alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
319
Minecraft İksir Tarifleri 2
Sergen B.
22 Mayıs 2015 15:42

 

[​IMG]
Merhaba değerli Minecrafttürk okuyucuları! Yeni konuma hoşgeldiniz. Bu başlık altında Minecraft'te iksir nasıl yapılır anlatacağım. Birileri yine alıntı demeden önce belirteyim bende çok iyi olmadığım için iksir konusunda crafting resimleri alıntı olacak. İlk olarak Brewing Stand'a ihtiyacınınız olacak bu eşya iksirin yapımında işe yarıyor. Diğer işe yarayacak eşya ise Glass Bottle yani cam şişe. Bunları hazırladığınızda hangi iksiri yapacağınıza göre malzemeler biriktirebilirsiniz.
[​IMG] 
[​IMG] [​IMG] 
Brewing Stand (İksir Standı)
[​IMG] 

Brewing Stand'ın Crafting Bölümü
Brewing stand yapımında 3 tane cobblestone ve 1 tane blaze rod gerekli.Blaze Rod'u bulmak için netherde Blaze'lerle dövüşmelisiniz.
[​IMG] [​IMG] 

Glass Bottle (Cam Şise)
İksir yapımı için lazımdır.
İksir yapımında en önemli şey temel bileşenlerdir. Bileşenler su ile dolu cam şişe ve Brewing Stand kullanılarak meydana çıkan temel iksirlerdir. Tabloda gösteriliyor.
[​IMG] 
Temel iksirinizi elde ettiğinize göre ikincil bileşeni eklemeniz lazımdır.Bu bileşen özellik ekleyecektir.Aşağıdaki tabloda Awkward Potion üzerinde eklenen ikincil bileşenlerin özelikleri gösteriliyor.
[​IMG] 
Bu etkilerin Türkçeye çevirilmesi sırasıyla şöyle : 

Fire Resistance: Ateş,lav,blaze saldırılarından korur.( Süre:3:00 )
Speed: Karakterinizin yürüme,koşma aynı zamanda zıplama mesafesini artırır. ( Süre:3.00 )
Instant Health: İksir başına 3 kalplik can sağlar.
Poison: Oyuncuyu her 1.5 saniyede yarım kalp can azaltacak şekilde zehirler. ( Süre:0.45 )
Regeneration: İksirin süresi kadar canınız artar: ( Süre:0.45 )
Strength: Oyuncunun ataklarını 1.5 kalp artırır. (Süre:3.00 )
Weakness Oyuncunun ataklarını 1 kalp azaltır.(Süre:1.30 )
Not :Yukarıdaki etkileri okuduktan sonra neden Poison ve Weakness kullanayım diye düşünmüssünüzdür. Bu iksirleri Gunpowder ile birleştirerek fırlatılabilir iksir haline getirebilirsiniz ve düşman oyunculara arkadaşlarına fırlatarak onlarında bu iksirden nasibini almasını sağlayabilirsiniz. Ama iksirlerin fırlatma uzunluğu 5-6 kare olması unutulmamalıdır. (Cümle Alıntı)
Bu bileşenleri yaptığınız takdirde süresini uzatır fırlatma bileşenini getirir
[​IMG]

Cevap bulunamadı.