fazladır. Zalim olan bir oyuncunun item düşürme olasılığı neredeyse %100 civarıdır. Düşen envanterdeki ya da kullandığı bir item olabilir.


 

Derece Sistemi İle İlgili itemler

 

Bilge Kralın Eldiveni: Derece puanınızı arttırmaya yardımcı olan bir itemdir.

Bilge Kralın Sembolu: Derece puanınızı arttırmaya yardımcı olan bir itemdir.

Kaçağın Pelerini: Derece sıralamanızı gizler. Taktığınızda tarafsız görünürsünüz.

Lucy'nin Yüzüğü: Dereceniz negatif iken herhangi bir şekilde ölürseniz iteminiz yerine Lucy'nin Yüzüğü düşer. Kaybınız sadece yüzük olur, herhangi bir item kaybınız olmaz.

 


 

HARİTA LİSTESİ

 

CHUNJO -SARI BAYRAK/ÜLKE/KRALLIK-

 

Joan -1. Köy-

 

 

Bokjung -2. Köy-

 

 

Waryong -Lonca Bölgesi-

 

 

JİNNO -MAVİ BAYRAK/ÜLKE/KRALLIK-

 

Pyungmo -1. Köy-

 

 

İmha -Lonca Bölgesi-

 

 

SHİNSOO -KIRMIZI BAYRAK/ÜLKE/KRALLIK-

 

Yongan -1. Köy-

 

 

Jayang -2. Köy-

 

 

Jungrang -Lonca Bölgesi-

 


 

ORTAK HARİTALAR

 

Seungryong Vadisi

 

 

Hwang Tapınağı -Karanlığın Tapınağı-

 

 

Yongbi Çölü -Büyük Çöl-

 

 

Sohan Dağı -Buz Dağı-

 

 

Doyum Paper -Ateş Diyarı-

 

 

Lungsam -Hayalet Ormanı-

 

 

Kızıl Orman

 

 

Yılan Vadisi

 

 

Devler Diyarı

 

Cevap bulunamadı.