alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
294
Orbit ve Abyss Nedir, Minecraft Zaman Teoremi
Sergen B.
22 Mayıs 2015 19:32

[=Orbit=]

Orbit, Gökyüzünü Çevreleyen Hiçlik Alanıdır. Bir Çeşit Kurşun Geçirmez Balon Gibi Düşünün. Ne Kadar Giderseniz Gidin, Sonuna Varamazsınız. Orbit, Uzayın Belli "Son" Noktalarına Denir.
Bilinen Evren'imizin Orbit Noktası "Nexus Galaksisi" Adı Verilen Bir Galakside Toplanır.
Nexus Galaksisini Her Hangi Bir Araç Geçtikten Sonra, Araçtan Alınan Her Veri, Sanki Hiç Var Olmamışçasına Silinir. Geriye Sadece Video Görüntü Kalır.

Minecraft'ta İse Orbit'te Böyle Birşey Söz Konusu Değildir.
Gökyüzünde Pusula ve Saat Çalışmaz, Ama Orbit'i Geçtikten Sonra Düzelmez De.
Gökyüzü'ne Rastlayıp Bir Ara Orbit'e Düşün.
Çok Eğlencelidir

[=Abyss=]

Abyss, Latinceden "Dipsiz" Anlamını Taşır. Abyss Denildiğinde Akla İlk Olarak Mairana Çukuru Getirilebilir.
Mariana Çukurunun Ölçülebilen "Sınır" Noktası 11.053 Km'dir.
Daha Dibi Olduğu, Şematik Olarak İspatlanmıştır, Fakat Gidilememiştir.

Minecraft'ta Bu Durum, Katman Kayasının Alt Tarafındaki Dipsiz Çukurdur.
Abyss'e Düştüğünüz Anda Eğer Yaratıcı Modda Değilseniz ve Doğru Zamanda Yükselemediyseniz, Abyss Hapsi Denilen Bir Alanda Ölüme Terk Edilirsiniz.

Abyss Hapsi, Siz Her Ne Kadar Yaratıcı'da da Olsanız, Sizin Yükselmenizi Engeller. Ve Sizi Canınız Olmadığı Halde Öldürür.
Ama Acaba Bu Abyss Nereye Düşüyor?
Tahminimce, Nether'a.
Nether'da Üst Katman Kayası Olduğu İçin, Bu Nether'ın Altta Olduğunu Gösteriyor.
Ama Fotoğrafların İncelenmesi Sonucu Şöyle Bir Kanıt Bulunuyor ve Bu İnsanı Allak Bullak Ediyor:

Nether Fotoğrafını Ters Çevirip, "Yaşlandırma" Tekniğini Kullanarak Baktığımızda, Nether'ın Yüzeylerinin ve Tepeciklerinin, Aslında Bizim Dünyamız Olduğu Anlaşılıyor. Bir Nevi Siz Portaldan Geçince, Kendi Sonunuza Gelmişsiniz Demektir.
Ama İşte Burada İlginçleşiyor. Olay Zaman Olayına Dönüyor Adeta.
Bu Portal Bizi Zamandmaı, Mekandamı Dolaştırıyor?..!

[=Minecraft Zaman Teoremi=] 

Minecraft'ta Zaman Konusuna Gelmek İstemezdim. Gerçek Olsalardı Dünyanın Yarısını Yok Edebilecek Bir Paradoks Aktıntısı Vardır. (Bir Blok 1 Metredir. Akıllı İseniz Hesap Edin. Anlamadıysanız, Hayal Edin.)

Örneğin:
Güneş Sensörünün İcat Edildiği Bir Dünyada, Pistonların Hiçbiryere Bağlı Olmadan Bir Güç İle Açılıp Kapandığı Dünyada, Bir Pompalı Tüfek Olmaması Çok Saçma Değilmi?
Yani, Güneş Panelini Yapacak Devreyi Buldun, "Devre Çipini" Buldun, Veri Akışını Sağladın Ama Bir Tüfek Yapamıyormusun Steve?
Ahh Paradoks.

Portal'a Değineceğim. Üstteki Konudaki Teoremi Göz Önüne Aldığımızda, Biz Her Ne Kadar Sadece Mekanda Gezdiğimizi Varsaysakta, Aslında Zamanda Dahil Geziyoruz.
[=Achivement Get: Doctor Who!=]
Ama Bunun Şematiğini Çıkarırsak Bu Çok Karmaşık Olacaktır.

Bir Zaman Çizgisi Düşünün.
Zaman Çizgisinin Üstünde, 2014 Tane Çizgi.
2014 Çizginin 2014.'sünde, Yaşam Hala Devam Ediyor.
Ama Nether'ın Oluştuğu Tarih,... Atıyorum... 2001 Desek,
Hala Bilinen Dünya Nasıl Var Oluyor?
Cevabı Basit:
Portal Aracılığı İle, Başka Bir Zaman Akışına Giriyorsunuz.
Aksi Takdirde Bu Saçma Olurdu.
Bu Zaman Akışı, Paralel Evrene Eşittir.
Siz Dışarıda Güneşli Hava Sürerken, Öbür Evrende, Zaten Gidişatı Kötü Başlamış Bu Evren Dünyası, İyice Batıyor.
Siz Dünyanızı Geliştirdikçe, Orasının Batması Lazım.
Çünkü Birbirine Zıt İki Paralel Zaman Akışında Yaptıklarınız, Hele Hele O Dünya Aynı İse, Birbirinin Tersine İşler.
Siz Burada Bir İskelet Öldürürsünüz, Orada Bir Wither İskeleti Çıkar.
Orada Bir Wither İskeleti Öldürürsünüz, Yeryüzünde Normalinden Çıkar.

Benim Bir Teorem Daha Var. Sizin Yaptığınız Yapıtlar, Eğer Sonradan Cehenneme Dönüşüyorsa, Nether Kalelerini Kim Yaptı?

İki Şıkkı Olabilir:

• Senden Öncekiler, Şu An Zombiler: Senden Önce Hayatta Kalmaya Çalışan Her Zombi.
  • Paralel Zaman Çizgisinden Gelen İnsanlar, Kendi Geleceklerini Hazırladılar: Zombi Domuz Adam.

Zombi Domuz Adamlar Blok Koyamaz Ama Eğer Zaman Akışını Bozup, Domuz Değilde Yeryüzüne İnsan Olarak Gelip, Gelecekleri İçin Kendi Evlerini Hazırlasalar, Hiç Şaşmam.

[=Gökada Teoremi=]

Gökyüzü'nün İlerilerinde Bir Tane Daha Ada Olduklarını Söylüyorlar.
Ben İnanmamıştım.
Gidip Gezdim Baktım ve, Bunu Buldum.
Şok Oldum:

Tam 80 Blok Apsis Gittikten Sonra Karşıma Bu Ada Çıktı ve Üstünde Bir Obsidyen Kulesi Daha Vardı. Obsidyen Orbitte Gözükmez Diye Kaldırdım.
Ejderha'nın Buraya Geldiğini Görmedim Ama.
Bug Değil, Bug Olsa Tek Bende Olurdu.
Fotoğrafları Çekilmiş.
Gökyüzünde Gök Ada.

Cevap bulunamadı.