alexa
Metro Last Light
Metro Las Light; Rusya’ya atılan bir nükleer bombadan sonra halkın kendisini Metro istasyonlarına hapsederek sahip oldukları sınırlı yaşam olanakları ile hayatlarını sürdürmeye gayret etmesi ve bu sırada gerçekleşen mutasyonvari değişimlerin getirdiği korku ve gerilim dolu anların konu alınıyor. Aldiginiz Metro Last Light Cd Key'i geçerli bir Steam hesabinda kullanabilirsiniz. Internet baglantisi gerektirir.
240
Oyun Hakkındaki Yorumlar - 5 - Hikayesi Çok İyi
Anıl K.
27 Nisan 2015 00:22

Yıl, 2034. Nükleer patlamanın ardından yerle bir olan Moskova sokaklarında nefes almak imkansız. İnsanlık yerin altında, metroda hayatta kalma savaşı veriyor. Metronun duvarları ardında gizlenen açlıktan gözleri dönmüş yaratıklar… Bunlar yetmezmiş gibi bir de insanoğlunun sonunu getirecek olan sivil savaş bekliyor kapıda. Karanlığa boğulmuş bu metronun en ücra köşesinde beliren son bir ışık…

İlk oyunuyla geniş bir oyuncu kitlesinin beğenisini kazanan serinin ikinci oyunu Metro Last Light oyunculara sunuldu. Aralık 2012’de ilk oyunun yayımcısı olan THQ’nun iflasını duyurmasının ardından Deep Silver firması, oyunun yayın haklarını açık arttırma ile satın aldı. 4A Games’in eseri Metro Last Light, Amerika’da 14 Mayıs, Avrupa’da 17 Mayıs’ta Deep Silver eşliğinde oyunseverlerle PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında buluştu.

MLL7

Metro Last Light, karşımıza korku ve hayatta kalma temalarıyla çıkıyor.  Aslen “Metro 2034″ olarak duyurulan oyunun adı daha sonradan değiştirildi. Hikayesi Dmitry Glukhovsky’in yardımlarıyla yazılmış da olsa Metro 2034’te anlatılanlardan daha bağımsız bir hikayeye sahip. Ayrıca, yapımcılar daha çok tek kişilik moda adapte olmuş olduğu için oyunda çoklu oyuncu modu bulunmuyor.

MLL4

Metro Last Light, Metro 2033’ün kaldığı yerden devam ediyor. İnsanlar Moskova’nın sokaklarında ve metrosunda ölümcül canavarlarla karşı karşıya oldukları gibi bir de birbirlerine karşı bir savaş içindeler. Moskova’nın her bir yanında ayrı bir tehlikeli atmosfer var. Yerin altında, metronun duvarlarının arasında sessizce dolanan evrim geçirmiş örümcekler ve fareler, yeryüzünde zehirli havasını soluyan açlıktan vahşileşmiş ölümcül yaratıklar ve bunların yanında bir de insanlığın sonunu getirme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığımız bir sivil savaş. Metro Last Light oynarken heyecan, korku gibi duyguları hissetmek kaçınılmaz olan olaylardan biri. Yerin altında, metroda örümcek yuvalarına tek başına girip kapı açmak için hafiften şarj etmemiz gereken ve aslında hemen dibimizde olan yere kısa yoldan değil de uzun yoldan örümceklerle savaşarak gitmek de ayrı bir olay tabi. Yerlerden, olur olmadık anda, beklenmedik deliklerden karşımıza çıkmaları yetmiyormuş gibi bir de tavandan gelip tepemize atlıyorlar. Normal bir şekilde, mermiyle de ölmüyorlar. Tabi mermiyle ölmüyor olmaları onların ölümsüz olduğu anlamına gelmiyor; onları da öldürmenin bir yolu var. Onların zayıf noktaları da ışık. Işığı gördükleri anda hemen kaçışmaya başlıyorlar. Kaçamayanlar da ölüp gidiyor tabi. Neyse ki Metro’da bulunan diğer yaratıklar böyle inatçı ve egzantrik tiplemeler değiller. Onları rahat rahat kurşunlarla normal bir şekilde öldürebiliyoruz. Ama her yaratık da öyle kolay kolay ölmüyor. Zaten sadece isimleriyle bile kolay lokma olmadıklarını belli eden “Şeytanlar” da bizi bayağı zorlayan yaratıklardan biri. Zor ölmeleri bir yana, tepemizde uçup uçup duruyorlar ve gelip gidip yakalamaya çalışıyorlar. Yakaladıkları anda ise ayaklarımızı yerden kesip kaldırıp bir yerlere atıyorlar. Bir de evrim geçirmiş yengeçlere benzeyen garip yaratıklar var değinmek istediğim. “Şeytanlar” kadar zorlayıcı değiller ama en sinir bozucu tarafları, kendilerini koruyor olmaları. Savunmaya geçtiklerinde mermiler kolay kolay işlemiyor. Savunmadayken oldukları gibi kalmıyorlar, üzerimize doğru gelip iyice yaklaştıklarında saldırıya geçiyorlar. Bunlar gibi daha birçok tehlikeli yaratık Moskova sokaklarında ve metrosunda Artyom’u bekliyor.

MLLDEMON

Moskova sokaklarındayken tek dikkat etmemiz gereken şey açlıktan gözleri dönmüş yaratıklardan ibaret değil. Aynı zamanda gaz maskemizde bulunan filtreye de dikkat etmemiz ve her 5 dakikada bir değiştirmemiz gerekiyor. Bu filtreler karşımıza bol bol çıkan şeyler değil o yüzden yeryüzündeyken elimizi  çabuk tutmamız gerekiyor. Yoksa filtre süresi dolduğunda ve daha filtremiz yoksa, gaz maskesi kullanılmaz hale geleceğinden Artyom o zehirli havayı mecburen soluyacak ve çok geçmeden hayata gözlerini yumacaktır. Bu filtrelerden metroda toplayabildiğimiz gibi aynı zamanda Moskova sokaklarında canavarlara yenik düşmüş olan ölülerden de alabiliyoruz. Unutmadan, bu gaz maskemiz sadece yeryüzündeyken işe yaramıyor, aynı zamanda metroda da kullanmamız gereken yerler bulunuyor.

ALINTIDIR

Cevap bulunamadı.