alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
379
[REHBER]McEdit Kullanımı
Sergen B.
22 Mayıs 2015 13:08


McEdit Nedir ?
MCEdit Sunucunların haritalarını yapmalarını biraz daha kolaylaştıran programdır.32 Bit ve 62 Bit olmak üzere ikiye ayrılır.Bilgisayarınızın bitine göre bu programı indirebilirsiniz.Bu program sayesinde teker teker blok koymak yerine tek dokunuş ile bir çok blok koyabilirsiniz.

McEdit Kullanımı
İndirdiğiniz McEdit klasörünün içindeki dosyaları masaüstünde oluşturduğunuz bir klasörün içine atarak McEdit uygulamasını çalıştırıyoruz.
[​IMG]Açıldığı zaman biraz bekletecektir ve sonra karşınıza böyle bir ekran çıkacak.
[​IMG]Creative New World'e tıklıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran daha çıkıyor.
[​IMG]
Create'e basarak bekliyoruz. Size oluşturacağı mapın ismini soracaktır.

[​IMG]Daha sonra Kaydet'e basıyoruz ve mapımız açılıyor.

Gelelim programımızı nasıl kullanacağımıza ;
[​IMG]
Yukarıdaki resimde ilk kutucukta Brush diye bir şey var.O sizin belirleyeceginiz alanin nerden başlamasını istedini belirler. Bir alan belirledikten sonra 3. kutucukta Clone diye bir şey var.Bu sizin orada belirlediniz bloklari baska bir yere kopyalar.4. Kutucukta ise Fill and Replace yazar.Bu ise belirlediniz alanın hangi blok ile kaplanacagini sorar.
[​IMG]
Daha sonra OK'a basın ve entere tıklayın belirlediginiz yer o bloklara dönüşsün.

Böylece ortaya güzel şeyler koyabilirsiniz. 2. Kutucukta ise belirlediniz alana bir daire koyar.Büyüklügünü Yüksekligini Genisligini siz belirleyebilirsiniz.

H yükseklik , W Genislik , L ise Uzunluk Demektir.Orada Hollow diye birşey var. Hollow ise dairenin içinin belirlediginiz blok ile kaplı olup olmadıgını sorar.Kutucuk boş olur ise dairenin için dolu olur, kutucuk dolu olur ise dairenin için boş olur. Chance diye birşey var onun ne olduğunu anlamış deyilim o yüzden onu kendi ayarında bırakmanız iyi olur. Oluşan daireden bir resim :)

Evet şimdi de daire istemiyor iseniz kare istiyor iseniz Brush yazan yeri Square olarak değiştirmeniz gerekiyor. 
[​IMG]

L W H dairedeki gibidir.Şimdide karemizden bir görüntü 

Eğer Kare veya Daire de olmasını istemiyor iseniz bir üçgen şekili verebilirsiniz.Yapmanız gereken sadece Brush yazan yeri Diamond olarak değiştirmek.
[​IMG]
Buda üçgenimizden bir görüntü.

Şimdi geldik 5. Kutucuga.Bunun sayesinde belirlediginiz alanda oyunculara berirleyeceğiniz potion verilir.Örnek olarak hız iksiri.
[​IMG]
Effect yerine gelecek pot ismini Level yerine potun kaç level olucağını Duracition [Seconds] yazan yere ise bu potionun kaç saniye etkili olucağını yazacaksınız.Filtere tıkladınızda belirlediniz alanda potıon etkili olucaktır.
6. Kutucukta ise Import diye birşey var ne işe yaradğını anlamadım onu dokunmamanızı öneririm.
7. Kutucukta Move Player seçeneği var.Oyuncunun nerede bulunmasını istiyor iseniz Move Player'a basın ve oyuncuyu bir yere yerleştirin.


8.Kutucukta ise Oyuncuların Oyuna başlayacağı yeri belirliyorsunuz

Sonuncu Kutucuk ise size verilen alanı genişletmenize yarar.
[​IMG]

Cevap bulunamadı.