alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
272
Minecraft'ta Hangi Bölgede Doğarız?
Erhan Ş.
28 Aralık 2014 16:47

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Uzun zamandan beri Minecraft'la ilgilenmekle beraber, oyunla ilgili bazı meraklar oluşuyor ve yanıtlar istemekteyiz.
Benim bugünkü merakım 'Oyunda nerede spawnlanmak/yeniden doğarız?' sorusuydu. Cevabını öğrenmek için yeni bir harita açtım (Yaratıcı, Dümdüz, Çimen Zemin) ve W, A, S, D, tuşlarını kullanmadan; hareket etmeden ilk doğduğum bloğu bir kere kazdım. Sonra ölme komutu olan "/kill" komutunu yazdım ve doğduğum yerleri bir kere delik açtım. Bu olayı tekrarlayarak devam ettim, açıkçası biraz yorucuydu.  Yarım saatlik bir döngü sonrasında, 20 blok (metre) bir alanın içerisinde doğduğumuzu gördüm.

İşte resmi,
IMG
İlk haritayı açtıktan sonraki doğduğum yeri yüksek tepe olarak işaret ettim. Doğduğum tüm noktalardaki deliklerin yardımıyla o bölgeyi mavi çizgilerle çevreledim.Dipnot: Podzollu bölgeyi, ortadaki bölgeyi bulabileyim diye yapmıştım.

Kazılan yerler her bir doğduğum yerlerdeki noktalar oluyor. Yatağı bol bol kullanan oyuncular olarak, orjinal doğma yerinin hep aynı noktada olduğunu düşünürüz. Ama tam aksine aynı noktada değil, 20 blok alanlık içerisindeki rastgele noktalarda doğmuş oluyoruz.

Doğma "bölgemizi" bulduğumuza göre, bu bilgiler doğrultusunda ne işimize yarayacak?

altn - Öncelikle merakınızı giderecek. 
altn - Yatak olmadan öldüğünüzde spawnlayacağınız yeri bileceğinizden, oraya erzaklarınızı koyacak ve başlangıç evi gibi birşey yaparak kendinizi sağlama almış olacaksınız.

Sizde kendi doğma bölgenizi yaratmak isterseniz, yukardaki adımlar büyük bir zahmetle yapmış olacaksınız. Bu arada hileler açık olmalı ki hızlı ölüp bölgenizi hızlı edebilesiniz.

altn - Konu ilginizi çektiyse ve bu bilgiden her zaman kaynak olarak tutmak istiyorsanız bu bağlantıyı saklayabilir, paylaşabilir, farklı sitelerde alıntılayabilir (kaynak belirtmek maksadıyla) ve istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.

Hepinize iyi oyunlar! creeper

[Güncel 4 Haz 2014: O dediğim bölgeye bir bina gibi birşey yapmaya başlamıştım. Yeniden doğduğumda yaptığım evin içinde değil, çatısında doğdum. Bu da demek oluyor ki en yüksekteki müsait alan içerisinde doğuyoruz, ev yapacak arkadaşlara duyrulur.]
 

Cevap bulunamadı.