alexa
Metin2
2005 yilinda Ymir Entertainment bünyesinde Kore’de hayatina baslayan Metin 2 , Gameforge 4D sayesinde, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da yogunlukla tercih edilen bir MMORPG halindedir. Metin2 Ejder Parasi , Gameforge üzerinden E Pin yani kupon bozdur bölümünden aktif edilebilir.  Metin2 Yang, CH4 Mavi krallik Köy gardiyanı yanında teslim edilmektedir.
482
Parşömenler ile eşya geliştirme
Sergen B.
22 Mayıs 2015 08:32

1 / 7

Temel Bilgiler
Nesne Market'ten alınan ve mermi tipi cephaneler dışında kalan giyebildiğin bütün eşyaları geliştirebilirsin. Eşya geliştirmek için üç yol vardı: 
- Demircinin yardımı veya çeşitli parşömenler ile 
- "Silah güçlendirici'" kristaller ile 
- Ruh taşları ile 
Kılavuzun bu bölümü demirci ve çeşitli parşömenler ile gelişim ve üretim konusunu anlatıyor. Bu tip üretim ve geliştirme metodları Metin2'de en çok kullanılan yöntemdir; çünkü bu işlem için sadece eşya, Yang ve biraz şansa ihtiyacın vardır. Parşömenleri ayrıca başarı şansını yükseltmek için kullanabilirsin.

2 / 7

Demirci
Demirciyi her üç ülkenin başkentinde, köylerinde ve birçok farklı yerde bulabilirsin. Geliştirmek istediğin eşyayı seç ve fare ile eşyayı demircinin üstüne sürükle. Geliştirilmek istenen eşyanın gösterildiği bir pencere açılır, o anki seviyesi bir sayı ile gösterilir. Ayrıca geliştirme için ne kadar Yanga ihtiyacın olduğunu görebilirsin. Bu sayede bir eşyayı 9 kereye kadar yükseltebilirsin. 
Geliştirmenin başarısız olması durumuda mümkündür, başarısızlık halinde geliştirilmeye çalışılan eşya yok olur, ayrıca harcanan Yang geri gelmez. Eşyanın seviyesi yükselirse başarılı geliştirme şansı azalır. Bu nedenle öncelikle geliştirme denemelerini sorunsuzca yerini doldurabileceğin eşyalar ile dene.

3 / 7

Seviye Yükseltme Eşyaları
Seviye 1 den 20 ye kadar olan silahları ve zırhları +6 seviyesinden itibaren yükseltmek için Yang ve Seviye yükseltme eşyalarına ihtiyacın var. Bu eşyaları oyunda bulursun.
Mesela uzun kılıcını +6 dan +7 ye yükseltmek istiyorsan 30.000 Yang ve "Ayı Ayak Derisi" gereklidir. Seviye +8 için 45.000 Yang ve "Beyaz saç kurdelesi" gereklidir.
Seviye 25 'den itibaren bir seviye için +5 veya daha yukarısı seviye yükseltme eşyaları gereklidir.
Geliştirme başarısızlıkla sonuçlanırsa , eşya da kaybolur.

4 / 7

Kutsama Kağıdı 
Kutsama Kağıdı'nin işlevi demircinin işlevi ile aynıdır. Ancak kutsama kağıdı başarısızlık halinde eşyanın yok olmasını engeller. Kullanılan Yang geri gelmez, harcanır ancak geliştirilen eşya şanssızlık halinde bir seviye azaltılır. Eğer envanterinde Kutsama Kağıdın varsa, onu seç ve geliştirmek istediğin eşyanın üstüne taşı. Geliştirme için yeni bir pencere açılır.
Kutsama Kağıdına sahip olmanın birçok yolu vardır: 
- Bunları Nesne Market'teki alışverişlerden sonra bonus olarak elde ettiğin Ejderha Markası ile takas edebilirsin.
- Bazen rakiplerinden elde edebilirsin veya bitirdiğin görevlerden sonra ödül olarak alırsın.

5 / 7

Büyülü Demir Maden
Bu az bulunur madeni ve bir adet Kutsama Kağıdını demirciye götürürsen, Demirci senin için bir adet ejderha parşömeni yapar. Oldukça güçlü olan bu parşömen ile bir eşyayı geliştirebilirsin. Başarı şansını %10 yükseltir ve eşyayı başarısızlık halinde yok olmaktan korur. Başarısızlık halinde eşya seviyesi bir azalır. 
Büyülü Demir Madeni, Nesne Market'te ejderha parası ile satın alabilir veya ejderha markasına karşı değişebilirsin. Ejderha markalarını Nesne Market'te ejderha parası ile yaptığın ödemelere karşı bonus olarak alırsın.

6 / 7

Büyülü Bakır
Demirci kutsama kağıdın ve büyülü bakırından sana bir adet savaş kağıdı yapabilir. Savaş kağıdı geliştirmeler esnasında başarıyı garantiler. Ancak bu kağıt +3 den yüksek olan eşyalara uygulamada kullanılabilecek kadar güçlü değildir.
Büyülü bakırı, Nesne Market'ten Ejderha Markaları ile satın alabilirsin.

7 / 7

Demirci Taşı
Eğer bir adet Demirci Taşı ve bir adet Kutsama Kağıdın varsa Demirciye bir adet Demircinin El Kitabı hazırlatabilirsin. Ejderha parşömeni ile çalışma prensibi aynıdır, ancak başarı şansı daha yüksektir. Başarısızlık halinde eşyanın seviyesi bir azaltılır. 
Demirci Taşını Nesne Market'ten satın alabilirsin.

Cevap bulunamadı.