alexa
Metin2
2005 yilinda Ymir Entertainment bünyesinde Kore’de hayatina baslayan Metin 2 , Gameforge 4D sayesinde, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da yogunlukla tercih edilen bir MMORPG halindedir. Metin2 Ejder Parasi , Gameforge üzerinden E Pin yani kupon bozdur bölümünden aktif edilebilir.  Metin2 Yang, CH4 Mavi krallik Köy gardiyanı yanında teslim edilmektedir.
399
Metin2 Acemi Rehberi Bölüm:5 Oyundaki Tüm terimler ve ne anlama geldikleri hakkında bilgi
hüseyin h.
18 Mart 2015 10:44
_________________Bölüm 5:Oyundaki terimler__________________


Çoğu zaman genelde "Gemee ne demeeek" yazan arkadaşlar görüyorum bu durumla karşılaşmamak için çok kulanılan terimleri anlatmak istedim.


GM:Game Master(sanırım) oyundaki bir nevi yöneticilerdir.

Pot:Mavi,Yeşil,Mor ve Kırmızı pot vardır.İksir anlamına gelir

Not:Kırmızı pot size HP Mavi pot SP Mor pot HIZ Yeşil pot ise Saldırı Hızı verir.

Efsun:İtemlerdeki özelliklerdir.+5 Güç,Sersemlik Karşısında bağışıklık,%5 zehirlenme değişimi buna örnek gösterilebilir.

Skill:Becerilerimize skill adı verilir.Her Sınıfta iki skill kategorisi vardır.Hepsinde skiller farklıdır.Hamle,İyileştirme,Güçlü Beden buna örnek gösterilebilir.


Yang:Oyundaki para birimidir.Bilmeyen varmıdır ?

K,M ve T : 1 k 1000 yang demektir 1 m ise 1.000.000 yang demektir.T ise çoğumuzun ulaşamıyıcağı bir rakam olan 1 Trilyon Yang'a eşittir 

Master,Grand,Perfect:Skillerin gelişmiş halleridir.Master beceri puanı vererek olur.Grand Master Bk'lar ile (Bk'yı açıklayacağım) gelişir.Perfect Master ile ruh taşı sayesinde olur.

BK:Açılımı beceri kitabıdır.Metinden çok çıkar.Skillerin Grand olmasına yarar her Skill'in özel Bk'sı vardır.Değerleri değişir.

Exp:Tecrübe puanımız.Alttaki dört kutu explerimiz içindir.

EP:Yani ejderha parası.Gerçek parayla alınır özel eşyalar almaya yarar.


Slot:Oyundaki yaratıklara verilen addır.

KS:Başka birinin kestiği slota saldırmaktır.

PM:Fısıltı yani özel mesaj anlamına gelir.
Cevap bulunamadı.