alexa
Metro Last Light
Metro Las Light; Rusya’ya atılan bir nükleer bombadan sonra halkın kendisini Metro istasyonlarına hapsederek sahip oldukları sınırlı yaşam olanakları ile hayatlarını sürdürmeye gayret etmesi ve bu sırada gerçekleşen mutasyonvari değişimlerin getirdiği korku ve gerilim dolu anların konu alınıyor. Aldiginiz Metro Last Light Cd Key'i geçerli bir Steam hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
120
Detaylı İnceleme ! ( Haala oıynamayanlar İçin ! )
Ekin G.
2 Mart 2015 00:08
Amaçsızca koşuyor, ayaklarımın artık durmam gerektiğini söylediğini duyuyordum. Ama ne işe yarar, yaratık arkamdaydı. Korku, tüm vücudumu sarmış, kanım bedenimden tamamen çekilmişti. Kurtulma şansımın olmadığını bile bile koşuyordum. Ayaklarım, morarmıştı."

"Koridorun sonunu hala göremiyordum. Nedendir bilinmez ama korktuğumu artık hissetmemeye başlamıştım. Tam o anda, uzakta bir insan gördüm ve ona "kardeşim" diye bağırarak koştum. Ve işte o an geldi, insanlığın bittiği o an; kardeşim dediğim insan, beni tam anlımın ortasından, hiç düşünmeden vurdu."


Savaş ile beraberinde gelen korku, tüm bedenleri sardı. Hikaye, Metro 2033 ile bitmiyor aksine daha yeni başlıyor. Dmitry Glukhovsky tarafından oluşturulan bu başyapıt, yeryüzünün yaşanmaz hale geldikten sonraki konulara değiniyor. İnsanlar maskesiz yaşanmayan yeryüzünü terk etmiş, metro tünellerine sağınmış. Tabii bu dar metro tünellerinde de terörün ayak sesleri rahat bir şekilde duyulabilmekte. 

İşte Metro 2033 ile yaratıkların bizlere nasıl cehennem hayatını yaşattıkları görmüştük. Sıradaysa insanlar arasındaki çekişmeler, gruplaşmalar ve hatta sıcak temaslar var. Metro: Last Light'ta yaratıklar, insan soyunu yok etmeye çalışıyor. İnsanoğlu ise yine hırs, kıskançlık, kin ve nefret içinde bu duruma gözlerin yummuş kendi türü ile savaşıyor. 
İnsanoğlunun zor durumlarda bile kendi arasında savaşabileceğini gösterecek olan olan Last Light, yapımcılara göre sıradan bir FPS ya da hayatta kalma oyunu olmayacakmış. Aksine, çoğu oyunda görmediğimiz ve alışık olmadığımız psikolojik unsurlar, insanlar arası çekişme ve bunun gibi pek çok konu, bu oyunda işlenecek. Zira yapımcı firmanın bu konularda çok iddialı olduğunu söylemek isteriz. 

Oyunun geliştiricisi koltuğunda oturan 4A Games, altında kendi imzasını attığı 4A Engine adlı grafik motorunu Metro: Last Light'ta kullanıyor. Her ne kadar bu grafik motoru ile çok fazla bir oyun görmesek de yayınlanan görüntü, video ve diğer medya ürünleri ile başarılı bir teknoloji olduğunu anlayabiliyoruz. Tabii her şey grafik motoru ile bitmiyor onun kullanılması da önemli bir husus. Zira motorun bu firmaya ait olduğunu düşünürsek sanırım herkesten çok 4A Games bu motoru konuşturabilir.
En az ilk oyun kadar uzun olacak olan yeni Metro oyunu, öncekinde bulunan yaratıkları bünyesinde barındıracağı gibi bazı yeni düşmanların da insanlara saldırdığı bir yapım olacak. Bu yaratıklar ile savaşırken ilk oyunda hiç olmadığı kadar çevre ile etkileşime girilecek. Mesela düşmanın saldırısından korunduğumuz bir yer yıkılabilecek ya da çok darbe aldığında koruyucu etkisini yitirebilecek.

Tabii çevre ile etkileşimin bu kadar fazla olduğu bu Metro oyununda da dışarıya bir o kadar çok adım atacağız. Oksijen tüpü kullanarak dışarıya çıkıp, görevimizi yerine getireceğiz. Elbette bu aksiyon dolu dakikaları yaşarken hayatta kalmak da başlıca önemli bulduğumuz bir konu olacak. Çünkü olurda maskemize bir zarar gelir ve kırılmasına yol açarsa işimiz bitmiş demektir. 

Yapımcı firma, kullandığımız araç gereçlerin daha gelişmiş olacağına ve bize de bu gelişmede söz hakkı vereceklerine dair bir açıklama yapmıştı. İlk Metro oyunundan çok daha farklı bir oynanış temeli görecekmişiz Last Light'ta. Artık çok mu iyi ya da çok mu kötü olacak bilemeyiz ama tahminlerimiz çok iyi olacak yönünde. 


Cevap bulunamadı.