alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
319
Uzak Diyarlar
Erhan Ş.
27 Aralık 2014 23:28

Uzak Diyarlar"sonsuz" denen haritanın "kenarını" veya "sonunu" oluşturan bir yerdir. Uzak diyarlar, adı üstünde, çok uzaklardadır. Buraya gitmek neredeyse gerçek hayatta günler bile alabilir.Minecraft dünyasının ortasından Uzak Diyarlar'ın başlangıcına kadar olan 12,550,820 metre, Dünya'nın ekvatorundaki çevresinin %31'ine eşittir. Oyuncular Uzak Diyarlara ulaştıkları zaman, çok fazla lag ile karşılaşacaklardır.Oyunları garipleşecektir ve yeryüzü garip bir şekil alacaktır. Notch'a göre, bu bozulma düzeltilebilir, ama normal olarak hiçbir oyuncu hile kullanmadan Uzak Diyarlara ulaşamayacağı için, bunu düzeltmeyeceğini belirtti.Aynı zamanda uzaklarda bulunan gizemli bir yer fikrinin oyuna biraz gizem kattığını ve bunu sevdiğini söyledi. 
Bakınız: Uzak diyarlara yaklaşıldığı zaman arazi bozulmaya başlayacaktır ve garip bir şekle dönecektir. 
IMG
Bakınız: Uzak diyarlarda çok garip yer şekilleri bulmak mümkündür.
IMG
Bakınız: Nether'da ulaşılan Uzak Diyarlar aynı yerüstündeki gibi bozuktur.
IMG 
Uzak Diyarlar'a Ulaşmak
Uzak diyarlara, bir program yardımı ile ulaşmak imkansız bile olabilir (veya en azından çok zaman alıcı...) . Buraya ulaşmak için haritanın ortasından yürümeye başlarsanız 820 saat sürer. Bunun yerine, bir level.dat editorü yardımıyla oyuncu Uzak Diyarlara ışınlanabilir. Fakat oyuncunun Uzak Diyarlarda spawn olması imkansızdır.Uzak diyarlar ile normal haritanın sınırları şöyledir: (yapısı bozulmuş arazinin başladığı yerden ölçülürse) X/Z olarak ±12,550,821.
Zor limit ise X/Z olarak ±34,359,738,368, ki bu Dünya ile Güneş arasındaki mesafenin %25 'ine denktir. X/Z olarak ±2,147,483,648 'de ise, (önceki mesafenin 16'da 1'i), eşya pozisyonları mob yönbulması vb. gibi diğer 32-bit tamsayı kullanan herşey garipleşmeye ve garip davranmaya başlar.Sonuçta ise minecraft kapanır/crash olur. X/Z olarak ±1.798∙10308 pozisyonunda ise oyuncunun pozisyonu, garipleşecektir.
Single Player Commands, kullanarak ve ışınlanma kullanarak Uzak Diyarlara kolayca ulaşılabilir. Sohbet/chat tuşuna bastıktan sonra (varsayılan tuş "T") konsolu açabilirsiniz ve "teleport" komutu ile (veya kısaltması olan, "t") yanına X, Y, ve Z kordinatlarını eklerseniz istediğiniz yere gidebilirsiniz, örneğin:1)Uzak diyarların duvarının kenarına gitmek için,"t 12550820 140 0" yazmayı deneyin. Bundan önce uçmanın ve ölümsüzlüğün aktif olduğundan emin olun, yoksa düşerek ölürsünüz.
2)Uzak diyarların köşesine gitmek için(duvar kesişmesi), "t 12550820 140 12550820" yazabilirsiniz. Yine, ölümsüzlüğün ve uçmanın aktif olduğundan emin olun..

Ne yazik ki, lag olacaktır.Zayıf bilgisayarlar burayı kaldırmayacaklardır.Eğer bir menü açarsanız buralar çok daha hızlı yüklenir. Örneğin "ESC" ile oyun menüsünü açtığınız zaman veya "T" tuşu ile sohbet menüsünü açtığınız zaman Uzak Diyarlar kolayca yüklenecektir.


Bakınız: Uzak Diyarlar'da eşyalar ve varlıklar garip hareket ederler.
 
IMG
Cevap bulunamadı.