alexa
Metro Last Light
Metro Las Light; Rusya’ya atılan bir nükleer bombadan sonra halkın kendisini Metro istasyonlarına hapsederek sahip oldukları sınırlı yaşam olanakları ile hayatlarını sürdürmeye gayret etmesi ve bu sırada gerçekleşen mutasyonvari değişimlerin getirdiği korku ve gerilim dolu anların konu alınıyor. Aldiginiz Metro Last Light Cd Key'i geçerli bir Steam hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
164
Metro: Last Light İnceleme - 4 - İnsanlar mı Daha Aptal Yoksa Mutantlar mı?
Anıl K.
27 Nisan 2015 00:07

Oyun size -özellikle başlarda- birçok kez gizli gitme imkanı tanıyacak durumlar sunuyor. Çatışmadan kaçınmak istiyorsanız gizliliği tercih edebilirsiniz. Fakat bu noktada yapay zekanın başarısız olduğunu söyleyebilirim. Etraftaki insanların öldüklerini anlama konusunda çok yeteneksizler. Yani adamın yanındaki arkadaşını kafasından vurmuşum, adamda beyin falan kalmamış, kafatası patlamış, patır kütür yere düşüyor ama yanındaki silah arkadaşı olacak beyfendi hala radyoda frekans ayarlamaya çalışıyor. Neymiş efenim, ölen arkadaşı görüş açısında değilmiş! İlla görmen gerekiyor yani birinin öldüğünü anlamak için! Arkadaşım düşmanız ama ben bile sinirlendim hani! Biraz duyarlılık lütfen!

Neyse efendim devam edelim. Yapay zekanın gizlilik konusundaki başarısızlığı, çatışma kısmında da devam ediyor. Düşmanlar yer değiştirmekten aciz, bulundukları konumda kalmayı tercih eden tiplerden. Ara sıra sizi bulunduğunuz yerden çıkarmak için bomba attıklarını ve etrafınızı sarmaya çalıştıklarını görebilirsiniz. Fakat onlar zaten arkanızdaki düşmanlar, yani etrafınızı sarmaya çalışmıyorlar sadece orada bulundukları için oradan ateş ediyorlar. Zaten genellike dar koridorlarda çatışmaya girdiğimizden dolayı düşmanların çok hareketli olmaları doğal olarak zor bir durum. Aşırı kalabalık olmadıkları sürece insanlar tarafından oyun boyunca zorlanmayacaksınız.

Oysa ki mutantlar öyle mi? Kendileri Metro 2033'te bayağı ter döktürmüştü. Last Light'ta da aşağı kalır yanları yok. Oyunda karşılaşacağınız farklı mutant türleri size zor anlar yaşatmaya devam edecek. Özellikle seyrek de olsa gireceğiniz boss mutant savaşlarında çok terleyecek.

''ALINTIDIR''

Emre A.
14 Temmuz 2015 17:23

Aynen sana katılıyorum ama bazen mutantla bende arkamdayken birden önümde beliriyor ve sinematik geliyor :D