alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
675
Minecraft Sunucu Kurma Rehberi
Erhan Ş.
26 Aralık 2014 22:15

Minecraftta Server kurmayı bilmeyenlere cevaplar.
1-NORMAL KURULUM

1-Minecraft Sitesine gidin ve indirme yerine gelin.
2-Oradaki minecraft_server[SÜRÜM].jar olana tıklayın.
3-onu bir klasöre atın.
4-Port açmanız lazım ama ben açmıycam derseniz öberim HAMACHI .
5-aldığınız (:25565 yok) adresi kopyalayıp server.propertiles i not defteri (yada Notepad++) ile açın.
6-oradaki server-ip yerine adresi kopyalayın ve kaydedin.
6.5-eğer crack kullanıyorsanız oradaki online-mode : false yapın
7-server jarını açın.
Video:

2-BUKKIT/SPIGOT KULLANIMI
Arkadaşlar zaten spigot ile bukkit neredeyse aynı.Ama ben bukkit öneririm nedeni bukkitte çok plugin var ve spigot bazen hata verebiliyor.

1-NORMAL KURULUM daki bütün aşamaları yapın.
(Plugin Yükleme):
1-Plugini indirin ve indirdiğinizin dosyasının Executable JAVA File (.jar) olduğuna emin olun.
2-onu ServerKlasörü/plugins e atın.
3-Server açıksa kapatıp yeniden açın ama kapatırken /stop(yada /end) yazın.

Video:

3-BUNGEECORD(Hub,Çekirdek) SERVER YAPMA
Bu BungeeCord dediğimiz bizi /server komutu ile başka serverlara götürebilen birşeydir.
Kurmadan önce başka bir server daha kurmamız lazımdır.

1-Serverı Kurunuz.ama BuneeCord ile aynı Portta (örn 25565 iken 25565 olmamamı) olmamalıdır.
2-BungeeCord u açınız ve sonbra kapatınız.
3- oradaki config dosyasını Not Nefteri ile açınız.
4-Servers dan istediğiniz kadar server ekleyin ama lobiyi kurduğumuz server yapmayı unutmayın.
5-oradaki fallback server dediği yeri lobinizin adını yazın default olarak lobby dir.
6-localhost ve 0.0.0.0 yerine kendi adresinizi yazın.
7-Serverınız hazır!
(Plugin Yükleme):
Sonoyuncudaki gibi bende /lobi yzarak gitmek istiyorum derseniz SlashServer plkugini işe yarar.Onu ise BungeeCord un plugins klasörüne atın.Bujnu sayesinde /lobby yazarak lobiye gidebilirsiniz.Ama inadım /lobi olsun derseniz fallback server ve servers dan lobby yerine lobi yapn yeter.
Bazı pluginlerin Bukkit/Vanilla(Normal)/Spigot serverınıza koyulması gerekebilir(örn BungeePortals...).

4-SORU VE ŞİKAYETLERİNİZ VARSA BANA MESAJ ATIN.VE BUNUNLA AYNI BAŞKA BİR TANE KONU AÇIP BEN YAPTIM YAZMAYIN!VİDEOLAR BANA AİTTİR!
5-AÇMA PROGRAMLARI [ÖNEMLİ]!:

Spigot ve Bukkit ve BungeeCord içindir:
YAPIMI
1-Onu not defterinde kaydedin.
2-Dosya türünü "Tüm Dosyalar" yapın ve adını [size kalmış yer].bat diye kaydedin.

DIĞERLERI IÇIN :
Ordaki craftbukkit.jar yerine spigot.jar yada bungeecord.jar yapabilirsiniz.

32 BİT:
Kod:
@[USER=10017853]Echo[/USER] OFF
SET BINDIR=%~dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar craftbukkit.jar
PAUSE

64 BİT:
Kod:
@[USER=10017853]Echo[/USER] OFF
SET BINDIR=%~dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles(x86)%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar craftbukkit.jar
PAUSE

ÖRNEK SERVERLAR:
1-Sonoyuncu [play.sonoyuncu.com]
2-Minecraft Survival Games [us.mcsg.in/eu.mcsg.in]
3-Shotbow [us.shotbow.net/eu.shotbow.net]
4-HiveMC [Bakımdaymış]
5-Diamond Realms (Benimki ve daha açmadım çünkü bakımda)
6-DostCraft [O da bakımda]
Cevap bulunamadı.