alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
335
Madencilik Rehberi!
Sergen B.
22 Mayıs 2015 15:17

 

Konu benimdir​

Minecraft’ta bazı oyuncuların en çok eğlendikleri kısma geldik: Madencilik. Oyunda madenciliğin yeri bir hayli büyük ve olmazsa olmaz denecek kadar önemli. Madencilik karakterimizin kömür, demir, altın, elmas, lapis, kızıl taş ve obsidiyan ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu madenler, başta silah ve kıyafet olmak üzere bir çok eşyayı yaparken gerekir. Kömürden başlayarak tüm madenlerden sırasıyla bahsetmeye başlayalım.[​IMG]
Fırında yiyecek pişirmek, maden eritmek ve meşale yapımı gibi durumlarda işimize yarar. Özellikle 29. karede yoğun şekilde bulunan bu maden, oyunun %1.25′ini oluşturmaktadır. Saf hali [​IMG] şeklindedir. En kötü tahta kazma ile çıkarılabilir.


[​IMG][​IMG]Sağlıklı bir şekilde madene ulaşabilmeniz için elinizde en kötü taş kazma olması gerekir. Yumruk ya da tahta kazma, madenin kırılıp yok olmasına neden olur. Silah, zırh ve kazma gibi eşyalar başta olmak üzere bir çok eşyada gerekir. Kırıldığında, demir cevheri olarak düşer ve bu cevher fırında ısıtılarak demir şekline dönüştürülür. Saf hali [​IMG] şeklindedir. Genellikle 35. karede sıkça görülür. Oyunun %0.72′sini kapsar.
[​IMG][​IMG]En kötü demir kazma ile kırılabilir. Kırıldığı zaman demir cevheri olarak düşer. Tıpkı demirde olduğu gibi fırında eritilmesi gerekir. 20. karede yoğun bir şekilde görülür. Silah ve zırh yapımı başta olmak üzere bir çok eşya yapımında gerekir. Saf hali [​IMG] şeklindedir.


[​IMG][​IMG]Elmas, oyundaki en değerli maden çeşididir. İnternetten herhangi bir sunucuda çoklu oyuncu modunda oynayanlar çok iyi bilirler, genelde marketlerde de en pahalı satılan eşyalardan biri elmaslardır. İpeksi dokunuş olmayan demir kazma ve üzeri kazma çeşitleri ile direk olarak elmas şeklinde çıkarılabilir. İpeksi dokunuşu olan kazmalarda cevher olarak çıkar fırında işlenmesi gerekir. Genellikle 0 – 10 karelerinde, en çok 10. karede elmasa rastlanır. Oyunda elmas bulma şansınız %0.1 gibi düşük bir orandır. Saf hali [​IMG] şeklindedir.


[​IMG][​IMG]İnternetten çoklu oyuncu ile oynayanların para ve seviyeye en rahat ulaşma yolu denilebilir. Taş kazma ve üzeri ile toplanabilir. Yoğun olarak 14. karede görülmektedir. Yüne renk katarken ve blok yaparken kullanılır. Bunların haricinde pek de gerekli bir maden sayılmaz. Saf hali [​IMG] şeklindedir.
[​IMG]Yaygın olarak redstone adı ile bilinen bir maden çeşididir. Elektrik kablosu olarak kullanılan kızıltaş, kırıldığında 6 ila 7 tane düşmektedir. Çok derinlerde bulunur. Kırılması için demir kazma ve üzeri gerekir. Saf hali [​IMG] şeklindedir.
[​IMG]Tam olarak maden sayılmaz. Lav ile suyun karışımında ortaya çıkar. Sadece elmas kazma ile kazılabilen obsidyen, 10-15 saniye civarında kırılabilmekte. Obsidyen kullanılarak Nether’e gidilebilir. Derinliklerde bulunur zor bulunur.


Madenler, bu kadarla sınırlıdır. Öte yandan obsidyen hariç yukarıda bahsi geçen tüm madenleri, çalışma masasının her karesi dolacak şekilde yerleştirirseniz size blok verir.

Cevap bulunamadı.