alexa
Metin2
2005 yilinda Ymir Entertainment bünyesinde Kore’de hayatina baslayan Metin 2 , Gameforge 4D sayesinde, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da yogunlukla tercih edilen bir MMORPG halindedir. Metin2 Ejder Parasi , Gameforge üzerinden E Pin yani kupon bozdur bölümünden aktif edilebilir.  Metin2 Yang, CH4 Mavi krallik Köy gardiyanı yanında teslim edilmektedir.
547
[ÖNEMLİ]Lonca İsimleri ve Lonca Tanıtımları
Mehmet G.
13 Mayıs 2015 09:42

Değerli oyuncularımız

Server birlesiminden sonra degişikliğe ugramıs lonca isimleriniz ile ilgili isim düzeltme taleplerinizin, sundugunuz 5 lonca ismi icerisinden en uygun isim secilerek yapıldıgı malumlarınızdır. Halen lonca ismi degişiklige ugramamıs ve isminden memnun olmadıgı halde, degişiklik talebinde bulunmamıs lonca liderlerinin en kısa surede destek sisteminden ticket acarak bildirmelerini rica ederiz.

Bir diger konu ise, son zamanlarda sınır otesi ve sınırlarımız dahilinde gelisen olaylarin oyuna yansimasidir. Metin2 oyunu liberal bir oyundur ve herkes kendisini diledigi gibi ifade edebilir. Düsüncesi ve fikriyatı ne olursa olsun herkes esit sartlarda özgürdür. Metin2 takımı tüm siyasi unsurlardan uzaktır ve toplum icinde huzursuzluk yaratacak olusumlara izin vermez. Metin2 takımı ve oyun projesi, gelisen siyasi konulara karısmaz ancak bulundugu toplumun hassasiyetlerine de duyarsız kalamaz. Bu nedenle bazı LONCA isimlerinin toplulugun huzurunu bozmasından, olusan bu huzursuzlugun oyun ve forum kuralları ihlallerini tetikleyerek oyuncularımız icin istenmeyen durumlar meydana getirip, ceza almalarına neden olacak hareketlerde bulunmalarına sebebiyet vermesini istemiyoruz. 

Söz konusu gündemin sıcak ve provakasyona acık olması nedeniyle, bireylerin kendi ozgur dusuncelerini yansıtmak adına actıgı lonca isimleri, farklı dusunen diğer bireyleri rencide edebiliyor. Bu isimler yuzunden farklı goruste bulunan diğer bireylerin manupule ve provake edilmesine, tepki toplamak amaclı, can sıkacak, kızdıracak, güzel ortamı bozacak, bir grubun yada grupların tamamını hedef alan küçük düsürücü isimlere, kasıtlı olarak stabil ortamı bozma girisimlerine, bireylerin yada grubların birbirini itibarsızlastırmasına izin veremeyiz. İşte bu nedenledir ki örnegin; "Elkaide, Hizbullah, Pkk, İşid, Isis, Kurdistan, kürtlereolum, bijipyd, İşil, öcalan, taliban" benzerleri ve turevleri gibi , toplumun huzurunu bozacak lonca isimlerinin alınmasına musaade edemeyiz. Ayrıca tüm siyasi parti isimleri yasak oldugunu tekrar bildiririm. Sizden gelen sorular neticesinde mahsur gormediklerimize örnekler; efsaneturk, efsanekurd, asilturk, asilkurd, turkteam, kurdteam, lazmanya, uçançeçen vb...

Ayrıca oyunici mesajlarında; provakasyon, din, dil, ırk ve etnik ayrımcılık yapanların cezasının topluluktan men oldugunu hatırlatmaya gerek duymuyoruz. Her seyden once bir oyun platformunda bulundugumuzu unutmamanizi istiyoruz. Lütfen oyunumuza haketmedigi ve alakası olmayan anlamları yüklemeyin, ve bu alakasız konular için oyun patformlarımızı kullanmayın. 

Yukarıda örnegini verdigim isimler ve türevlerine sahip lonca liderlerinin, sececekleri 5 farklı lonca isimleriyle beraber, önümüzdeki 15 gün icinde destek sisteminden basvurmaları halinde, isim degişiklerinin tarafımdan ivedi olarak yapılacagını bildirim. Aksi halde bu loncaların isimleri herhangi bir çicek ismi olarak değiştirecegim. :) Forumumuz ve oyunumuzun bu tur konulara alet edilmesini ve bu nedenle siz degerli oyuncularımızı kaybetmeyi istemiyorum.

Cevap bulunamadı.