alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
4329
#Minecraft Grafik Ayarları Rehberi [Ayrıntılı]
Erhan Ş.
28 Aralık 2014 16:07

#Minecraft Grafik (Video) Ayarları Rehberi [Ayrıntılı]
Minecraft video ayarlarını düşürmeyi bilmeyenler ve video ayarlarındaki seçeneklerin ne işe yaradığı bilmeyenler için bu rehberi yaptım. Minecraft'ta video ayarlarını düşürerek FPS nizi artırabilirsiniz. Bu rehber 1.7.2 sürümü için geçerlidir. Yeni gelen sürümlerde bu ayarlar değişebilir.

Minecraft'ı açın > Options a girin > Options tan, Video Ayarlarına girin
Karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecek ve resimdeki ayarları yaparsanız video ayarlarını düşürerek alabileceğiniz en yüksek FPS yi alabilirsiniz.

IMG 
IMG 
(Mipmap artırılınca ayrıca envanterdeki eşyalar daha yumuşak gözükür)

Şimdi hepsinin ne işe yaradağını anlatıyorum
Graphics: Fancy yaparsanız yapraklar saydamlaşır, yere düşen itemler 3d gözükür, bulutlar açıksa 3d gözükür, mobların gölgesini görebilirsiniz.
Fast yaparsanız bunları devre dışı bırakır ve daha iyi performans alırsınız.
Render Distance: Ne kadar chunk gösterileceğini ayarlar. Yükseltirseniz FPS düşer, azaltırsanız FPS artar. Survival oynarken güneşi görmek istiyorsanız en az 4 yapmalısınız.
Smooth Lighting: Yayılan ışığı yumuşatır. Yapı yapıp resmini çekerken açarsanız yapınızın daha güzel gözükmesini sağlar. Kapatırsanız hafif FPS artar.
Max Framerate: Bu ayarla FPS nizi sınırlayabilirsiniz. Önerilen ayar ekran yenileme hızı genellikle 60 Hz
3D Anaglyph: 3d gözlük kullanmayı etkinleştirir.
View Bobbing: Açarsanız yürürken sarsıntılı kamera çekimini ayarlar.
GUI Scale: GUI (Graphical User Interface) bu seçenek grafiksel arayüz boyutunu ayarlar. Bunu ayarlayarak, oyundaki bölmeleri, elinizde tuttuğunuz eşyayı, oyundaki tüm çubukları ve envanter gibi şeyleri boyutlandırabilirsiniz.
Advanced OpenGL: Açılırsa hızlı GPU ile bilgisayar performansını artırır. (OpenGL 2.0 ve üstünü destekleyen GPU gerekli)
Brightness: Bu seçenek ile parlaklığı artırabilir ya da azaltabilirsiniz.
Clouds: Bulutları açabilir ya da kapatabilirsiniz.
Particles: Parçacık efektlerinin gözükmesini sağlar örneğin koşarken, yağmur damlalarının yere çarpıp zıplaması, lav ve suyun altındaki bloktan damlaması gibi. Ama blok kırarken çıkan parçaları etkilemez. Çiftleşen yaratıklardan çıkan kalpleri görmeyi sağlar. Minimal yaparsanız bu özelliklerin hiç biri olmaz bu parçacıkları görmek için en az decreased (azaltılmış) yapmalısınız
Server Textures: Sunucuda kullanılan dokuyu Minecraft'a indirmeye izin verir.
Fullscreen: Tam ekran yapar. F11 tuşuna basarakta tam ekran yapabilirsiniz. FPS yi azaltabilir.
Use VSync: FPS yi eşit düzeyde tutmaya çalışır.
Mipmap Levels: Dokuların uzaktan daha yumuşak gözükmesini sağlar. Buda yapı resmini çekerken daha güzel gözükmesini sağlayabilir
Anisotropic Filtering: Mipmap yapımından kaybedilen ayrıntıları onarır.
Cevap bulunamadı.