alexa
Might and Magic Heroes VI
Sıra tabanlı rol yapma ve strateji oyunları arasında yirmi seneden fazla geçmişe sahip olan ve bugüne kadar on milyonlarca kişiye üst düzey eğlence yaşatmış olması gibi bu duruma da daha uzun yıllar devam etme kararlılığını taşıyan Magic and Magic Heroes serisi, Ubisoft'un 2011 yılında piyasaya sürdüğü altıncı oyun ile halen üst düzey talep almayı başarmakta. Might and Magic Heroes 6 PC oyunu satin alma isleminizden sonra Uplay cd key olarak teslim edilmektedir.
271
BİRAZ BİLGİ
eray ö.
11 Şubat 2015 10:11
Heroes serisi Ubisoft’a geçtiğinden bu yana, çıkan iki oyunu farklı farklı stüdyolar tarafından sürekli üstüne katlayarak devam ediyor. İşte bunun son örneği olan ve ismi sadece şeklen değiştirilmiş Might and Magic: Heroes VI’da ilk karşılaşmamızda görsellik açısından bizleri etkileyecek bir performans sunuyor.

Beşinci oyundan dört asır öncesinde geçen yeni oyunumuz, Elder Wars’ta yok olan efsanevi bir baş melek generalin tekrardan geri dönmesi ile başlıyor. Bir Demon istilasına karşı savaşan baş melek eski gücünü geri kazanıp Ashan adlı dünyanın kontrolünü kazanmaya çalışıyor. Fakat bu konuda da karşısına bizim yönetimimizde olan Griffin hanedanlığı çıkıyor. Başlarında Duke Slava’nın bulunduğu bu hanedanlığın en büyük amacı topraklardaki huzuru sağlamak ve atalarının rahatsız edilen ruhlarını huzura kavuşturmak.

Yedi farklı kısımdan oluşan oyunumuz her kısımda bolca bölümlerin bulunduğu bir ana hikayeden oluşuyor. Griffin ordusunun yok ettiği halkına karşılık, Orc şamanı Thorgul’un çağırdığı şeytanlar tarafından öldürülen babası Duke Pavel’den tahtı devralan Duke Slava ile başladığımız oyunda daha sonrasında Slava’nın da, zihni şeytanlar tarafından ele geçirilmiş kızı Anastasya tarafından öldürülmesine şahit oluyoruz.Bunun ardından bir kaosa sürüklenen hanedanlığın bütün kaderi beş kardeşin yapacaklarına bağlı kalıyor. Anton (Haven), Irina (Sanctuary), Sandor (Stronghold), Kiril (Inferno) ve Anastasya (Necropolis) hem oyundaki başkahramanları hem de ırkları temsil ediyor.

Oyundaki bu beş ırktan ilk ikisi iyi tarafı, son ikisi kötü tarafı temsil ederken, Stronghold tarafsız kısımda kalıyor. 

Duke Slava’nın hikayesi ile başladığımız oyunda daha sonra beş kardeşin ayrı ayrı kendi yaşantılarına şahit oluyoruz.

Heroes’a daha önce hiç bulaşmamış olanlar veya üçüncü oyundan beri elini sürmeyen ve yeni sistemi biraz garipseyenler için söylemem gerekir ki oyunun Duke Slava kısmı tam anlamıyla geniş çaplı bir tutorial şeklinde gelişiyor ve esas oyuna sizi her şekilde hazırlıyor. Zaten önceden, çok önceden bile olsa, bir Heroes deneyiminiz varsa oyunda fazla zorlanmıyorsunuz. Nitekim eski oynanış mekanikleri hala sürüyor.
Cevap bulunamadı.