alexa
Minecraft
Minecraft Gift Code veya diğer adı ile CD Key olarak en ucuz fiyat garantisiyle Durmaplay'de. Minecraft gift code satin alma isleminden sonra cd key, Mojang sitesi üzerinden aktif edilerek, indirilip oynanabilir.
207
yeni başlayanlar
Onur D.
7 Mart 2015 18:37
.Bu oyundaki en önemli şey crafting yapmaktır.Peki crafting yapmak ne demektir diye sorduğunuzu duyuyorum.''E'' tuşunuza bastığınızda sağ üstte 2x2 karelik bir alanda yapabilirsiniz.Fakat bazı itemleri yapmakta ufak gelecek ve masa yapmamız gerekecek.Şimdilik böyle gözüküyor.

Eşyaları yapmamızda daha yararlı olan masa ise böyle;

Şimdi ise ilk gün ne yapıldığına geçelim :)İlk önce doğduğumuz yerdeki en yüksek yere çıkmaya çalışıyoruz ve etrafımıza bir göz atıyoruz.Bu sayede ilk gün için kuracağımız evin yerini ve yiyecek kaynaklarını tespit ediyoruz.Daha sonra odun toplamak için ağaç kırıyoruz elimizle.Yaklaşık 10 tane kırdıktan sonra bunları ahşap kalasa çeviriyoruz.

Daha sonra bu ahşapları alıp crafting table yapıyoruz.

Crafting masamızı evimizi kuracağımız yere götürüyoruz ve ahşaplarla evinizi yapın.Fazla büyük olmasın çünkü hava kararabilir ve diğer yapacaklarımızı yapamayabiliriz.Ben ahşaplarla yapmayı tercih ettim siz istediğiniz blockla yapabilirsiniz.Size bir ipucu vereyim; zorda kalırsanız 3 birim aşağıya kazın ve üstünüzü kapatın.Böylece bir günü rahatlıkla geçerebilirsiniz ama zevki kalmaz o zaman oynamanın :P

Daha sonra odundan kazma yapıyoruz.Peki neden kazma yapıyoruz diyenler olabilir.Kısaca anlatayım;
Odun kalitesiz bir eşya ve 60 kullanımda bozuluyor.Taş ise 128 dayanıyor ve oduna göre daha hızlı.
Taş item yapabilmek için taşa ihtiyacımız var.Taşı elimizle kıramıyoruz bu yüzden odun kazma yapıyoruz.Daha sonra kazmamız kırılana kadar kırsak yeter.Ya da hava karanana kadar devam edebilirsiniz.

İlk önce çubuk oluşturuyoruz.

Daha sonra kazmamızı yapıyoruz.Ben resimde taş kullandım onun yerine siz ahşap kalas kullanın.


Etrafımızda mağara varsa oraya giriyoruz ve kömür bulmaya çalışıyoruz.


Büyük ihtimalle akşam olacak bu vakitlerde ama eğer gün boyunca koyun görebilirseniz, onları öldürün ve 3 tane aynı renk yün elde edin.Bu yünleri yatak yapımında kullanacağız.Peki yatak ne işe yarar derseniz, eğer hemen sabah olmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz.


Daha sonra evimize gidiyoruz meşaleleri ve yatağımızı yerleştiriyoruz.Ve yatağa sağ tık yapıp uyuyoruz.Ayrıca şunu unutmayın evinizde 2 kareden fazla boşluk olmasın örümcekler girebilir.
Cevap bulunamadı.