alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
671
Minecraft 1.8 Yenilikleri
Sergen B.
22 Mayıs 2015 12:39

 

Ocean Monument(okyanus Anıtı)

[​IMG]

  • Okyanus anıtları eklendi okyanus anıtlarında Guardian Adlı Yaratıkları Göre Bilirsiniz

[​IMG]

Guardian Özellikleri=
Can= 15x
Tehtis s=6
Biom=Ocean Monument

Elder Guardian

[​IMG]


Elder Guardian=

Can=40x
Tehtis s.=7
Biom=Ocean Monument

Rabbit Tavşan Eklendi

[​IMG]


Rabbit=
Can=5x
Tehtit s.=0
Biom=Overworld

killer rabbit Eklendi

[​IMG]

killer rabbit
Can=5x
Tehtit s.=3
Biom=Overworld

Endermite Eklendi

Bana Göre Oyuna Eklenen Güzel Şeyler Birisi Etrafındaki Tüm Endermanlar Endermite'e Işınlanıyorlar Bu Sayede Farm Yapmak Çok Kolay Olacak <3

[​IMG]


Özellikleri=

Can= 4x
Tehtit s.= 2
Biom=

Silverfish’e benzer bu ufak yaratık, normal olarak herhangi bir biyomda veya boyutta doğmuyor. Genellikle Enderman ışınlandıktan sonra veya oyuncu Ender Pearl ile ışınlandıktan sonra ortaya çıkıyor. Şu an için her en Ender Pearl kullanımında %5 çıkma ihtimali mevcut. Endermanlarda ise durum birazcık farklı. Bir Enderman her ışınlandığında %15 çıkma ihtimali mevcut ve her Endermite ortaya çıkışında bu ihtimal %1 azalıyor

Granite Ve Polshed Granite Eklendi

[​IMG] [​IMG]

Granite, oyuna yeni eklenen ve mağaralarda rastlayabileceğiniz taş bloklardan bir tanesi. Ayrıca lav göllerinin yakınlarında ve Extreme Hills biyomunda yüzeyde de rastlanabiliyor. Şimdilik görsellik haricinde herhangi bir işlevi yok. Aşağıda Granite ile Polished Granite arasındaki farkı daha iyi görebilirsiniz.

[​IMG]

[​IMG]


Diorite ve Polished Diorite


[​IMG] [​IMG]

Diorite’te yine kardeşleri gibi yeraltı mağaralarında rastlayabileceğiniz taş bloklardan. Arzu ederseniz 4 Diorite bloğunu birleştirerek Polished Diorite bloğu da oluşturabilirsiniz. Ayrıca Diorite bulamadığınız takdirde 2 Cobblestone ve 2 Nether Quartz’ı birleştirerek Diorite oluşturabilmeniz mümkün.


Slime Block

[​IMG]


yarı saydam ve yeşil renkli olduğu için slime bloğu ismini aldığını düşündüren bu blok kesinlikle redstone devre severleri sevindirecek. Kendisi üzerine düşen oyuncu veya mobu zıplatma özelliğine sahip ama ufak bir ayrıntıyla. Üzerine düştüğünüz yükseklikten daha az bir mesafeye zıplatıyor ve mesafe arttıkça bir sonraki zıplama ile arasındaki farkta artıyor. Örneğin 250 blok mesafesinden bu bloğun üzerine düşerseniz sizi 50 blok yukarıya zıplatıyor ve sonraki düşüşünüzde ise 25 blok mesafesine zıplatıyor. Ayrıca üzerine düşen oyuncu veya mob düşme hasarı almıyor. Bu bloğun bir diğer özelliği ise üzerinde yürüyebilme hızının çok düşük olması. (Soul Sand’tan dahi daha yavaş.) Yapımı içinse 9 adet Slimeball bulmanız yeterli

Iron Trapdoor

[​IMG]

Artık Sadece Tahtalar İle Yetinmeyeceksiniz [​IMG]

prismarine

[​IMG]

prismarine brick

[​IMG]


dark prismarine

[​IMG]

Sea Lantern

[​IMG]

Yeni Eklenen Bazı İtemler

- Prismarine Shard
- Prismarine Crystals

coarsa dirt

[​IMG]


sponge

[​IMG]

Şu zamana kadar sadece Creative mod ile ulaşabildiğimiz sünger artık Survival modda da ulaşılabiliyor. Ama bu o kadar kolay değil. Şu anda sünger bloğuna Survival modda ulaşmanın tek yolu Okyanus anıtlarından bulmak. Bazı okyanus anıtları içerisinde ıslak sünger barındıran odalara sahipken, ayrıca Elder Guardian öldürdüğünüzde de ıslak sünger düşürebiliyor. Bulduğunuz bu ıslak süngerleri fırınlarda pişirerek normal sünger haline getirebiliyorsunuz. Ayrıca ıslak süngerlerinizi pişirirken yakıt alanında kovası kullanırsanız kova, su kovasına dönüşüyor. Bu sayede süngerin emdiği suyu da geri alabiliyorsunuz.

Red Sandstone

[​IMG]

Banner

[​IMG]

Yeni dekoratif bayrağınız. 6 adet wool ve 1 adet stick ile yapabileceğiniz bayraklar ayrıca kullandığınız yünün rengine göre de renk alıyor. Toplamda 16 farklı renkte üretebileceğiniz bayraklarınıza 6 farklı sınıfta şablon uygulayabilirsiniz. Bunlar sırasıyla Stripe, &nbsp;Halve, Shape, Border, Background ve Symbol’dür. Ayrıca bu 6 şablonu üst üste uygulayarak değişik desenler elde edebilmeniz mümkün ve Cauldron kullanarak uyguladığınız son şablonu da geri alabilirsiniz. Bu şablonların hepsinden burada bahsetmek pek mümkün olmadığından ayrıntılı bilgi için Minecraft Wikipedia’sındaki konuyla ilgili

Armor Stand
Oyun İyice Hexxite Dönüşmeye Başladı

[​IMG]
-Moblardan Düşen Yeni Şeyler-

Rabbit Hide

[​IMG]

Rabbit 

[​IMG]

Rabbit Stew

[​IMG]

Mutton

[​IMG]


~Yeni Eklenen Komutlar~


"/clone"

Bu komut ile belirli bir alanı direk olarak bir başka alana klonlayabiliyorsunuz. Bu kopyalama alanı 4096 blok ile sınırlı.


"/fill"

Bu komut belirttiğiniz alanı belirttiğiniz blok ile doldurabiliyor. Yine /clone komutunda olduğu gibi 4096 blok ile sınırlı olan komutumuz belirli alanlarda çok kullanışlı olabiliyor.


"/logadmincommands"

Bu komutun değerini “false” yaptığınız takdirde Client olarak bağlananlar girilen komutları chat ekranında görmezler. Ayrıca server’a bu komut girildiğinde server oyuncuların girdiği komutların log’unu tutmaz."/trigger"

Kendisi “/scoreboard players set” veya “/scoreboard players add” komutlarının yaptığı işi yapıyor ama sadece trigger olarak tanımladığınız komutlar için. Ayrıca “/scoreboard” komutu içinde “trigger” tanımlama opsiyonu eklenmiş durumda.


"/execute"

Bu kesinlikle doğru kullanıldığında çok kullanışlı olabilecek komut. Yaptığı iş ise belirteceğiniz mob veya oyuncuya göre komut çalıştırabilmesi.


"/worldborder"

Bir merkez belirledikten sonra o merkezi baz alarak belirtilen alan içerisinde oyuncuları sınırlamaya yarar."/title"

Kendisi istediğiniz oyuncunun ekranında istediğiniz yazıyı istediğiniz büyüklükte ve sürede göstermenizi sağlayan bir komut. Gayet basit bir komut gibi görünmesine rağmen doğru ellerde pek çok işlevi olabileceğini düşünüyorum.


"/particle"

Oyun içerisindeki tüm partikül efektlerini istediğiniz hız ve sayıda oluşturabiliyorsunuz.


Yeni Degişiklikler

+ Yazılı kitaplar üzerine ufak bir değişim mevcut. Artık yazılı kitapların kopyasını çıkardığınızda kitabın üzerinde original (orjinal), copy of original (orjinalin kopyası) veya copy of a copy (kopyanın kopyası) şeklinde ibareler var. Ayrıca kopyanın kopyası olan kitaplar kopyalanamıyor.

+ Enchanting sistemi ile ilgili de pek çok değişim mevcut. Her şeyden önce artık yıllardır bir işe yaramayan Lapis Lazuli, Enchanting sistemi için gereklilik. Bir diğer önemli nokta ise enchanting artık 1-3 level arası deneyim puanı harcıyor ama minimum leveli sağlamak şartıyla. Peki ne demek bu? Bunu aşağıdaki ekran görüntüsü yardımıyla anlatmaya çalışayım.

[​IMG]


+ Yeni eklenen bir diğer özellik ise harita için zorluk seviyesini kilitlemek. Ayarlarda zorluk seviyesnin hemen yanında göreceğiniz kilit simgesi ile içerisinde bulunduğunuz haritanın zorluk seviyesini bir daha değiştirilmemek üzere kilitleyebilirsiniz. Özellikle harita yapımcılarının hoşuna gidebilecek bir özellik.

[​IMG]+ Oyuncu Skinleri üzerinde de ufak değişimler mevcut. Artık sağ ve sol kolun skinleri birbirinden farklı. Aynı şey bacaklar içinde geçerli. Ayrıca normal skin üzerine ikinci bir katman eklenmiş durumda. Bu sayede skinleriniz çok daha özelleştirilebilir durumda. Ayrıca Options sekmesi altında Skin Customization isminde yeni bir ayar ekranı mevcut. Bu sayede artık sadece pelerin değil şapka, pantolon ve diğer tüm ekleri açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca&nbsp;“Alex” kod adlı yeni bir skin opsiyonumuz mevcut. Bu sayede özellikle bayan oyuncular için ince kollu daha feminen skinler oluşturabilmek mümkün.

[​IMG]


+ /tp komutuyla ilgili ufak bir eklenti mevcut. Artık ışınlamada ışınlanacak oyuncunun yüzünün nereye bakabileceğini belirtebiliyorsunuz. Örneğin /tp @p 10 10 10 ~50 ~60 komutu ile ışınladığınız oyuncu 50 derece sağa ve 60 derece aşağıya bakacak şekilde ışınlanıyor.

+ Bir diğer yenilik ise köylüler ile ilgili. Artık köylülerimiz daha iyi bir yapay zekaya sahip ve buğday, patates ve havuç toplayıp tekrar ekebiliyorlar. Hatta topladıkları buğdayları ekmek yapıp dağıtabiliyorlar (Walla Mojang’in yalancısıyım. O kadar denememe rağmen henüz ekmek veren bir köylüye rastlayamadım. Ama henüz tam çalışmıyor veya bana denk gelmemiş olabilir.)

+ Artık Moss Stone’da yapabiliyorsunuz. İhtiyacınız olan bir adet Cobblestone ve bir adette Vine

[​IMG]


+ Butonlar artık blokların üstüne ve altına yerleştirilebiliyor. Ufak ama bence kesinlikle kullanışlı bir eklenti.


+ F3 Debug ekranında köklü değişimler mevcut. Fark etmiş olacağınız üzere imleç artık 3 koordinatı gösterecek şekilde yenilenmiş. Hangi yöne baktığınızı veya bulunduğunuz koordinatları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ayrıca baktığınız bloğun türünü, özelliğini, koordinatlarını, üzerinde durduğunuz bloğun ışık seviyesi gibi pek çok şeyi yine bu ekranda görebiliyorsunuz.

[​IMG]


+ Tab tuşu ile açtığınız menüde ufak değişimler mevcut. Hem takımlara göre gruplama eklenmiş hemde artık oyuncuların sağlıklarını yine bu menüden görebiliyoruz.

http://************/attachments/2014-08-31_16-15-04-png.401/

+ Yeni gelen değişimlerden bir diğeri ise “Depth Strider”. Kendisi sadece botlarınıza ekleyebileceğiniz bir özellik ve 3. seviyeye kadar çıkabiliyor. Yaptığı iş ise su içerisinde daha hızlı hareket etmenizi sağlamak. Okyanus anıtlarında gezerken çok işinize yarayacak bir özellik olduğu kesin.

+ Oyuncu listeleri artık oyuncuların yüzlerini de gösteriyor.


+ Oyuncu listeleri artık oyuncuların yüzlerini de gösteriyor.

+ Yine 1.8 ile gelen bir özellikte artık bazı blokların üst dokuları rastgele biçimde dönebiliyor. Örnekte fark etmesi kolay olduğu için TNT blokları kullanılmıştır. Bu özelliği istemiyorsanız Video ayalarından “Alternative Block” ayarını devredışı bırakabilirsiniz+ Kullandığınız ağaç tipine göre artık yapabildiğiniz kapı ve çitlerin rengi ve şekli değişebiliyor. Örnek için aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

[​IMG]


+ Slime’lar ve Magma Cube’ler artık yüzebiliyorlar.

+ Beacon ışığının üstüne koyacağınız renkli camlar ışığın rengini değiştirebiliyor. Birden fazla renkli cam ile değişik renkler elde edebilmeniz de olası


+ İskeletler artık köpecikleri gördükleri zaman kaçıyorlar ve köpecikler de iskeletleri gördükleri zaman otomatik olarak saldırıyorlar. (Kemik sevdiklerini göz önüne alırsak mantıklı bir eklenti)

+ Gamerule komutuna yeni eklenen “showDeathMessages” eklentisi sayesinde chat ekranındaki ölüm mesajlarını kapatabiliyorsunuz.

Özel Dünya Yaratıcısı

[​IMG]


+ 1.8 il gelen bir diğer önemli yenilik ise Spectator (Seyirci) modu. “/gamemode spectator”, “/gamemode sp” veya “/gamemode 3” komutları ile geçiş yapabileceğiniz bu moddun pek çok ilginç özelliği bulunuyor.

[​IMG]

creeper gözünden minecraft


[​IMG]

örümcek gözünden minecraft

[​IMG]


+ Evcilleştirdiğiniz kedi ve köpeklerinize isim vermişseniz artık öldüklerinde, ekranda öldüklerine dair mesaj alıyorsunuz.

+ Iron Golem’ler artık Creeper’lara saldırabiliyor.

+ Creative modda blok kopyalarken, “Ctrl” tuşuna basılı tutarak orta mouse tuşuna basarsanız &nbsp;bloğu içerdiği tüm NBT data ile beraber kopyalarsınız. Bunun anlamı örneğin bir sandık kopyalıyorsanız içindekiler ile kopyalanır veya Command Block kopyalıyorsanız içindeki komut ile kopyalanır. Bazı durumlarda hayat kurtaracak bir özellik.

+ Oyuna yeni bir achievement eklenmiş durumda. “Overpowered” Bu achievementi açmak için Enhanced Golden Apple yapmanız gerekiyor


Barrier Eklendi


Daha çok miencraft serverlerin kullanıcagı ve en sevdigin blok olan barrier oyuna eklendi görünmez içinden geçemediginiz bir bloktur bu su,lav,mob,ender gözüde geçemiyorr özel craftingi bulunmamakta sadece "/give oyuncuismi barrier" şeklinde alına biliyor ve gamemade envanterinde gözükmüyor duvar gözükmüyor dediysek tam degil eger gamemdoe 1 deyseniz ve elinize barrier itemini aldıysanız şaşıracaksınız [​IMG]

Artık Kapılar 64 Olarak Yapa Biliyoruz

[​IMG]

Cevap bulunamadı.