alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
3106
Minecraft Rehber: Kolay Yoldan Mob Spawner Yapımı ve Barrier Alma Komutu
Erhan Ş.
27 Aralık 2014 22:35

İlk olarak barrierden başlayalım. Barrier minecraft'ta 1.8 sürümünde gelmiş kırılamaz(suvivalda) bir bloktur. Koyulduktan bir süre sonra görünmez olur. Açık alandaki maplerinize sınır koymak için kullanabilirsiniz. İşte alma komutu:

IMG

IMG

Ve şimdi ise kolay yoldan mob spawner yapımını göstereceğim. İlk olarak mob spawner hakkında bir açıklama yapalım. Her mob'un spawnerı yapılabilir. Ancak bir dünya oluşturduğunuzda sadece yaratıkların mob spawnerları oluşturulur. Bunlarda dungeonlarda bulunur. Oyunda mob spawner ''/give 'isim' mob_spawner'' şeklinde alınır ancak sadece domuz spawnlar. bunu kolay yoldan değiştirmenin yolu creative menüsünden istediğiniz yaratığın yumurtasını alarak spawnera sağ tıklamaktır. İşte resimleri :

IMG
İlk alınan sspawner domuz spawnlar.

IMG
İstediğiniz mobun yumurtasını seçin.

IMG
Sonra örümcek yumurtasıyla spawnera sağ tıklayın.


NOT: Bu rehberi minecraft'ta yeni olanlar veya az bilgi bilenler için yaptım. Bilenler lütfen yorum kısmına ''Bunları herkes bilir vb.'' yazmasın lütfen.
 

Cevap bulunamadı.