alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
146
Madenler ve püf noktaları.
Erhan Ş.
27 Aralık 2014 21:01

Merhaba

Arkadaşlar çoğu playerin bilmediği birşeyi anlatacağım, hangi madedin hangi seviyede çıktığını bu konumda sizlere açıklıyacağım, ayrıca kolay yolları ve püf noktalarıda sizlere söyliyeceğim.

Peki, nasıl katları göreceğim?
Oyun içerisinden F3'e basarak, bulunduğunuz katı görebilirsiniz. Kat: y.

IMG

IMG
Diamond:
6-16 katlari arasinda bulunur, 6'ya kadar inip 4 yanınızı maden bulana kadar kazarsanız diamond bulma ihtimaliniz artar. 6-16 katmanlarında lavlar çoktur, lavların içinde diamond bulma ihtimaliniz çok yüksektir.

IMG
Gold:
35-12 (tahmini rakamdır) seviyelerine doğru inerseniz, gold bulma ihtimaliniz artar. Gold oyundaki gereksiz madenlerden birisidir, silah veya zırh yapmak için de kullanılır. Çabuk kırıldığı/bozulduğu için dayanıksız olarak nitelendirilir. Genellikle golden apple yapılmak için kullanılır, gold araç-gereç yapmak için kullanılmaz.

IMG
İron:
İron, yeryüzünün hemen altlarında bulunur, 64-32 arası kesin çıkar. Çıkmama ihtimali çok azdır, iron diamond kadar sağlam olmasada iş görür, idealdir. Kolay bulunur ve rahatlıkla stoklayabilirsiniz.

IMG
Coal:
Türkçe karşılığı kömür olan bir madendir, survival hayatında herşey için gereklidir, aydınlatma, pişirme ve daha çeşitli işlerdede kullanılabilir. Yeryüzünün hemen hemen 20-30 block aşşağısına kadar kazarsanız kesinlikle 30 tane kömür toplayabilirsiniz. Tahmini katman: 127-64

IMG
Lapis Luzuli:
Süs için yapılmış bir madendir, boyama işlevini görür. 9 tanesini birleştirdiğiniz de mavi bir lapis luzuli block ortaya çıkar, gereksizdir. Diamond ve gold bulduğunuz zaman illaki bu madendende bulursunuz.

IMG
Cevap bulunamadı.