alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
418
İstediğiniz Gibi Dünya Yaratmak ? | Başka Yerlerde Bulamazsınız!
Erhan Ş.
27 Aralık 2014 16:06

Merhaba Arkadaşlar  
Bugün Sizlere İstediğiniz Bloklardan Oluşan Dünya Yapımını Göstereceğim 
Program Gerektirmez Sadece Minecraft Oyunu Lazım p 

Başlayalım İlk Önce ;

1-Minecraftınızı Açın.
2-Single Player'den Yeni Dünya Oluştura Tıklıyoruz.
IMG 
3-'More World Options' Seçeneğine Tıklıyoruz.
4-Sağ Tarafta Bulunan 'World Type' Kısmını 'Super Flat' Deyip 'Customize' Seçeneğine Tıklıyoruz.
IMG 
5-'Presets' Butonuna Tıklıyoruz.
IMG 
6-Şimdi İse Kutucuğa İstediğimiz Bloğun Kaç Katman Olacağını Yazıyoruz Örnek Olarak Bir Tane Yapıyorum. Siz Google'ye 'Minecraft Eşya Kodları' Olarak Arama Yaparsanız Kodları Bulabilirsiniz ya da Oyun İçinde F3 + H tuşuna Aynı Anda Basarsanız Hangi Bloğun Üstüne 'Fare İşareti' Gelirse Yanında Kodu Yazar.

Örnek;
IMG 
Kodumuzu Yazdım Şimdi Kodda Neler Var Ona Bakalım 
IMG 

Katmanlarımız Toplam 5 Tane , Zemin Elmas Bloktan Üst Kısım da Kızıltaş Bloğundan Oluşmakta ,
2. Katman Fener , 3. Katman Son Portal Çerçevesi ve 4. Katman da Büyük Mantar Bloğu 

Hemen Acaba Yukarıdaki Gibi Olmuşmu Diye Bakıyoruz 

IMG 

Gördüğünüz Gibi Aynı Yazdığımız Gibi Olmuş Koda Gelelim Şimdi 

Kodumuz ;

2;57,1x99,1x120,1x138,1x152;2
Şimdi Geldi Açıklamaya Şimdi Arkadaşlar Kodumuza 2; İle Başlamamız ve ;2 İle Bitirmemiz Gerekiyor.
Bir Çeşit Kodlama Gibidir Buda Sonra 1x99 Yazdık 1 Olacak Katman Sayısıdır , 99 İse Blok Sayısı Arkadaşlar Bu Her şeyi Açıklıyor Geri Kalanını Anlatmaya Gerek Yok Örnek Olarak Bir Kod Yazıp Konuyu Kapatıyorum 

2;49,50x2,10x1;2 

Bu Kodda İse Zemin Obsidyandan Oluşacak, En Üstten 50 Blok Aşağıya Kadar Çimen , Ondan 10 Blok Aşağısı Taş Olacaktır 

Arkadaşlar Umarım Anlatılmıştır Bunu Bir Yerden Görmedim Tamamen Tesadüfen Buldum , Bir Beğeniyi Hak Ediyorum Bence Böyle Bir Ayrıntıyı Bilen Pek , Neredeyse Hiç Yoktur 

Cevap bulunamadı.