alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
173
[=Multiplayer Rehberi -Kapsamlı-=]
Erhan Ş.
26 Aralık 2014 23:30

[=Multiplayer=]
-Katılım-

Öncelikle, Multiplayer, Çokluoyuncu Demektir. Bunu Oyunun Türk Dil Seçeneği İçinde Bulabilirsiniz.
Multiplayer'a Katılmanın 2 Yolu Vardır.
Bunlar:
  • Hamachi Programı İle: Hamachi, Bir Programdır Ki Bu Sizi "Hosting" Olmayan Sunuculara Girmenizi Sağlar. "Hosting" Dediğim İse, Resmi Sunucular Açmak İçin Sizin Para Verip Sunucu Aldığınız "Barındırma"dır. Kısaca "Host" Diyoruz. Dediğim Gibi, Hosting Olmayan Sunuculara Girmek İçin Hamachi Kullanırız.
Hamachi Kullanımı: Hamachi'yi İnternetten İndirebilirsiniz. Son Sürümü Her Zaman Daha İyidir.
Hamachi'ye Girdiğiniz Zaman, Karşınıza Şu Pencere Çıkar:
IMG

Öncelikle Aktiflik Düğmesine Tıklayın (Ki Programda Okla Göstermekte).
"Network" (2. Şık) Diyerek Çıkan Pencere Böyle Olacak:
IMG

"Bir Ağa Katıl" Dedikten Sonra Ağın ID'si ve Şifresini Girerek Hamachi'yi Kullanabilirsiniz.
Eğer Kendiniz Açmak İstiyorsanız Üsttekini Tıklayın. DATA'sı %0 Olan Bir Android Değilseniz, Sizden İstenileni Anlayacaksınızdır.
  • Direkt Bağlantı: Oyuna Girin ve "Çokluoyuncu" ya da (Aynı Şeydir,) "Multiplayer" Kısmına Tıklayın. En Sağda (Altta) "Add Server" yani "Sunucu Ekle" Yazacaktır. Oraya Tıklayıp Sunucunun IP'sini Yazarsanız (Örn: 125.95.784.25) ve Tamam Derseniz Sunucu Eklenir. Sonra İki Kere Tıklayarak Girebilirsiniz.
Not: Eğer Tekkit ve ya Hexxit Oynuyor İseniz, Sunucuyu Açan İnsanın Hamachi IP'sini Kopyalayıp, Size Vereceği "Port"u İki Nokta Üst Üste Koyarak Yazın. (Örn: 125.148.65.78:4555)
Dipnot: Aynı Şeyi Kullanıyor İseniz (Tekkit vs.) Sunucu Ekle Dememelisiniz. "Doğrudan Bağlan" Seçeneğine Tam IP'yi Yazmanız Gerekmektedir.
Önemli Not: Port Almak İçin Singleplayer'dan "LAN Dünyasına Aç" (Esc Menü) Seçeneğine Tıklayın. Eğer İzin Verirse Port'u Kendiniz Ayarlarsınız. Sonra Tamam'a Tıklayın ve (Eğer Vermediyse) Altta Yazan Port'u Arkadaşlarınıza Verin. Onlar Sizin IP'nizin Yanına Bunu Yazsın ve Bazinga! Hamachi Sunucu Açıldı!

Bazı Sunucular Port'lu Olabilir ama Bu Onların Hosting'li Olmamaları Anlamına Gelmez.

-Türler-
  • Bilim Kurgu: Türkiye'de Yoktur. (Hayırlısı İle Biz Açacağız, Bunun Bir Haksızlık Olduğunu Düşünmekteyiz.) Ama Yabancı Ülkelerde Görebilirsiniz. Genelde Uzayda Geçer ve "Zaman-Zingo" İşler İle Uğraşılır. Hepsinin Bir Açıklaması Vardır.
  • Medieval: Yani Orta Çağ. Bu Kadar. Bazen RPG Olabilir Bazen Normal. Açıklama Gerektirmez.
  • Futuristic: Açıklamasız Bilim Kurgu Sunucusudur. Birşeyler Yaparsınız, Uzayı İçine Katarsınız ve Açıklamanız Gerekmeden Sunucu Açarsınız. Buna Futuristic Denir. HUB Sunucular Buna Girer.
  • RPG: Çok Kapsamlı Bir Konudur. RPG, (Role Play Gaming = Rol Yapma Oyunu) Kolay Birşey Değildir. Kodları Fazladır ve Nazik Olmazsanız, Kötü Olabilirde.
  • Survival-Skyblock: Hayatta Kalma Sunucularıdır. Birbirlerinden Ayrılma Sebepleri, Skyblock Havada Meydana Gelir.
  • HUB: Toplu Sunucuların Sunucusudur. İçinde Birden Fazla Sunucu Olan Sunuculara Denir.
  • Creative: Yaratıcı Moddaki Sunuculardır.
  • Hunger Games/MineZ vb.: Mini-game Sunucularıdır. Genelde Açlık Oyunları Yer Alır. Parkur vb. Vardır.
[=Başlayış=]

Başlar Başlamaz Yazmanız Gereken Önemli Kodlar:

/kit tools
/jobs join oduncu
/jobs join madenci
/jobs join avci

Neden Mi?: Genelde Herkes "Diğer Sunucu Tipi" Diye Birşey Bilmeyip, Oyunu 4 Yıl Oynamasına Rağmen Noob'muş Gibi Sadece Survival Oynadığı İçin, Ve Survival Sunucuların Pluginlerinin Hazırlanmayıpta AXITr'ın Pluginleri Kullanıldığı İçin, Bunları Hemen Yazarsanız Bari En Azından Hızlı Başlarsınız. (Denemeden Bilemezsiniz.)
Cevap bulunamadı.