alexa
Metro Last Light
Metro Las Light; Rusya’ya atılan bir nükleer bombadan sonra halkın kendisini Metro istasyonlarına hapsederek sahip oldukları sınırlı yaşam olanakları ile hayatlarını sürdürmeye gayret etmesi ve bu sırada gerçekleşen mutasyonvari değişimlerin getirdiği korku ve gerilim dolu anların konu alınıyor. Aldiginiz Metro Last Light Cd Key'i geçerli bir Steam hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
156
Oyun Hakkındaki Yorumlar - 2 - Gün ışığı ikilemi
Anıl K.
27 Nisan 2015 00:15

Metro: Last Light, farklı özelliklerin güzel bir karışımı olmuş. Örneğin sessizce ilerlerken kendinizi bir anda çatışmanın ortasında bulabiliyorsunuz. Bu sırada mermilerinizin sayısını aklınızdan sayarken, diğer bir yandan gitmeniz gereken yolu bulmak için kendinizi harcıyorsunuz. Bu tarz kısımlar oyunda oldukça yoğun. Bunun üzerine güzel de bir hikaye eklenince Metro: Last Light’ın ne kadar başarılı olduğunu görebiliyorsunuz.
 


 

Metro’daki istasyonlar ve fraksiyonlar arası savaş, her ne kadar oyundaki aksiyonun büyük bir kısmını oluşturuyor olsa da, mutasyona uğramış yaratıklar da sizi hem yüzeyde, hem de metronun derinliklerinde gerim gerim geriyorlar. Her karanlık köşeden bir yaratık fırlar mı diye tetikte duruyor, her küçük sesin ne olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Tabi karşınızdaki düşmana göre sizin de stratejileriniz değişiyor. İnsan düşmanlarınız agresifçe saldırıyor olsalar da, az da olsa taktik yaparak bunu gerçekleştiriyorlar. Ancak mutasyona uğramış arkadaşlarımız genellikle bodoslama üzerinize doğru dalıyorlar. Örneğin metronun derinliklerinde karşınızda çıkan örümcek benzeri yaratıklar, ışıktan ölesiye korkuyorlar. Bu yüzden onlara karşı fenerinizi tutmalı ve ayaklarını kaldırıp karınlarını gösterdiklerinde onları vurmalısınız. Tabi bir yerden sonra karanlıktan uzak durmak istiyor insan. Bu yüzden aydınlık bir yer arıyorsunuz. Ancak aydınlık olan yer her ne kadar bu örümceğimsileri uzak tutsa da, yüzeye açılan bir yer olabileceği için farklı bir tehlike de yaratabiliyor.
 


Gizlenip ilerlerken etraftan da yararlanabiliyorsunuz. Örneğin görünmemek için ampulleri çevirip çıkarıp etrafı daha karanlık yapabiliyor ya da ana şalteri bulup tüm etrafı karanlığa gömebiliyorsunuz. Bu sayede düşmanlarınıza gizlice arkadan yaklaşıp boğazlarını kesmek oldukça basit bir hale geliyor. Bu ampulleri uzaktan da vurmak mümkün. Tabi o zaman merminizi harcamak zorunda olduğunuzu söylememize gerek yok sanırım.

''ALINTIDIR''

Cevap bulunamadı.