alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
259
Hunger Games Kılavuzu !
Erhan Ş.
27 Aralık 2014 18:28
Merhaba arkadaşlar :
Ben Bora , Bugün Birkaç yeni başliyanın merak ettiği hungergamesi öğreteceğim.İlk önce bilmeniz gerekenler :
1-Kit:Evet arkadaşlar,kit nedir .Kit Class demektir yani kit oyundaki sınıfındır.Her servere göre farklı kitler vardır ve bu kitler sana doğunca eşya verir.Bazılarına kendisine özel özellikler vardır.
Kit Listesine Bakmak İçin : /kit 
Kit Seçmek İçin : /kit kitismi [Örnek: /kit okcu]
Kitlerin Ne Verdiğini Anlamak,Özelliklerine Bakmak İçin : /kitinfo kitismi [Örnek: /kitinfo savasci]
Özel/Normal Kitler : Oyunda özel kitler ve normal kitler vardır.Oyunun kazananı ve vipler özel kitler seçebilirler.Normal kitleri ise herkez kullanabilir.
2-Oyun Zamanlari : Oyun zamanları,oyunun ne zaman başliyacağanı yada ne zaman biteceğini gösterir.
Başlangıç : Oyunda başlarken serverde [Yani Minecraft multiplayer menüsünde] yazılar yazar.[Örneğin : BoraCraftın başlamasına son 3 dakika ] . Bu da şu anlama gelir oyun 3 dakika sonra başlar.Oyun başlarsa oyuna giremezseniz ama bazı serverlerde izleyici olarak girebilirsiniz.Serverde izleyici aktif yazar . Oyun içinde zaman gösterilir.Oyun 3 dakika içinde başlayacaktır diye duyurulur.Adminlerin başlatma yetkisi vardır.Oyunda dokunulmazlık başlayana kadar oyuna giriş yapabilirsiniz.Dokunulmazlık süresi aşağıda chat halinde yazar.Dokunulmazlık başlayana kadar hiç canın gitmez.Ama dokunulmazlık başladığında savaşda başlar.
Ölüm : Oyuncular ölünce oyuncuları oyun atar.Son 1 kişi kalana kadar savaş devam eder.Ölürsen oyuna giremezsiniz dediğim gibi bazı serverlerde izleyicilik aktiftir.Gamemode'vardır sizi göremezler.
Bitiş/Işınlanma : Oyun başlamadan önce , bir yere düşerseniz falan haritada /spawn yazarsan başlangıca ışınlanırsın ama oyun başladığında böyle olması mümkün değildir.Her serverin kendisine özel bir bitiş zamanı vardır.Kimisinin 30 dakika , kimisinin 40 dakika...Süre bitince herkez bir minik odaya yada spawna ışınlanır buda serverlere göre özellikler.Bu oda yada spawnda ölümüne savaşırlar ve oyun biter ! Oyunu kazanırsanız adınız diğer el turuncu olur ve özel kitleri seçebilirsiniz.

Bu zamanlari görmek için bazı serverlerde /help yazmanız gerekir.
3-Eklentiler Ve Ekstra Şeyler... :Oyunda bir kaç özel şeyler vardır.Yani VİPLİK yada TAKIM yada Pusula VE COİN sistemi.Bu bazı serverlerde olur , bazılarında olmaz.Ama genellikle olur [Pusula hariç pusula her serverde olur ] !
Team (Takim Sistemi):Dediğim gibi bazı serverlerde team olur.Team , takımındaki insanı pusulada göstermez.Tek özelliği budur.

/team list:Team listeni gösterir
/team leave:Teamden ayrılmanı sağlar
/team invite isim :Arkadaşını Teame gelmesi sağlar. [Örnek ./team invite Notch]

Pusula : Evet pusulaların oyunda çok ama çok büyük bir yeri vardır.Pusula , oyuncunun kaç blok ötede olduğunu gösterir.Pusulanın ibresi ise oyuncunun hangi tarafta olduğunu gösterir.Sadece Teaminden olan adamları göremezsin.
Coin Sistemi : Coinlerinde önemi vardır.Serverlere göre coinler değişir. Örneğin Adamları öldürünce belirli coin, oyunu kazanınca belirli coin gelir./kitinfo komutu ile kitlere bakarsan altında kaç coin olduğunu gösterir. [Örnek : /coin buy Kralokcu]
/coin : Bu coin miktarını gösterir.
/coin send miktar oyuncuismi : Bu , oyuncuya coin yollar [kendi coinlerini]
/coin buy kitismi : Bu , istediğiniz kiti alir. 
Chestler : Chestler , oyunu en önemli eşyasıdır.Haritalarda gizli chestler vardır ve chestlerde eşyalar bulunur.Örneğin demir kılıç , elma , tecrübe iksiri ve diğerleri.
Chestlerde değerli eşyalar vardır 
________________________________________________
Artık hunger games'i kavradınız.Tamamen kendim yazdım , bir beğeni yeter D
Cevap bulunamadı.