alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
278
[TEMEL] Hayvan Çiftleştirme Rehberi
Sergen B.
22 Mayıs 2015 11:55

 

[​IMG]

Şuanda okudunuz rehber, başlıkla aynı şekilde olaraktan, Minecraft üzerinde Hayvan Çiftleştirmeye odaklanmıştır fakat yine de bazı hayvanların temel özellikleri de bulunmaktadır. Hayvan çiftleştirmek, hayvana göre değişen belirli bir gıda ile olan bir duruma denilen bir şeydir(tabii ki oyunda). Hangi hayvana hangi gıda gerektiğini alt kısımlarda zaten göreceksiniz, fakat yine de kısaca değinmek gerekirse, bu olay için hangi hayvan üzerinde çalışacaksanız bu hayvandan iki çift gerekmektedir. Ardından, elinize gereken gıdayı alarak sağ tıkladığınız zaman, hayvanların üzerinde kalpler oluşacaktır ve çiftin her birindede oluştuğu anda, işlemimiz başlayacaktır. 


[​IMG] [​IMG] ​

DOMUZ

Domuz, neredeyse her biom'da bulunan bir hayvandır, temel ve genel özelliklerinden azda olsa değinmek gerekirse, bulunması çokta zor moblardan değildir. Hatta bazı seedlerde(mesela, 1.7.2 versiyonunda "3131") doğduğunuz yerin direk önünde sürülerce domuz bulunur. Bazı domuzların çift çift gezmesine rağmen, genelde sürü halinde dolaşırlar. Yani bir domuz gördüğünüzde rahatsınız, etrafta daha fazla da olabilir. Bir domuzu kestiğiniz takdirde 0-3 arası et düşecektir. Fakat yine de, konumuza dönelim. Domuzları çiftleştirmek için gereken şey iki tane normal havuçtur. Havuç, belirli bir blok yakınınızdaki domuzları size çekmesinin yanı sıra, ayrıca iki domuzun veyahut birkaç domuzun üzerine sağ tıkladığınız zaman kaç tanesine tıkladıysanız o kadar havucunuz azalacaktır, fakat yine de çiftleştirme efekti yaratacaktır. 

[​IMG] [​IMG] ​

KOYUNKoyun oyunun yine zor bulunmayan moblarından birisidir, kestiğiniz zaman et vermez fakat bazı skriptler sayesinde koyundan et ve kemik düşebilir. Koyunu 
kestiğiniz zaman yün verir, fakat ilk geceniz dışında mümkünse koyun kesmeyin! Neden mi? Çok tatlılar çünkü, hem yazık değil mi? Ama tabii ki burası Minecraft, hayatta kalmak lazım ve yünde önemli materyallerden birisidir. Bir yol var. Makas sayesinde koyunu kesmeden yününü de elde edebilirsiniz. Koyun kurtlar gibi en çok karlı biyomlarda bulunur. Gelelim konumuza, elbette. Koyunların en sevdiği ve karşı koyamadığı şey buğdaydır. Elinize aldığınız bir buğdayı koyuna gösterdiğiniz anda, hoop. Bir arkanıza dönün, nasılda koşuyor hayvancağız. Her zamann ki gibi, işlemimizin başlaması için iki çift koyun gerek. İki çifti bulduktan sonra üzerlerine sağ tıklıyoruz, ve efekt ile işlem başlıyor. Tabii ki tıkladığımız anda buğdaylarımızda eksilmekten geri kalmıyor.


[​IMG] [​IMG] 
İNEK

İnekler... bir inek gerçekten bu oyundaki en yararlı şeylerdendir. Onu kestiğiniz zaman, bol miktarda et ve deri düşer. Bu derilerden kendinizi korumak için zırh yapabilirsiniz, bu sayede geceleri daha dayanıklı olursunuz. Yine de, bu kadar yararlı olmasına rağmen en seyrek bulunan MOBlardan birisidir. Fakat şöyle bir şey var ki, bulduğunuz zamann sürü halinde bulursunuz. Buda birisinin işine gelen bir şeydir. Yaklaşık olarak her biomda bulunabilir. İneklerin de koyunlar gibi en sevdikleri şey buğdaydır, buğdayı tuttuğunuz anda hemen peşinden koşarlar. Tabii kide aynı şekilde işliyor, buğday ile üzerine sağ tıklıyorsunuz ve işlem ile efekt hazıır.


[​IMG] [​IMG] ​

TAVUKTavuklarda yine benzer bir şekilde, nerdeyse her biomda çıkarlar. Bulunması şu son zamanlarda gelen patchler ile gerçekten kolaylaştı. Kestiğiniz zaman bir tane Tavuk Göğsü ve birkaç tane Tüy düşer. Tüyden ok yapabilirsiniz ki bu da gerçekten bir oyuncu için yararlıdır. Tavukların en sevdiği ve çiftleşme efektinin yaratan şeyleri ise tohumdur. Tohumu, yerdeki çimenleri sol tık ile kırarak elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde iki çift gerek, üzerine sağ tıkladığınız zaman efekt hazır olacaktır. Ayrıca, tavuklardan yumurtalar çıkar, yumurtaları fırlattığınız zamanda içinden tavuk çıkabilir.
 

[​IMG] [​IMG] 
AT ve EŞEK


Son zamanlarda Minecraft dünyasına eşekler ile birlikte gelen atlar, gerçekten artık en çok bulunmak istenen moblardan biri haline geldi. Atları evcilleştirerek, saddle koyarak onların üzerine binebilir ve gerçekten hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Aynı şekilde eşek ilede seyahat edilebilir. Aynı zamanda üzerine chest koyup, bir at arabası misali gibi eşya taşıyabilirsiniz. Eşek ve atlar aynı şekilde çiftleştirilir, onları çiftleştirmek için iki şey kullanabilirsiniz. Altın elma ve altın havuç. Bunları üstte gördüğünüz şekilde craft edebilirsiniz, aynı şekilde sağ tıklamanız yeterli olacaktır.
 

[​IMG]

Cevap bulunamadı.